Zebrasoma flavescens

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

Príspevok od používateľa davud »

Kolika let se asi mimochodem dožívá?

____________________
850l reef
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Jak u koho :twisted: Ale kdyz se ji bude darit dobre, tak klidne i 20 a vice let.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Mořské býložravé druhy ryb až tak dlouhověké nejsou. Platí pravidlo, že čím větší ryba v dospělosti, tím se dožívá vyššího věku. Zebrasomy se vesměs mohou dožít cca 10-ti let. Měl jsem Z. veliferum, která u mne žila 5 let, předtím u jiného chovatele 2 roky. Uhynula nejspíš "hlady", měla od seškrábavání řas zcela opotřebované čelisti bez zubů.
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Zebrasoma veliferum u nás žije od jara 1997. Přestože zažila dost "problémů" vypadá zatím moc dobře (až na jizvu na hlavě z roku 2002). V akváriu si plní svojí funkci na výbornou.
Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

Príspevok od používateľa davud »

Nežere náhodou i spařený ptačinec???

______________________
850l reef
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

davud napísal:Nežere náhodou i spařený ptačinec???

______________________
850l reef

nemyslím si že je vhodné hledat nějaké náhražky typu ptačinec nebo salát a pod.Zvláště pak pokud jejich přirozená strava je bez problémů k sehnání a za pár korun :wink:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

davud napísal:Nežere náhodou i spařený ptačinec???

______________________
850l reef
Ten si nech pro vířníky B. plicatilis. Na trhu je dost krmiv se spirulinou - asi to nejlepší, co můžeš bodlokům nabídnout. Já na ní odchoval P. hepatus, který přišel v importu - délka těla necelých 7 mm, dnes už má téměř 4 cm.
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Príspevok od používateľa Zdenek »

Chci si pořídit Z.flavescens a P.hepatuse. Bude velký problém, když si prvně pořídím z.flavescens a až po nějakém čase P. hepatuse? Mám akva 380L ( 120cm délka) a jedná se mě aby se nějak nelikvidovali.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Zdenek napísal:Chci si pořídit Z.flavescens a P.hepatuse. Bude velký problém, když si prvně pořídím z.flavescens a až po nějakém čase P. hepatuse? Mám akva 380L ( 120cm délka) a jedná se mě aby se nějak nelikvidovali.
Z mojich skusenosti ano. Moja Zebrasoma, ktora isla do akva ako prva, sa automaticky sprava agresivne ku kazdej novej rybe. A nemusi to byt ani bodlok. U mna minimalne 2 dni utlacala vulpinusa, teraz po tyzdni pridaneho Naso literatusa. Ak su rovnakej velkosti, tak problem s utlacanim pretrvava len par dni, potom su si 1:1 a obcas si vymenia nazory. Ak mas moznost, daj oboch bodlokov sucasne. Ak tu moznost nemas, po pridani hepatusa skusaj finty ako napr. reorganizacia kamenov, vypnutie osvetlenia na dlhsiu dobu (ak je to mozne).
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
okey
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31 Júl 2006 09:35

Príspevok od používateľa okey »

Já jsem měl ten samý problém jako první šla do nándrže Zebrasoma flavescens a po měsíci Paracanthurus hepatus. A "zebra" do ní docela tvrdě najížděla, až jsem měl docela strach, že jedna pojde. Tak jsem se rozhod je nějak zabavit a to tak, že jsem dával častěji žrádlo a míň světla a za tři dny byl pokoj. Teď už žijí vedle sebe v pohodě a nevšímají si jedna druhé vůbec. :lol:
jsem začátečník, ale snažím se...
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

ja som dal obe naraz a od zaciatku bol v aq klud :lol:
Pokus o REEF ...
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Ja som dal najprv zebrasomu a az potom hepatusa, z dovodu, ze som ho nemohol zohnat, v pohode na noc je kazdy v inom kute, znasaju sa bez problemov, pravda ale je , ze Zebrasoma je dominantna..hlavne pri zradle :D poradie pri krmeni riasou : Zebrasoma, Hepatus a dlho dlho nic a potom C.loricula :D :D
Aleš
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 11:36
Bydlisko: Jihlava

Príspevok od používateľa Aleš »

Takže po Pterapogon kauderni vzala dnes za své i flavescentka. To byl zase kup. Holt kdo umí, ten umí.
Tomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 11 Feb 2006 21:25
Bydlisko: Nový Jičín

Príspevok od používateľa Tomas »

okey napísal:Já jsem měl ten samý problém jako první šla do nándrže Zebrasoma flavescens a po měsíci Paracanthurus hepatus. A "zebra" do ní docela tvrdě najížděla, až jsem měl docela strach, že jedna pojde. Tak jsem se rozhod je nějak zabavit a to tak, že jsem dával častěji žrádlo a míň světla a za tři dny byl pokoj. Teď už žijí vedle sebe v pohodě a nevšímají si jedna druhé vůbec. :lol:
To samé i u mne, do 3 dnů klid. Jeden postřeh ze stravovacích návyků. Od založení nádrže cca. 6 měsíců se na jednom šutru rozrůstala houba nebo řasa, nevím co to bylo, růžovofialové barvy a tvaru odkvétajícího květu růže. Zebrasoma si ji po celou dobu života v nádrži nevšímala (3 měsíce) a houba(řasa) se pěkně rozrůstala (průměr 10cm). Než jsem do nádrže přidal Hepatuse. Ten si párkrát zobnul a poté se přidala i Zebrasoma. Za čtyři dny ji totálně zlikvidovali.
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

moje zebrasomy so OK-asi si na seba zvykli.
pozrali v akvariu vsetko, preto ich teraz viac krmim-len vlockovim krmivom+mrazena artemia. zrat to zeru, ale vlocky padaju i na dno.
pravdepodobne vdaka tomu mam zase sinicovy raj. Brucha uz nemaju take napchate ako zo zaciatkiu.
prosim vas mozte mi poradit aky jedalny listok maju vase zebrasomy :?:
niekde som tu cital, ze sa predavaju susene riasy -zdrava vyziva, ktorymi sa da krmit ako sa volaju a kde ich kupim :?: je to dobry doplnok :?:
500L
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"