Kessil LED

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Kessil LED

Príspevok od používateľa Roman »


VLASTOMEN :
necituj cely tesne predchadzajuci prispevok na ktory reagujes, kto sa v tom ma potom hrabat
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kessil LED

Príspevok od používateľa JRx »

intenzita svetla co tam maju graf v 60cm hlbke
a pri 68stupnoch je uz takmer nulova
nieje ociachovana ani ta stupnica [lm] takze tazko povedat...
(MOJ odhad cca +30,-30 --> 60st)
no poskusas, uvidis....
ako pises aspon budu osatni vediet ked publiknes svoj test....
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
vlastomenn

Re: Kessil LED

Príspevok od používateľa vlastomenn »

Čo som čítal príspevky zákazníkov na youtube tak sú kladné. Korály majú dobré podmienky no uvidíme.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re: Kessil LED

Príspevok od používateľa moguai »

Ono těch 350 má jakousi tézi,že nahrazuje HQI 350W. Tak jak to koneckoncům dělá většina výrobců, kde v názvu osvětlení je i část přirovnání k běžným HQI. Nicméně, já jsem se rozhodl (doufám) pro "osvědčený" zdroj světla. To světlo je kompaktní,tiché a možná dostačující, to ukáže čas. Nicméně, nyní už se nebojím toho,jako mám zkušenost, že jsem koupil no name brand a nakonec zjistil, že výkon,který jsem tvrdě zaplatil (cca 16 tisíc Kč za zmiňované LED žárovky z UK) je jen imaginární. Těch 78 W berte s rezervou, používám hobby měřák výkonu, možná to světlo nakonec třeba těch 85W bude mít.
Na závěr: toto světlo nemohu doporučit, nejsem z něho 100% nadšenej, nemohu nedoporučit, protože jsem spokojenej. Když si projdete diskuze na jiných serverech, nakonec zjistíte,že nevíte nic :roll:
vlastomenn

Re: Kessil LED

Príspevok od používateľa vlastomenn »

Takže to mám doma. Spotreba Kessil A150W je na výrobku udaná 34W nie 32 ako na stránke. Je to prepracovaný výrobok aj s vlastným ochladzovaním.
Naposledy upravil/-a vlastomenn v 11 Dec 2012 09:08, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Kessil LED

Príspevok od používateľa tragett »

Nahod nejake foto, recenzi, pokud vymysleli zazrak, zajima me to :) Uprimne, moc tomu neverim :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Kessil LED

Príspevok od používateľa rybka »

Nelaboratorním měřením osvitu bylo prokázáno:
9W LED COB 750 lm nesvítí jako 100W žárovka (jak hlásá reklama), ale pouze jako slabší 60W (měřeno dle "laboratorních parametrů" na vzdálenost měřáku - kalibrovaného dle etalonu, tj. měřením poměrovým měřidlem).
100W kombi LED svítidlo (50x bílá 3W + 50x modrá 3W ve sníženém výkonu s akrylovými čočkami) má téměř srovnatelnou svítivost jako 150W HQI od Osram (3200K) ve standartním reflektoru určenému pro osvit výloh. Když vezmu v úvahu, že oproti plnospektrálnímu světlu nasadím nějaký bichromat; pořád to pánové není ono... :roll: Ořezanou modrou a pochybně poskládanou bílou zooxanthely v korálnatcích jaksi nevidí...
Děkuji jedné autorizované laboratoři za zapůjčení "hračky", víc k tomu nemám co dodat.
vlastomenn

Re: Kessil LED

Príspevok od používateľa vlastomenn »

Takže pár detailov. Vo vnútri svetla je ventilátor pre ochladzovanie.
Prílohy
DSC_0092.JPG
DSC_0096.JPG
DSC_0098.JPG
Naposledy upravil/-a vlastomenn v 11 Dec 2012 09:58, upravené celkom 1 krát.
vlastomenn

Re: Kessil LED

Príspevok od používateľa vlastomenn »

Ešte jeden.
Prílohy
DSC_0089.JPG
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Kessil LED

Príspevok od používateľa LukasO »

rybka napísal:Nelaboratorním měřením osvitu bylo prokázáno:
9W LED COB 750 lm nesvítí jako 100W žárovka (jak hlásá reklama), ale pouze jako slabší 60W (měřeno dle "laboratorních parametrů" na vzdálenost měřáku - kalibrovaného dle etalonu, tj. měřením poměrovým měřidlem).
100W kombi LED svítidlo (50x bílá 3W + 50x modrá 3W ve sníženém výkonu s akrylovými čočkami) má téměř srovnatelnou svítivost jako 150W HQI od Osram (3200K) ve standartním reflektoru určenému pro osvit výloh. Když vezmu v úvahu, že oproti plnospektrálnímu světlu nasadím nějaký bichromat; pořád to pánové není ono... :roll: Ořezanou modrou a pochybně poskládanou bílou zooxanthely v korálnatcích jaksi nevidí...
Děkuji jedné autorizované laboratoři za zapůjčení "hračky", víc k tomu nemám co dodat.
nelaboratorním měřením bylo prokázáno - dle "laboratorních parametrů" ???
100W kombil led čili 50x3w + 50x3w ... (nějak tomu nerozumím 50x3 + 50x3 je dohromady 300w) má srovnatelnou svítivost jako 150w HQI (3200k - tohle už je žlutá ne?)
Ořezanou modrou a pochybně poskládanou bílou zooxanthely v korálnatcích jaksi nevidí...
takže led světlo máš v akváriu k čemu?
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Kessil LED

Príspevok od používateľa švíco »

Taky by mě zajímalo, proč mé korály rostou jako blázni, když ty LEDky nevidí...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: Kessil LED

Príspevok od používateľa Martin »

To švíco -

Které korály ?

Např LPS jsou dost economické s ohledem na watáž osvětlení.
Acropory v současnosti rostou "dobře" na T5 i led ale přece jen rychleji na přírodním nebo HQI světlech.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Kessil LED

Príspevok od používateľa švíco »

Především SPS - acropora. Také briareum, dále xenie a v neposlední řadě acanthastrea. Přírůstky jsou opravdu patrné a znatelné. U acropory cca 1 cm / měsíc a briareum musím stříhat, abych ho neměl plné dno. Xenie pravidelně protrhávám... no nevím, buď mám štěstí, že jsem se trefil do spektra nebo...? (anathastrea do roka zdvojnásobila počet polypů a roste dál)
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Kessil LED

Príspevok od používateľa LukasO »

to švíco - nechtěl jsem si tě brát do úst :-) ale právě na tvoje akva jsem myslel - a nejen na tvoje.

to martin - když se koukneš na švícovo akvárko, má tam právě i náročné sps a rostou tak, že je pomalu bere křoviňákem... (samozřejmě myšleno jako legrace)

viděl jsem akvárko ve kterém rostly měkáče i pod obyčejnýmy pásky.
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Kessil LED

Príspevok od používateľa rybka »

3W LED čipy stažené na 1W výkonu, teď už ty počty snad vyjdou; nejedná se o mé svítidlo.
A porovnat stejné druhy korálnatců rostoucí po půl roce svícení HQIčkem a oním svítidlem je k nezaplacení, v jedné nádrži, samozřejmě. Jsem rád, že svítím alespoň kombinací LED/T5.
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"