Reef helper

Zaujímavosti, skratky používané v morskej akvaristike a všetko ostatné čo nieje zahrnuté v iných fórach, témach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa Steedy »

kominík napísal:udělej si čárku při vypouštění z akva a nechej ji tam navždy a víš cca litry
Takhle sem to taky praktikoval delsi dobu az do te doby nez jsem si vzal a dal stejne velkou nadobu jak na vymenu tak i na odpad vody takze jen hadice stahnu do nadoby a zdruhe nadoby cerpadlem zpet. nic jednoduhzsiho neni. a plnou nadobu pak odpustit do kanalizace.
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa chip »

Jaroslav napísal:Měření množství vody - co tak zkusit nějaký průtokoměr ?
Jsou přeci zařízení, které měří nejen vodu, ale také různé agresivní kapaliny, takže by se snad něco, co by vydrželo mořskou vodu, našlo.
Ja tohle mam instalovane, neni to ale levna sranda, pokud chces, tak poslu link
E_KM35.pdf
(111.72 KiB) 93 stiahnutí
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa laomedon »

Tak ako pisal kominik mam v sumpu ciarku s velkym OK. Problem nastane len v tedy ked osoba co robi vemnu nema cas a presne neodsleduje s odstupom casu tu ciarku, kym cely system nabehne do rovnovahy to tr a aj 10-15 minut.

A este najvacsi problem by bol keby sa odsalo o 100 litrov viac ako je zarobene na vymenu :-) to sa mi uz tiez stalo :-( a nie raz

Ale zatial fungujeme len takto. Najlepsie co pise steedy ale na to uz nemam miesto :-(

Nieco vymyslime, a Vladko dakujem za podporu :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa VF »

chip napísal: Ja tohle mam instalovane, neni to ale levna sranda, pokud chces, tak poslu link
E_KM35.pdf
No ale to je jen průtokoměr, ukáže Ti okamžitou hodnotu průtoku (v litrech za minutu) a ne množství vody, které proteklo. Musel by jsi sledovat hodnotu průtoku a násobit to časem - a na to asi ve chvíli výměny vody nemáš čas.
Předpokládám, že Ty to používáš na kontrolu přečerpávané vody ze sklepa k akváriu.
Zkušenost je nesdělitelná!!
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa chip »

presne...
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa reicho »

Ado,ak bude treba tak aj bratislavsky old team,na cele s Danom / je to hlavne jeho napad/ti moze prist pomoct so starostlivostou....urobime si vylet a spat mame kde.... :lol: :lol: :lol:
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Pro VF- Jsou průtokoměry, které si to počítají samy a ukazují hodnotu v litrech, které měřeným potrubím protekly. A jsou i takové, které zavřou při protečení nastavených litrů i ventil. Cena ale nebude nízká.
Průtokoměr, který ukazuje celkový objem protečené vody je například
http://obchod.remont-cerpadla.cz/garden ... prutokomer ,
ale pro mořskou akvaristiku se nejspíš nehodí (vyzkoušet by jej ale bylo zajímavé).
Vzhledem k tomu, že je potřeba měřit vodu již z akvária "vyhozenou", bylo by možno použít i jinak "zakázané" komponenty, např. http://www.tepladlazba.cz/cs/eshop/hone ... nou-vodu2/.
Každý týden měním minimálně 200 litrů vody. Akvária jsou v suterénu a kdybychom pod nimi chtěli v době jejich stavby udělat odpad, tak bychom se dostali pod úroveň bývalé venkovní kanalizace. Proto také všechnu vodu z/do akvárií honím čerpadly a řídím se přitom také jenom samolepkami na filtrech s tím, že na konci hadice mám ventil, kterým po dosažení "čárky" při napouštění vodu uzavřu a pak teprve dojdu do vedlejší místnosti vypnout čerpadlo.
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa VF »

Pro p. Jaroslava
Už jsme trochu od tématu. Já jsem jen chtěl upozornit na skutečnost, že Chipem zmíněný průtokoměr je jenom měřič průtoku(plovák je unášen proudem vody a ukazuje okamžitý průtok) a ne měřič objemu proteklé vody. To, že existují, vím ale pro naše účely skutečně vhodné nejsou - ani na výstupu před odpadem, protože ve slané vodě dlouho nevydrží.
Já mám výměnu vody na rysky - respektive při výměně vyčerpám čerpadlem ve filtru to, co nasaje a mám odzkoušeno, že je to právě objem mé nádrže s novou vodou.
Někde na zahraničním fóru jsem viděl praktickou pomůcku - vozík se dvěma barely, do jednoho se odsála voda a v druhém byla připravená voda a výtlačné čerpadlo.
Něco jiného by byla automatická výměna vody - hodně jsem o ní přemýšlel. Tam by se ale jednalo o častou výměnu malého množství vody (cca 8-10 l za den) pomocí peristaltických čerpadel.
Zkušenost je nesdělitelná!!
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa laomedon »

Jaroslav ma dobry napad s tym vodomerom, fakt netreba davat pozor na marerial. Neviem ale ako by som nasaval vodu cez ten vodomer ale za pokus by yo stali. Dalsia otazka je mskolko presny by bol pri merani medzi 200 a 300 litrami.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa laomedon »

Majo dakujem za pomoc, samozrejme sa ozvem v pripade ak by som nedokazal zohnat pomoc lokalne. Plaster a Voloda su najvlizsie tak to hasam zvladneme. Ale ak by ste sa chceli zastavit na pokec po novom roku ste vsetci vitany :-) aj ked pohostenie bude na zemi alebo v posteli :-) :-) :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa chip »

Jak pise VF, tak je treba davat pozor na material. Nastesti existuji i vodomery s kompozitnim telem a maji i elektronicke pocitadlo http://www.kapka-vodomery.cz/e-shop/vod ... nsus-620-c
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa VF »

Hezká i když ne zrovna levná varianta. Jistě vydrží 2x více než ta mosazná. I když ta varianta od Gardeny by mohla vydržet na straně odpadu i poměrně dlouho.
Jo hračky to je moje!
Zkušenost je nesdělitelná!!
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Chlapia nerobíte to už tak trochu zbytočne komplikovane. Mám presne odmerané, koľko litrov má jedná bandaska a a koľko pól bandasky označenej čiarkou a koľko bandasiek načerpám, toľko aj zarobili.
Chce to iba investíciu do bandasiek: mám 2x ks 25l, 2ks 20l
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa laomedon »

To ano len ja uz zial ziadnu bandasku nezdvyhnem :-( ...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
vlastomenn

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa vlastomenn »

Určite sa dá tak pomôcť bandasky alebo sud http://www.akoprezit.sk/produkty/vysled ... 8f66a30337 hodiť tam čerpadielko s hadicou a dočerpať do akva. Ja to idem tiež takto riešiť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné diskusie"