Reef 470l

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
morskysvet.sk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 01 Mar 2012 21:30
Bydlisko: Podkylava
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa morskysvet.sk »

Tak to si zabil jak hovori nas kamarad rytmus :lol:
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa aquain »

My to děláme taky tak.Jenom o týden déle
vlastomenn

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa vlastomenn »

Amphibia napísal:tak toto je iny borec! najprv sa tu pyta uplne zakladne info ohladom phosu, prudenia, testov a co ja viem co tam este bolo a teraz tu zo seba chrli mudrosti stylu je ina doba, nie 80. roky atd... no kamarade, trochu skromnosti by Ti nezaskodilo. az budes mat odreefovane aspon 10% toho, co ludia, ktori Ti tu radili a ktorych si tak elegantne poslal do stareho zeleza, tak potom by som na Tvojom mieste nieco hovoril.

Janci to nie je o technike! na zaklade studia starych zvytkov, prastarych mudrosti a spolu s pravidelnymi poradami s duchmi prirody usudil, ze predsa sa netoci a zakony prirody sa daju odrbat! :mrgreen:
Ako som písal nie je to môj výmysel a hrrrr po svojom! Všetko robím pod dozorom človeka ktorý sa tomu venuje už druhú generáciu! Kôly tomuto sem pár odborníkov vôbec nechodí pretože poniektorý reagujete týmto spôsobom. Ak to tu mám aj ja znášať tak isto tu skončím. Je to síce každého vec a názor čo tu napíšete ale nechajte to tak a s rozvahou sledujte dokumentáciu.

TO aquain ďakujem za podporu ty poznáš zrejme tento systém.
Prílohy
4 deň po vložení živočíchov
4 deň po vložení živočíchov
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa amsi »

No když to bereš tak jak jsi to napsal? Tak asi nikdo nic už nenapíše a asi nikoho nebude zajímat Tvá dokumentace :mrgreen: Můžeš si ji prohlížet s tím svým odborníkem, a když existuje, nechápu proč jsi se tady vůbec nás blbů na něco ptal ???? Mít odborníka vedle sebe..... tak se tady prezentuju až krásným prosperujícím reefem ...... :roll:
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa tragett »

Ten náběh je tam evidentní, i na té nepříliš kvalitní fotografii jsou vidět silně zařasené části, zejména pod světly. Dej vědět s odstupem nějaké doby (měsíc, dva), jak ta světla fungují, respektive jak se pod nimi daří těm korálům, i když otázkou případné neprosperity může být i brzké nasazení do nádrže, nicméně světlo mě fakt zajímá.

Osobně by mě taky zajímalo, jak budou lítat hodnoty po takovém velkém jednorázovém zatížení takhle mladé nádrže (to něříkám rýpavě, ani nijak jinak, opravdu mě to zajímá), pokud budeš měřit hodnoty, budu rád, když to sem napíšeš.

Tragett.
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa vik_33 »

Kdybych tu podobné silácké řeči četl poprvé, asi by se mě to dotklo, možná by mě to i urazilo. Ale protože to zdaleka není první případ ( a bohužel ani poslední ), tak mě to sice trochu nadzvedne, ale zároveň je mi jasné, co bude následovat pokud uživatel svůj přístup radikálně nezmění. Jsou jen dvě cesty:
1. uživatel bude mít dost financí a nebude mu líto je obětovat - stane se z něj pasivní majitel akvária o které se mu někdo bude starat. Bude mít doma moře stejně tak, jako třeba televizi - nebude fungovat, zavolá servis.
2. uživateli začnou finance docházet, anebo mu začne být líto je v takovém objemu do moře neustále cpát - a zde na reefu se to začne hemžit jeho zoufalými dotazy co s tím když ...a...b...c...d... Soukromé zprávy zkušenějších mořáků budou zaplaveny otázkami týkajícími se základů mořské akvaristiky. Následně, po kratší či delší době se v rubrice Prodej objeví další inzerát.

Za ty roky zde na reefu by pro mě nebyl problém vyjmenovat pěknou řádku jmen, jichž se týká hlavně varianta 2. Nemá to ale cenu - kdo to myslí s mořem vážně, ten ví. A kdo ne, tomu je to fuk.

to amsi: tomu se říká udeřit hlavičkou o hřebíček
palec.jpg
palec.jpg (1.17 KiB) 1124 zobrazení
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa kominík »

reef vypadá zajimavě - jak dlouho ? ,uvidíme jak se k tomu dotyčný postaví čelem
taky by mě zajímal oný tajemný muž ,který ti pomáhá (nedá mi to jsem zvědavý)
Ale jinak souhlasím s kolegy....
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa LukasO »

