dotaz na refugium

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
okey
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31 Júl 2006 09:35

dotaz na refugium

Príspevok od používateľa okey »

Prosím za prominutí, ale budu mít trapný dotaz. Mám akva 320l a filtraci používám nasledující jako 1. refugium
2. odpěňovač
3. biologická, korálové čipsy atd.
A teď dotaz, průtok celým filtračním systémem je 2000 l/h, ale v refugiu se mi na Caulerpě drží miniaturní bublinky. V komoře kam mi mi jde voda z přepadu mám na radu, dané kuličky biobals a akvacit. Poraďte mi prosím jak ty bublinky odstranit. Ze začátku jsem si myslel, že to jsou bublinky kyslíku co vyprodukuje Caulerpa, ale zda se, že tomu tak není, že to jsou mikrobubliny z komory kam jde voda z přepadu. Děkuji všem za odpovědˇ...... Okey
P.S. O co mi jde, mám strach, že ty Caulerpy mi neporostou, protože budou mít vevodě málo Co2...... :( :? :?: :?: JINAK TU FILTRACI SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT V GALERII ODDÍL TECHNIKA. Děkuji všem za příchozí rady i připomínky.
jsem začátečník, ale snažím se...
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

podla mna nemas co riesit, ak sa ti casom naozaj bude zdat ze caulerpa nerastie, tak trosku utlmis prepadove trubky nech to v nich tak necvachta
vyhody:
1, mensie prekyslicenie vody na vstupe
2, mensi hluk

BTW pekne urobena filtracia, sam som sa pokusil presne o ten isty model ale ta moja vyzera ako kopa odpadoveho skla a silikonu :) asi to vyhodim a dam zlepit profikom :lol: :lol:
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
okey
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31 Júl 2006 09:35

Príspevok od používateľa okey »

Děkuji za pochvalu, tu filtraci jsem si dělal sám. Takže po té pochvale jsem náležitě na sebe hrdej.
Ale k dotazu, za jak dlouho by měla ta caluerpa růst. A ještě jeden dotaz, na dně se mi dělá takovy"hnusný" povlak a i na caulerpě, mám ho odstraňovat? Z té caulerpy to dělám aby se k ní dostalo dostatek světla atd., ale mám ho odstranit i z toho dna. Děkuji za odpověď :roll: :) ...okey
jsem začátečník, ale snažím se...
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Myslím že asi myslíš na sinice. tie by mali zmiznúť do týždňa či dvoch respektíve by si mal vidieť zmenu. Použil si aj živé kamene alebo piesok?
a s tej caluerpy by som ich neodstranoval, mala by si s ňou poradiť sama, respektíve iné potvorky v refugiu, preto tá otázka ohladne života ...

Inak mne začala caluerpa rásť okamžite asi tak po 3 týždňoch som mal plné 100 litrové refugium a musel som strihať. ale to bol moj pripad každá nádrž je individuálna. Všetkoje individuálne a záleží to od veľa faktorov.
Naposledy upravil/-a laomedon v 31 Júl 2006 15:59, upravené celkom 2 krát.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no ja mam sinice v sedimentacnom filtri aj po roku , ale u mna je na vine asi slaby prietok a vysoka hladina fosfatov vo fishonly

