Reef 470l

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa vlčák »

omila se to tady porad dokola.panove zazraky se nekonaji :!: :!: az nekdo vymysli svetelny zdroj ktery vyzari stejne energie kterou do nej privedeme tak za to dostane rovnou 2 nobelovy ceny.a my budeme mit konecne fotonovy motor a cestovat vesmirem rychlosti svetla.do te doby koukejte na startrek.sice jsme od dob zarovky urazili kus cesty ale take se to da nazvat tak ze jsme jen zdroj tepla ktery vydaval i trochu svetla jen nahradili zdrojem svetla ktery porad jeste vydava mimoto kybl tepla.a papir,potazmo obrazovka na ktere pisou obchodnici a vyrobci sve reklamni triky snese vse.
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa JRx »

ten typek hned na zaciatku videa
kebyze do seba napali 300w inac by sa tvaril.....
tiez neverim v ten zazrak, papier vela znesie....

Martin
ked ti to dojde domov daj vediet....
ked mas 150w vybojku len tak zo srandy to skus zapnut vedla seba....
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa vlčák »

to uz mam za sebou,tyto pokusy.mam tu chipy 10,20,50,100w.s potikou i bez.uz to tu kdysi psal rybka,nesviti to o moc vic.jen to sviti jednim smerem(temer)na rozdil od jinych zdroju.
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa bradoo »

Tiež tomu neverím. Urobil by si lepšie keby sa dohodol treba s JRX a ten by ti svetlo urobil na mieru. Na stránke výrobcu je pre istotu veľmi málo tech. informáci. Ak by ti išlo o úsporu energie, musel by si ísť opačnou cestou - spústu výkonných účinných 10w led čipov napájaných tak, aby dávali iba 2W a veľmi dobre chladených. Potom sa kľudne dostaneš na 30% príkonu z objemu akva v litroch.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa vik_33 »

Příspěvků na téma že to osvětlení bude slabé je tu dost. Já jen ještě připomínám, že v případě korálů jde kromě výkonu také o barvu. A multispektrální LED ještě prostě neexistují. Takže v AQ bude nejenom tma, ale i pod světlem nebudou koráli zrovna hýřit všemi barvami ( a velmi pravděpodobně budou živořit ).
Mám AQ 350L a svítím do něj 8x39W T5 (312W), pokud bych měl LED, příkon by se pohyboval někde mezi 1/2 až 2/3 - tzn. 150-200W a možná i víc. Ty chceš dát nad o 100L větší AQ necelých 100W :!:
Jak už bylo mnohokrát poznamenáno - kdyby to tak šlo, máme to doma všichni :idea:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa vlčák »

multispektralni led ani nikdy nebudou,jedine kombinovane multichipy ruznych specter v jednom pouzdre.1 led bude vzdy uzkospektralni. a s tim vykonem to tak je.ja mam sps nadrz jen malinko vetsi nez ta -360l a svitim 10*54w.a stejne mi na dne roste acropora 3 krat pomaleji nez pod hladinou.
vlastomenn

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa vlastomenn »

Netreba robiť uzávery. Príde to a chce to vidieť lebo len o tom diskutovať sa k pravde nedopátrame. Sa čudujem že to nemá možno žiadny Slovák tu už by sa vedelo kde je realita.
vlastomenn

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa vlastomenn »

Dnes to bola fuška lialo zo mňa ako s koňa. Toto bola nevďačná robota. Ešte sa zbaviť zvyšného silikónu. Dúfam že pôjde zo žiletkou dole .
Prílohy
akva.JPG
vlastomenn

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa vlastomenn »

chip napísal:souhlasim s vikem. Na steemech mas malo. Ja mam na stejne delce 2x koralia 7 a pak jeste 2x tunze 6085 a 1x tunze 6045 a je to tak akorat
Takže aký prietok ešte dokúpiť? Prípadne vymeniť. Takto aký prietok by si tam dal.
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa Franky »

tak este aspon dva streami s rovnakym prietokom, aproto podla mna ti to na zaciatok v pohode staci, dokupiš si časom zvyšné :)
vlastomenn

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa vlastomenn »

Výtlačné čerpadlo 5000l/h nie je to moc? Zvoliť slabší?
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa Lukáš »

Staci cca 2,5-3 tis. l/hod.
vlastomenn

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa vlastomenn »

Lukáš napísal:Staci cca 2,5-3 tis. l/hod.
Toto som si chcel ujasniť pretože som tu niekde čítal že stačí keď obehne filtráciou objem 3x/h.
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa chip »

Ono to nemuzes primo prevadet nasobek objemu AQ na vykon cerpadla. Velky vliv na to ma vytlacna vyska, pocet zahybu na potruby, jeho prumer a pod.
Takze vzdy se pri porizeni cerpadla musis podivat na tlakovou krivku (pomer vysky ku prutoku) aby jsi vedel, co ti realne potece v te vysce.
A ano, obecne se rika, ze by jsi mel otocit hodinove 3* objem AQ, ale ja treba tocim hodinove 1,5 objem AQ, ale bacha, v cislech je to realnych 1500L za hodinu tlacenych do 4,5 metru :wink:
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa LukasO »

Další věc - postupem času (provozem) vznikají různé usazeniny jak v potrubí, tak časem i čerpadlo ztrácí výkon
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"