MAGNESIUM VAPNIK A STRONCIUM

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

21 g chloridu strontnatého hexahydrátu, 1 g jodidu draselného a 0,25 g molybdenanu amonného tetrahydrátu rozpustím v 1000ml destilované vody.....

Jsem, co se chemie týká, naprostý blb. Takže tomu odpovídající otázka: Kde koupím "suroviny, aby byly čisté? A jak zvážím 0,25 g?
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

noo , je nas viac :lol:

chlorid strontnaty sa da kupit v obchode s laboratornymi potrebami , mavaju aj balenie 25g , ale castejsie 100g alebo 250g , mozte sa viaceri rozdelit, cena byva tusim okolo 1200sk/kg, ale uz sa mi omylom podarilo kupit aj 25g balenie za 300sk Sad ten bol drahsi ako kokain

jodkalium ti 1g navazia v kazdej dobrej lekarni , cena asi 1sk za gram :D

molybdenan amonny ..neviem, skus lekaren, alebo sa nan vykasli... :)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Molybdenan sa dá cez lekáreň, ešte som síce nepýtal, ale videl som ich objednávkový cenník. To ja mám problém skôr s tým stronciom. Vyvalili na mňa oči, že načo mi to bude (no proti vtáčej chrípke asi nie :D ).
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Daniel Dostál napísal:Jsem, co se chemie týká, naprostý blb. Takže tomu odpovídající otázka: Kde koupím "suroviny, aby byly čisté? A jak zvážím 0,25 g?
Tak s tím raději ani nezačínej. Chlorid strontnatý je i bezvodý, dihydrát atd. Majo popisuje dávkování heptamolybdenanu hexaamonného, já molybdenanu amonného tetrahydrátu. Ale opět se dá koupit i bezvodý atd.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Stroncium

Príspevok od používateľa rybka »

Lukas napísal:A prosím Vás, pane Rybka- jakou má pak tento roztok uzavřený v tmavé lahvi trvanlivost? Ja mám totiž zhruba 200 l akvarium, tak aby mi ten litr roztoku vydržel...( nebo toho mám namíchat méně?) Děkuji
[/quote]

Roztok vydrží s jistotou 3 měsíce, není problém namíchat poloviční množství.
ome
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 21:37
Bydlisko: rožnov pod radhoštěm

stroncium

Príspevok od používateľa ome »

Jen pro zajimavost cena chloridu strontnateho (dnes mi prisel ) je 517,- Kc za 100g baleni. Molybdenan v lekarne objednaji ale jen velmi neradi.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

komercna vec

Príspevok od používateľa laomedon »

Mal by som otázku, ktorý s komerčných prípravkov je najlepší? respektíve najúčinnejší? s chémie som nikdy nemal dobré výsledky a nechcem riskovať asi by sa to neoplatilo. Poprípade "rybka, roman, majo" nevedeli by ste to aj predávať? kedže ide to stretnutie :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

mozem zavolat do Slavusu a kupit 250g flasku, ale naposledy som sa oplachol a kupil som 25g supercisteho urceneho na spektralnu analyzu :(
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Majo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07 Feb 2006 18:24

RIEŠENIE ŽELEZO ,Mn

Príspevok od používateľa Majo »

ak už začínate navštevovať lekárne a labáky tak este ako doplnat Fe,Mn.
Výroba : 10g sulfát železa /FeSO4X7H2O/a- 1,14g sulfát mangánu /MnSO4x1H2O/ na 200 ml destil vody.
Pozor tieto látky treba kvoli dokonalemu rozpusteniu najskvor rozpustit v 10g
kyseliny askorbovej/ vitamin C/ až potom vo vode.
DAVKOVANIE:0,15ml / na 150l denne[/b]
Používateľov profilový obrázok
Michal S
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 17:17
Bydlisko: Bernartice okr. Benešov
Kontaktovať používateľa:

