Nový reef 100l

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

frantod
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 01 Apr 2012 11:03
Bydlisko: Žilina Bitarová

Nový reef 100l

Príspevok od používateľa frantod »

SnakeXXL napísal:Tak dnes jsem se od srdce zasmál, .........když jsem požádal o radu ohledně sinic či KH tak jsem se dozvěděl, že mám přeplněné 50L AQ a týrám hepasuse. Ale looserovi s provizorní 100L s totálním chaosem a neskutečně nemožným filtrem radíte bakterie atd.
Ja bych řekl vše zastavit a přečíst forum : Návod - ako začať Morské akvárium "laomedon" a následující, a ne dávat plané naděje...
Amsi má pravdu bez řidičáku ani ladu, já bych řekl ani kolo.
Sice jsem začátečník, ale alespoň jsem vrazil prachy obchodníkovi s nějakými znalostmi o moři a mám alespoň AQ s variantní "funkční" filtrací.... to ostatní je teď na mě.

PS : erenhajrula : hele objem 100L je na mořské nano coll, takže popřemýšlej o externí filtraci buď jako kanystr, nebo hod přepad přes AQ a udělej jednoduchý filtr. Chlapi to tu krásně popisují....Mrkni do sekce NANO REEF třeba

Pokud to je finální provizorka, viděl bych to osladit a hodit tam ty smradlavý živorodky, ty se tam budou mít jak v ráji :twisted:
???
JA
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 04 Okt 2007 10:36

Re: Nový reef 100l

Príspevok od používateľa JA »

No ten Fluval nieje vhodne riesenie (maly objem a rychli prietok) ani na sladkovodne akvarium..... :|

Chcelo by to externy filter aspon s 3 litrovym objemom a nejakou bionaplnou (Efisubrstrat, siporax...) a dat tam uhlie a pripadne trochu absorberu PO4 ...

to nieje az taka velka investicia...
jskubak
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 08 Júl 2010 15:19
Bydlisko: Modra
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový reef 100l

Príspevok od používateľa jskubak »

Ako prvu vec musis zabezpecit dostatocne okyslicenie vody, staci na to aj obehove cerpadlo, nutne je ale odstranovat olejovite latky s hladiny a prave na to je potrebny prepad, existuju aj male odpenovace za par EUR z Ciny, ktore urobia aspon zakladne tuto pracu.
Druhym hlavnym problemom su fosforecnany PO4, tie musis bezpodmienecne odstranovat, existuju Fe sorbenty, tie ale potrebuju reaktor a su citlive na zmeny pH. Al sorbenty maju svoje chyby, nepotrebuju ale reaktor, daju sa dat do akehokolvek filtra
Casom ti zacne stupat koncentracia dusicnanov, tie sa najlepsie odstranuju peletkami, do filtra daj hrube porozne peletky /nie tie velkosti ryze/ a pod ne koralove cipsy

Drzim ti palce MOZNO ti akva bude fungovat, pripadne si kup to co do morskeho akva skutocne plati
jskubak
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 08 Júl 2010 15:19
Bydlisko: Modra
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový reef 100l

Príspevok od používateľa jskubak »

skratene

do filtra na vrch daj Al phos, pod to peletky a na spodok koralove cipsy.
do akva pridaj odpenovac za 25 EUR z Ciny EBAY
kup si za 10 EUR napr. Sera kombinovany papierik obsahujuci NO2, NO3, pH, KH
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Nový reef 100l

Príspevok od používateľa švíco »

Al Phosu bych se obloukem vyhnul...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
erenhajrula
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07 Jan 2013 22:05
Bydlisko: Lucenec

Re: Nový reef 100l

Príspevok od používateľa erenhajrula »

deleted
Naposledy upravil/-a erenhajrula v 21 Jan 2013 22:54, upravené celkom 1 krát.
Lucsik
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 26 Aug 2012 14:21
Bydlisko: Ostrava

Re: Nový reef 100l

Príspevok od používateľa Lucsik »

no s vnitřním filtrem ti to moc dlouho nepoběží - předpokládám, když tak bych to viděl na nějaký kanystr + sání z hladiny (ale i o tomto řešení se vedou dlouhé diskuze - některým to přeci jen funguje).
Nasadil bych Probidio
nevidím žádné proudové čerpadlo?
Jak máš vyřešené osvětlení?
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Nový reef 100l

Príspevok od používateľa rybka »

