Moje 30 l akvarko v zábehu

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

prasko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje 30 l akvarko v zábehu

Príspevok od používateľa prasko »

jskubak napísal:daj tam par pumpujucich xenii, tie preziju takmer vsetko a prinesu tam zivot, vidim ze krevetku tam uz mas, k neznicitelnym patria ja zelene diskozomy a rodaktisy. Ja si myslim ze sa z toho da nieco urobit. Klauni su sice dost odolny na spinaju vodu/odpadove latky z krmiva/, ale aj tak sa daju zadusit pri nedostatocnom okysliceni vody.
PS aku tam mas filtraciu
Filter tam je na spodu...To su filtracne kamene a to odkial ide trubička tak pod nou je filter a v nom su nejake kamienky ...menim to raz za dva mesiace.....plus 30 percent vody.....Zmenil som ten stred...sice len vizualna zmena,ale aspon krevetka po tom lozí....Ja viem ze to nieje ideál ale snazim sa urobit vetko preto aby sa v tom rybky mali dobre:)
Prílohy
fotka-6.JPG
frantod
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 01 Apr 2012 11:03
Bydlisko: Žilina Bitarová

Moje 30 l akvarko v zábehu

Príspevok od používateľa frantod »

Mno jj to by šlo ;) lepšie, a pokračuj...

Ale, keď už nano, tak nemiešať to z pvc či z čoho to je !

Už tu radili, xeniu, zoantus, a vyzeralo by to lepšie ako to umelé čudo!!
jskubak
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 08 Júl 2010 15:19
Bydlisko: Modra
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje 30 l akvarko v zábehu

Príspevok od používateľa jskubak »

Ak chces aby ti to aspon ako tak fungovalo pridaj zive kamene /cim viac tym lepsie, 5-15kg/ urob si vzdusny utes schovaj don cerpadielka, prevzdusnovanie cez lipove drievko.
Koraly : diskozomi, rodaktisy, pumpujuce xenie, pachyklavularia, zoalnusy.
Filtracia : medzi skaly schovaj tubu /od spagiet, silikonova hadica .../ s obehovym cerpadielom na spodok daj bioakvacit potom Phox-Al /30g/, biakvacit, ryza /30 zrniek / biakvacit. Cerpadielkom tlac /prvy antiphos/
Ak sa uspokojis s tymto variantom /bez ryb/ mas nadej na celkom pekne akva plne zivota :wink: :wink: :wink:
Používateľov profilový obrázok
Beletsky
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 15 Aug 2011 08:27
Bydlisko: Melnik

Re: Moje 30 l akvarko v zábehu

Príspevok od používateľa Beletsky »

Skoda ze jsi tak zdaleka, klidne bych ti dal par mekych za odvoz;-) Hned by to vypadalo lip a opatrne s tou Krevetou, jak na raz doplnis moc odparu, tak ti muze chcipnout, v tak malem akvarku, vickrat dene po par ml. Kolik mas odpar????
prasko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje 30 l akvarko v zábehu

Príspevok od používateľa prasko »

Beletsky napísal:Skoda ze jsi tak zdaleka, klidne bych ti dal par mekych za odvoz;-) Hned by to vypadalo lip a opatrne s tou Krevetou, jak na raz doplnis moc odparu, tak ti muze chcipnout, v tak malem akvarku, vickrat dene po par ml. Kolik mas odpar????

Hned by som si vzal nejake tie makke....Odpar lemma skoro ziadny,lebo hore je poklop s takou dierou na krmenie a na kábliky,takze cez to sa moc nevyparí.....
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Moje 30 l akvarko v zábehu

Príspevok od používateľa shark »

jskubak napísal:Ak chces aby ti to aspon ako tak fungovalo pridaj zive kamene /cim viac tym lepsie, 5-15kg/ urob si vzdusny utes schovaj don cerpadielka, prevzdusnovanie cez lipove drievko.
Koraly : diskozomi, rodaktisy, pumpujuce xenie, pachyklavularia, zoalnusy.
Filtracia : medzi skaly schovaj tubu /od spagiet, silikonova hadica .../ s obehovym cerpadielom na spodok daj bioakvacit potom Phox-Al /30g/, biakvacit, ryza /30 zrniek / biakvacit. Cerpadielkom tlac /prvy antiphos/
Ak sa uspokojis s tymto variantom /bez ryb/ mas nadej na celkom pekne akva plne zivota :wink: :wink: :wink:

15kg kamenů do 30L AQ? to by mě zajimalo jak uděláš vzdušnej utes :lol:
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Moje 30 l akvarko v zábehu

Príspevok od používateľa Luděk »

I mně :D :D
550l reef mix
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Moje 30 l akvarko v zábehu

Príspevok od používateľa kominík »

takhle jsem se po pročtení tohohle spisu dlouho nezasmál :mrgreen: - nic proti ,ale není to zase nějaká provokace a nebo nejde na sk večerníček pat a mat a někdo je chce napodobit?

Viděl jsem v akci super 30 l nano ,vím že tam jde nacpat hodně zajimavých živočichů za určitých "podmínek" ,ale tohle k tomu určitě nespěje

Moje rada - já bych přibrzdil začal trochu číst nano vlákna a pak bych se začal ptát jak začít,protože takhle moc kvalitních rad od zkušených akvaristů nezískáš a nesmíš se divit bohužel
Používateľov profilový obrázok
Beletsky
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 15 Aug 2011 08:27
Bydlisko: Melnik

Re: Moje 30 l akvarko v zábehu

Príspevok od používateľa Beletsky »

No tak chlapy, kazdy neco zkousi, tak kdyby si do toho n.s.a. tak je to porad jeho a slana voda to je :wink: A podivejte se do Nemecka, tam takovich plastovich veci prodavaji a maji habakuk. Ale je fak ze kdyz vimenis ty plastove za meke, tak ti to pujde taky, kamarad ma taky jednu 30l a meky mu tam jdou pohoda, dobre je ze tam nemas odpar, tak se drz. Staci menit vodu a mekace ti polezou zachvili ven :wink:
Používateľov profilový obrázok
Beletsky
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 15 Aug 2011 08:27
Bydlisko: Melnik

Re: Moje 30 l akvarko v zábehu

Príspevok od používateľa Beletsky »

Jak casto menis vodu??????
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Moje 30 l akvarko v zábehu

Príspevok od používateľa reicho »

nazory jskubaka ber s velkou rezervou :!: :!: :!:
Používateľov profilový obrázok
Beletsky
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 15 Aug 2011 08:27
Bydlisko: Melnik

Re: Moje 30 l akvarko v zábehu

Príspevok od používateľa Beletsky »

Toto akvarko neni az tak o filtraci, kdyz tam das jen meke, jedna krevetka, tak to pojede i jen na vimene vody, kazdy tyden 10% a mas klid
prasko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje 30 l akvarko v zábehu

Príspevok od používateľa prasko »

Beletsky napísal:Toto akvarko neni az tak o filtraci, kdyz tam das jen meke, jedna krevetka, tak to pojede i jen na vimene vody, kazdy tyden 10% a mas klid
na to som sa presne chcel opytat....Tu vodu mam menit aj ked je akvarko 4 tyzden v zábehu,alebo az o par tyzdnov,ked tam dam nieco viac?a ked chcem k tomu dokupit UV osvetlenie,ktor nejak budem musiet vymysliet ako tam dám,tak to musi byt nejaka konkretna UV lampa?
Používateľov profilový obrázok
Beletsky
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 15 Aug 2011 08:27
Bydlisko: Melnik

Re: Moje 30 l akvarko v zábehu

Príspevok od používateľa Beletsky »

Nech to mesic bezet dohromady a pak zacni z prvni vymenou vody a co to chces za ty UV svetla??? Jsou tam zas tak potrebne??? Staci ti modra/bila a je to ne????
bart1
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 27 Nov 2011 12:52
Bydlisko: Luhačovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje 30 l akvarko v zábehu

Príspevok od používateľa bart1 »

jo je to dobrý, jen bych vyhodil ty umělé korály a dal tam nějaké živé. mě ve 14ti litrech s filtrem+ jednou za dva týdny měněnou vodou žili asi 3 měsíce i tvrdé korály(seriatopora,montipora, caulastrea) dokud mi to naši nepokazili, takže všechno jde když se chce :))))))
Nano 65l
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"