v stabilnom reefe by mali casom zmiznut aj z akvarka aj z filtra
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Mne sa tiež občas niekde zjavý nejaká tá sinica na 2-3cm2 ale po pár dňoch je preč myslím že to majú na svedomí silikáty z nie moc múdreho pridania 2kg jemného kremičitého piesku do refugia. Tie sinice predýcham vždy v pohode tak si s toho zatiaľ veľkú hlavu nerobím :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno ty sinice se mi ve filtraci oběvují a přiotom v aq na ně nenarazím,snad jen zřídka a na přechodnou dobu.Mám tedy s tím sinicovým povlakem taky problem a snažím se jej odstranit alespoň mechanicky.Navíc se nedaří caulerpě,nechce růs a spíš je pomalu na ústupu :( .Fosfáty se snažím srážet přípravkem Ecophos.To refungium je malé založené na bahně a je v provozu cca 3/4 roku.Bahna je tam 10Lbr a prutok 200l/h.Na vsupu je klid a k žádnému prokysličení nedochází.Svítím ,nebo spíš svítil jsem zářivkou která se používá na kuch.linky.Před dvěma dny jsem světlo vyměnil za silnější tak jsem zvědav.Nemáte někdo představu čím to může být že se Caulerpa takhle hroutí a neroste?Jinak ten problém s růstem je prakticky od začátku.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Ja môžem napísať z mojej skúsenosti že som mal v kancelárii tiež problém s caluerpou a behom pár dní sa celá rozpadla alebo úplne zmizla a to som tam svietil dosť výkonne a tiež tam bol život plné dno blšivcov.

Podľa mňa bol problém v objeme (malý objem) refugia a tiež v tom s čoho bolo dno refugia urobené nemalý vpliv má určite aj výška dna v refugiu ja by som doporučil min. 7cm a viac
Naposledy upravil/-a laomedon v 01 Aug 2006 09:18, upravené celkom 1 krát.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno to moje bahno je cca 6cm a života jak řikáš je tam plno.Moc to ale momentálně neřeším protože do měsíce budu filtraci měnit úplně.Jen bych se rád poučil abych neudělal stejnou chybu 2x :?
Naposledy upravil/-a shark v 01 Aug 2006 06:02, upravené celkom 1 krát.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Caulerpa se do nově založeného filtru nedává hned, ale nejdřív po 14 dnech. Do té doby tahá (absorbuje) odpadní látky zeolit a řasa nemá v téměř sterilním prostředí z čeho růst.
Používateľov profilový obrázok
okey
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31 Júl 2006 09:35

Príspevok od používateľa okey »

Ptám se ještě jednou a co ty mikrobubliny na Caulerpě. Opravdu to nemusím řešit jak mi napsal Roman. A čím v refugiu svítit, mám tím na mysli, potřebuje ta Caulerpa nějaké určité spektrum světla nebo je ji to jedno. Děkuji za odpověď.... Jinak hoši jste super a děkuji Vám moc za příspěvky. :lol: :lol: :lol:
jsem začátečník, ale snažím se...
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

na svietenie daj obycajnu usporku z hypermarketu , 11w zlta (827) uplne staci na vacsinu refugii , ked budes mat pocit ze je to malo (mas dlhsiu komoru) daj tam dve...moc to neries
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Mozno blba otazka. Co tak obsah CO2 v refugiu? Ma ho caulerpa dostatok k fotosynteze?
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
stradalse
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13 Aug 2006 16:49

Príspevok od používateľa stradalse »

Zdravím mám dotaz: Může být filtrační pořadí takové? refugnium, biologický filtr, odpěňovač? Lepil jsem si filtr a omylem jsem udělal přepážky obráceně takže mi vychází odpěňovač do poslední komory. Může to tak být nebo to má předělat? Děkuji.
zakaz vstupu za nevhodne spravanie
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

stradalse napísal:Zdravím mám dotaz: Může být filtrační pořadí takové? refugnium, biologický filtr, odpěňovač? Lepil jsem si filtr a omylem jsem udělal přepážky obráceně takže mi vychází odpěňovač do poslední komory. Může to tak být nebo to má předělat? Děkuji.

no...fungovat to jakz-takz bude , ryby tym neotravis, ale od idealu to ma kus... jednym z dovodov preco je prepazkovy filter (molitan alebo koralova drt) ZA odpenovacom je vyuzitie kysliku a vytesnenie bubliniek z vody.
Ty v podstate poriadne prebublas vodu tesne predtym nez pojde do akvaria. Ak budes chovat iba ryby, tak OK, ale pre koraly to nie je dobre
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"