Někdo z rádců by si měl přečíst některou ze studií toxicity třímocných hliníkových iontů vůči bezobratlým ve vodním prostředí. Nevím jak na Slovensku, ale použití Al3+ je v České republice ve vodném prostředí už několik let zakázáno! Při čtení "zázračných stránek" na webu je dobré podívat se na datum jejich vzniku. AlPhos nebo natvrdo síran (chlorid, hydroxyoxid) hlinitý v mořském akva ani náhodou. Síran hlinitý je lobbysticky v ČR aktuálně dočasně podmínečně povolen pouze pro výrobu kotelní vody.
A stechiometricky vzato, pokud někdo potřebuje stáhnout "fosfáty" z 0,2 mg/l v 1000 litrovém akváriu, stačí aplikovat 3x půl kila jakéhokoliv železitého Phosu a nemusí laborovat s půl kilem hliníkového Phosu. Už i ten železitý použitý ve větším množství může být průšvih. Stále platí, kilo Kemiry na 2000 litrů vody.
"Fosfáty" mám pod kontrolou, max. 0,02 mg/l a na 1000 litrů vody sypu do PF 70 od Grotech nějakých 700 gramů Kemiry spolu s cca 100 g Silicarbonu a měním co 2 měsíce. 40 ryb krmím 80 až 100 gramy mraženého krmení denně (platíčko děleného chovatelského balení třeba masa z mušlí zmlaskají do tří minut, málem i s alobalem).
Kamarád "vymlátil" půl kila Kemiry ve 300 litrové nádrži s 10 malými rybami za půl roku. A to je krmič "kostičkář".
Snad si to někdo vezme jako plus, kolik sorbentu je vlastně zapotřebí.
erenhajrula
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07 Jan 2013 22:05
Bydlisko: Lucenec

Re: Nový reef 100l

Príspevok od používateľa erenhajrula »

deleted
Naposledy upravil/-a erenhajrula v 21 Jan 2013 23:08, upravené celkom 1 krát.
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: Nový reef 100l

Príspevok od používateľa Dano »

Tu na tomto fóre je málo odborníkov, ktorý by Ti vedeli poradiť ako udržiavať takto vyskladané akvárium. Ja niesom odborník a priznám sa, že takéto akvárium s takým prístupom ako nám tu píšeš sa podľa mňa seriózne nedá prevádzkovať.
Hmmm, v okolí Lučenca je jedno veľmi veľké akvárium, chodil ho servisovať Lubčo, je to vynikajúci odborník, ak sa bavíme o tom istom akváriu a Ty si od tiaľ vieš vziať vodu, a Lubčo to ešte servisuje, tak ho vymákni, isto Ti poradí...
Dano
erenhajrula
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07 Jan 2013 22:05
Bydlisko: Lucenec

Re: Nový reef 100l

Príspevok od používateľa erenhajrula »

deleted
Naposledy upravil/-a erenhajrula v 21 Jan 2013 22:55, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
morskysvet.sk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 01 Mar 2012 21:30
Bydlisko: Podkylava
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový reef 100l

Príspevok od používateľa morskysvet.sk »

neni ryba ako ryba 35cm Naso unicornis alebo taky isty Olivaceus, nasru tolko ako 200 chromisov alebo antiasova drobnych prtusov a to viem o com hovorim kolko phosu davam v 2500l nadrzi...treba sa riadit zarybnenim a osadkou odkedy drzim fosfaty na 0,06-0,09tak je akvarko nadherne koraly zdrave ako LPS aj SPS ovela krajsie ked som drzal fosfaty uplne nizko.
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový reef 100l

Príspevok od používateľa chip »

musim priznat ze v nemem uzasu sedim a jen ziram....
muzes prosim prozradit, zda ten tvuj radce je zde na foru a pokud ano, jakou ma prezdivku?
to co ti poradil je fakt neuveritelne... zkus precist par vlaken a hned pochopis, ze jsi byl vyslan na cestu velkeho neuspechu a zklamani...
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový reef 100l

Príspevok od používateľa tragett »

Rybka: Kdyz to stahnu na svoje akva cca 620 - 650litru, mel bych pouzit cca 300 - 320g Kemiry (v podstate to vychazi jako počet litrú / dvěma) v běžně zatížené nádrži? A samozřejmě upravovat množství dle hodnot ... Já sem totiž nikde moc dávkování Kemiry tady na fóru nenašel - pro mě velmi užitečná informace :lol:
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
erenhajrula
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07 Jan 2013 22:05
Bydlisko: Lucenec

Re: Nový reef 100l

Príspevok od používateľa erenhajrula »

deleted
Naposledy upravil/-a erenhajrula v 21 Jan 2013 22:55, upravené celkom 2 krát.
Zamknuté

Návrat na "Vaše nádrže"