Proudění

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Páni, ja mám pohyb vody len v hlanej nádrži 62 násobok jej objemu za hodinu. A to bz som ešte kľudne pridal keby tie čerpadlá nezavadzali a bolo ich kde umiestniť.

V odchovni 100 litrov mám tiež cez 7000 litrov zo hodinu ale tu je evidentná potreba to aspoň zdvojnásobiť :lol:

keď príde v zime ježiško tak ho poprosím o upgrade ...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Pepin
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 14:31
Bydlisko: Starokolínská 328 Kutná Hora
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pepin »

Roman napísal:
kubrt napísal:Ja mam teraz 25-nasobok a veru riadne to tam veje, 48-nasobok si neviem ani predstavit.
no nie je to celkom tak, ked ide jedno na 100% , druhe ide na 30% a naopak.
takze pocitaj 12.000 + 3.600l v jednom momente
ne mám to nastavené obě 30 % a 100% a jak píše Adrian kdyby by bylo kam ještě bych přidal a z filtru jde navíc 3600 litrů z Red dragona
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Zatial mam cca 20-25 nasobok, ale kolonie su este male. Neskor bude upgrade nevyhnutnostou.
Inak hodnotit prudenie v AQ len podla turnover-u, tj. sumarneho prietoku cerpadlami moze dost skreslovat situaciu. Je pri tom dost podstatne, ci to prudi z jedneho "dela" alebo viacerych cerpadiel. Rovnako je nezanedbatelny odporovy vplyv aquascapingu. Ak ma niekto poloprazdnu nadrz, na rozhybanie vody mu mozno postaci 5-10x obj. nadrze/hod. Ked tam bude clenity skalny mur skoro az po hladinu, nemate zaruku ze ani pri 50x prietoku nevzniknu hluche miesta.
Obzvlast velkou vyzvou je simulovat prudenie pri velkych (>20-30 cm) SPS koloniach. 5 cm oplegr znesie aj takmer stojatu vodu, no len co sa trochu rozvetvi, zacnu problemy.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Lukáš máš pravdu, mojej dominantnej Seriatopore caliendrum nechýba ku 30cm veľa (apropo 6ks Chromis viridis si ju adoptovalo a je milé pozorovať ich prirodzené správanie, kde všetci naraz v jej útrobách nájdu úkryt a miesto na spanie) na nej je vidieť ako dokáže stlmiť prúd aj keď sú na ňu z dvoch strán nasmerované Marea 2400. Už je jednoduché pre mňa pochopiť prečo je potrebné také obrovské množstvo energie na rozhýbanie vody vo vačších nádržiach osadených množstvom SPS. Sú to poriadne brzdy na rozdiel od mäkkých koralov, popri ktorých sa voda len tak kĺže. :lol:
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Tak, tak, svetá pravda, niektorý koumáci zasli az tak daleko, ze aby sa vo vecsich nadrziach vyhli efektu ´rezania´vody jednym streamom tam a druhym naspet, tak ich paralelne vedla seba umiestnili napr. tri kuse na kazdu stranu aby dosiahli efekt pohybujucej sa ´steny´.
Resp. streamy maju nastavene na najmensiu rychlost, aby vysledny efekt bol co najvierohodnejsi :shock: .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"