Re: Stroncium

Príspevok od používateľa Michal S »

rybka napísal:
25 kapek = 1 ml

Sám připravuji tento roztok:
21 g chloridu strontnatého hexahydrátu, 1 g jodidu draselného a 0,25 g molybdenanu amonného tetrahydrátu rozpustím v 1000ml destilované vody (uloženo v tmavé láhvi)
denně dávkuji 1 ml připraveného roztoku na 150 litrů vody

při používání odpěňovače se denně dávkuje 1 ml roztoku na 100 litrů vody

Přidávané množství po přepočtu koresponduje s množstvím, které přidává Majo.
Prosím tě Rybko napíšeš vzorce chemikálií
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

rybka napísal:Nejčastěji je k dispozici chlorid vápenatý krystalický - hexahydrát. Molekulová hmotnost je cca 220. Chlorid vápenatý bezvodý pak cca 110. Atomová hmotnost vápníku je cca 40. Dalšími údaji pro výpočet potřebných množství jsou objem vody v systému a naměřený pokles obsahu vápníku za období.

55 gramů chloridu vápenatého - hexahydrátu rozpustíme v asi 0,8 litrech vody a doplníme vodou na 1 litr. Tento zásobní roztok obsahuje 10 gramů vápníku. z měsíčního úbytku vápníku v systému spočteme denní dávku (přidáváme k vodě doplňující odpar) a máme hotovo.

Důležité upozornění!
Každý kolorimetrický test je zatížen chybou. Proto nejprve změříme obsah vápníku ve vodě připravené na výměnu (sůl rozpuštěná alespoň 3 dny), údaj si poznamenáme a pak změříme obsah vápníku v nádrži. Nikdy naměřené hodnoty nesrovnáváme s údaji v literatuře ani nikde jinde. Ty jsou zjištěny laboratorními stanoveními pomocí faktorizovaných roztoků nebo jinými analytickými metodami.

Toto doplňování vápníku je vhodné pouze do nádrží, kde není chováno větší množství rychle rostoucích SPS korálnatců. Úbytek vápníku v takových nádržích může dosáhnout až 7.000 g za rok na 1000 litrů objemu, tam už pomůže pouze Kalcium reaktor. V běžně osázených nádržích bývá úbytek vápníku cca 0,1 g za měsíc na 100 litrů vody způsoben srážecí reakcí s hydrogenfosforečnany a do 1g na měsíc na 100 litrů vody na přírustky korálnatců.

A poslední údaj: 1 litr vápenné vody vzniklé při hašení vápna (při teplotě 25°C) obsahuje max. 1 g rozpuštěného vápníku, navíc je tento roztok silně alkalický, takže tímto směrem doufám nikdo experimentovat nebude .

:?:
Mno tak tenhle popis se mi zamlouvá,jen ještě maličkost,protože jsem laik tak pravda netuším nakolik je rozdíl mezi chloridem vápenatým krystalickým hexahydrátem a chloridem vápenatým bezvodým :cry:
pokud namíchám roztok do litru ale z chloridu vápenatého bezvodého stejně jak je popsáno v případě hexahydrátu , tak by mězajímalo jaké množství rozpuštěného vápníku bude v tom litru roztoku .
Tak nějak mi molekulová a atomová hmotnost nic neříká :oops: (mám doma chlorid vápenatý bezvodý)
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

220 g chloridu vápenatého hexahydrátu CaCl2.6H2O nebo 110 g chloridu vápenatého CaCl2 obsahuje stejné množství vápníku Ca, a to 40g.

Molekulová hmotnost je součet atomových hmotností, které najdeš v každých chemických tabulkách.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

:wink: dikas
Používateľov profilový obrázok
Michal S
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 17:17
Bydlisko: Bernartice okr. Benešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal S »

Rybko je to prosím tě dobře

SrCl2-chlorid strontnatý
(NH4)2MoO4-molybdenan amonný
KI - jodid draselný
:oops:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Michal S napísal:Rybko je to prosím tě dobře

SrCl2-chlorid strontnatý
(NH4)2MoO4-molybdenan amonný
KI - jodid draselný
:oops:
je
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"