Čo je to?

Všetky ostatné diskusie o morských živočíchoch.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Lukáš napísal:Cerv, ale aky :?: Mozno, keby sa ti podarilo odfotit celeho + detail hlavovej casti alebo aspon podrobnejsi popis.
No neviem. Je to nejaky had. Hlavu mu vidno pekne (vpravo), farbu tela tiez, dlhy je asi 10 cm, pohyby ma presne ako suchozemske hady, aktivny je hlavne navecer a prechadza cele AQ, neujde mu ani jedna diera :lol: . Celkom zaujimave ho pozorovat, sfarbenie ma tiez pekne, len aby neskodil. Ale ked si uvedomim, ze som nejaky zivot pridal naposledy pred cca 1/2 rokom tak asi neskodi. Ale co este jedovatost :?: Ruky tam totiz dost pcham a nerad by som ukoncil to moje trapenie v tejto bananovej republike. Nemate niekto podobny suvenir, nech namnozime :lol:
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Velice zajímavé !
Ale s úsudkem bych byl opatrný.
Má někde na tělě náznak nějaké ploutve - např. na hřbetu ? Jak vypadá ocásek ? Průřez těla je kruhový nebo zploštělý (a jak - bočně nebo směrem hřbet-bříško) ?
Domnívám se, že by to mohla být spíše nějaká muréna - existuje celá řada malých druhů (resp. dorůstajících pouze do 35 cm) a hlava vyfoceného objektu je na ně podobná. Barva zatím nemusí mít žádný význam - pokud je to juvenilní jedinec, tak se ještě může přebarvit. Bylo by to velké štěstí, kdyby v živých kamenech přežil nějaký zárodek a toto z něj vyrostlo. V každém případě doporučuji o "objekt" dobře pečovat (a nebát se jej) a po několika měsících pokračovat v referátech o jeho osudu.

P.S. Nevím, jestli to dokážou tyto stránky, ale pokud ano, tak by bylo docela zajímavé natočit krátký šot (dig.kamerou nebo fotoaparátem) a pověsit ho sem. Způsob pohybu by mnoho napověděl a možná by bylo vidět více důležitých detailů.
Naposledy upravil/-a Jaroslav v 12 Sep 2006 17:53, upravené celkom 5 krát.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Zahrabava sa? Ma viditelne ziabre, oci, resp. kolko ich ma? Typ ustneho otvoru.... Dalo by sa pokracovat roznymi dalsimi otazkami, kym by sme dospeli k nejakemu zaveru, kazdopadne je to zaujimavy tvor a nezbavuj sa ho. Aj nalozenie do liehu v pripade pozorovania nejakych skod je lepsie ako obycajne splachnutie. Had :lol: to istotne nebude, mal by supiny a typicky priecne postaveny ustny otvor. No a chodil by aspon raz za cas k hladine. Ryby su sice morfologicky dost roznorode, mali by vsak mat aspon nejake naznaky plutiev a za hlavou kryte ziabre (rytmicke pohyby). Morskych bezstavovcov zhruba podobneho vzhladu je zase nespocetne vela a mnohe este ani neboli popisane.
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Uff, no ste mi dali. No nic, natiahnem budik, pripravim baterku a od 03:00 do 04:00 budem mat o zabavu postarane. Potom poreferujem. Zbavovat sa ho urcite nebudem, keby som aj chcel je to strasne rychle, bola nahoda, ze som to vobec stihol vyfotit. Videl som to uz pred mesiacom, tak som mal pri AQ prichystany fotak a vyplatilo sa. Skusim urobit teda aj nejake video ale len s fotakom, potom sa s Laomedonom dohovorime ako to sem dame. Vdaka vsetkym.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Wav tak to áno Kubrt blahoželám to je nádhera toto je asi to NAJ NAJ na morskej akvaristike že človek nikdy nevie čo mu odkiaľ vylezie a čo nové sa zrodí objavý. Určite ako náhle budeš mať video ho sem zavesíme, vlastne prečo by sme nespravili samostatnú sekciu s názvom ako "Hitchhikers" neviem ako to správne pomenovať po slovensky alebo česky, možno Stopáry alebo Bloudilci ? Alebo odvonenina UFO pre morský život ULO Unendified Living Object :-) ???

Jednoznačne je to krása Kubrt. Určite ti patrí náš obdiv za skvelé udržiavanie nádrže keďže sa ti takto dobré darí takému delikátnemu živočíchu.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

tak som si tu moju potvoru obzrel blizsie a : dlzka tela 15cm, hrubka tela 2-3 mm, supiny nema, neplava, pohyb do stran vlnity po podklade, ma 2 cierne oci, za hlavou ma dva biele flaky (nieco ako uzovka zlte), pozdlzne zlto-modre pruhy po tele, zrejme sa nezahrabava - zalezie do diery v kameni a tam sa zdrziava najcastejsie, je aktivna prevazne navecer a v noci
podarilo sa mi ju este raz vyfotit, bohuzial som nestihol urobit video

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

Vyzera to fakt super, uz len prist na to co to je : ))). Taketo otazky ohladne morsej aq mam najradsej
Pokus o REEF ...
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Typování vzdávám - nechám to na Lukášovi, myslím, že ten na to příjde. Ale je to krásná bestie !
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Mne to pripada ako nejaky zastupca Plathelmintes z triedy Turbellaria (tj. zname "plostenky"). Podobne su aj Nemertini. Vacsina tychto cervov ale nevynika nejakou extra rychlostou, hoci niektore drave druhy sa vedia ponahlat :) , no a vynimky sa najdu vsade.
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

A co tak některý zástupce "červosumýšů" čeledi Synaptidae ? Např. rodu Synaptula anebo Opheodesoma ? Chtělo by to ale vidět pořádně ústní otvor.
All229
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10 Dec 2005 21:44
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

co je to

Príspevok od používateľa All229 »

Ve fotogalerii mám obrázky http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=989 a http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=988 zajímá mě bílé rozrůstající se něco. Není to součást sasanky ani korálů. Vyrůstá to ve stínu a pod kameny v různých velikostech a na různých místech a to docela rychle. Dokonce to okusují i klauni - v nouzi. Je to duté a vypadá to jeko tunely. :shock:
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Pravdepodobne nejaka "Sponge" ? Mam nieco podobne ale v zltej farbe.
http://www.wetwebmedia.com/sponges.htm
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Ano, je to nějaká houba. Jsou jich ale tisíce, z toho řada vůbec nepopsaných, takže snažit se o zařazení nemá smysl. V každém případě lze ale říci, že ničemu neškodí, některé živočichy je požírají, s některými korály dokonce žijí některé druhy hub v symbióze. Navíc výskyt hub (sám jich mám v akváriích aspoň 5 různých druhů) v akváriu svědčí o jeho dobrém stavu, stabilním systému.
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Tiež som doniesol živý kamen a po čase z neho začala vyrastať huba, je žltá a rozrastá sa po celom akva.
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

prosim vas co je to CEARNTHUS MEMBRANEUS :?:
ako sa chova :?:
500L
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"