Já, ne že bych se chtěl zastávat vlastomen, bych chtěl trochu postřehu mě, jakožto začátečníka. V dnešní době kdy každej vydělává jak umí je spousta "obchodníků", kteří spíše nežli poradili chtějí prodat - a jejich argumenty "to sou žvásty starejch páprdů, tady ten přípravek ti to urychlí, taky se nediv, vždyť za 50ml to je 1200, tak to musí fungovat..." "to je z jů-es-ej" a pod, jsou prostě pro někoho, kdo ještě není zběhlej, prostě neodolatelné.
Já měl to štěstí, že jsem na začátku narazil sice na obchodníka, ale takového, který se mi nesnažil vnutit to nejdražší, ale spíš naopak vysvětlit (v mém případě polopaticky - tj. nejlépe vzít lopatu a majznout po palici abych pochopil) a poradit. Ano, chtěl jsem ve svém prvním 160l bodloka, dnes ho mám obavu dávat do půlkubíku, ale upřímě si sáhněte do duše - kdo na začátku tu chybu neudělal.

to vlastomen - napiš sem natvrdo, kdo ti tyto rady dával - pokud si za svýmy názory stojí, nebude se zlobit a obhájí si je - a pokud se mu to nebude líbit... no tak tam asi něco smrdí.
Máš zkušenosti s afrikou - taky jsi tam prdl všechny ryby naráz po 3týdnech od napuštění vody?

a jedna rada ode mě jen mezi čtyřma očima - ti co ti tady "nadávají" to s tebou myslí daleko líp, než ten co ti pochlebuje s úsměvem na tváři. a s odstupem času ti garantuju, že poznáš, PROČ
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
vlastomenn

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa vlastomenn »

JE to môj kamarád čiže nejedná sa o obchodníka čo najviac predať. K ďalšiemu dotazu nikoho z vás tu nemám za blba a rovnako ani neodsudzujem. Každého z vás si tu vážim máte pekné nádrže a rovnako aj skúsenosti. Tá nekvalitná foto preto lebo som fotil z novým diapozitívom no nastaviť to, to mi ešte potrvá. Dnes ešte niečo priložím napr video.
Naposledy upravil/-a vlastomenn v 31 Jan 2013 14:33, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa reicho »

LukasO napísal: to vlastomen - napiš sem natvrdo, kdo ti tyto rady dával - pokud si za svýmy názory stojí, nebude se zlobit a obhájí si je - a pokud se mu to nebude líbit... no tak tam asi něco smrdí.
Máš zkušenosti s afrikou - taky jsi tam prdl všechny ryby naráz po 3týdnech od napuštění vody?
ak chcete vediet kto mu pomahal,tak staci pozriet do jeho fotogalerie jeho typ filtracie a fotogaleriu firmy z Partizanskeho/Morske centrum a pridete na to.....

Zriadenie a spustenie 500L morské akvárium MARTIN.. — Morské akvárium 500L Martin - spustenie (28 fotiek)-vpravo na ich titulnej stranke

Myslim,ze take narazove zatazenie este dostatocne nenabehnuteho systemu nie je vhodne.....
Používateľov profilový obrázok
jfi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 10 Aug 2012 19:34
Bydlisko: Poděbrady
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa jfi »

myslím, že teď stačí jen v klidu vyčkat dalšího vývoje tohoto akva a pak dělat nějaké další závěry ...
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa Dano »

Zo záujmom sledujem toto vlákno, imponuje mi pristup majitela ku svojmu projektu. Technologicky opis nadrze vypoveda o preciznom naplanovani a velkorisom financovani.
Ja osobne som zastancom jednorazoveho kampletneho zarybnenia. Ryby si rychlo na seba zvyknu a nie su stresovane postupnym pridavanim agresivnejsich jedincov. Predpokladam ze dodavatel ryb, zainteresovany na projekte, dodal ryby odkarantenovane, perfektne rozkrmene a v kondicii, vedomi si rizika hroziacom pri rozkrmovani ryb v novozalozenom systeme.
Nakolko sa jedna o novozalozene akvarium, vacsina introdukovaneho bezobratleho zivota bude postupne odumierat a bude nahradzana novymi jednincami. Hlavne pri Archasteroch odporucam pravidelne a systematicke pozorovanie, ich rozklad v piesku je velkym rizikom.
Bohuzial vacsina vlozenych sps sa nestihne aklimatizovat, ale isto ich dodavatel bude stihat priebezne nahradzat.
Pri Lps je sanca, ze z povodne introdukovanych jedincov sa nieco podari zaklimatizovat, aj ked zo stratami treba ratat.
Ja nie som ekonom, ale myslim si, ze takto velkoryso financovane akvaria pozitivne ovplyvnuju maloobchodne ceny importovanych zivocichov, co nas ostatnych moze len tesit.
Dano
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa Peter »

Sposobov ako zalozit akva je vela :D , vsetko je to potom o konecnej financnej sume vrazenej do akva-konecny vysledok a uctu k zivotu ako takemu.Vsetko ukaze az cas.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa LukasO »

Peter napísal:Sposobov ako zalozit akva je vela :D
Jsou to tři způsoby - špatnej, dobrej a ten můj :-)
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Reef 470l

Príspevok od používateľa rybka »

aquain napísal:My to děláme taky tak.Jenom o týden déle
To beru, když "nastartují" zelené vláknité řasy a voda má tímto fyzikální "chemismus" v pohodě. Tady bude nízké rH, dusitany a k tomu významné riziko vzniku čpavku z metabolických procesů bez zaběhlého odbourávání amoniakálního dusíku, "hladová" voda. Sinice bují a řasy nerostou. SPS a mnohé LPS to nerozchodí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"