Cladiella

Všetko o mäkkých koraloch (vaše skúsenosti a rady)

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Cladiella

Príspevok od používateľa Lukáš »

Stereonephthya, po case sa scvrkne a chcipne.
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Cladiella

Príspevok od používateľa vlčák »

tak ted je jasne z ceho ma ty zaludecni vředy! ze světla a z hladu :( :(
Používateľov profilový obrázok
Gerry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 13 Apr 2008 12:38
Bydlisko: Carlow, Ireland

Re: Cladiella

Príspevok od používateľa Gerry »

vlčák napísal:tak ted je jasne z ceho ma ty zaludecni vředy! ze světla a z hladu :( :(
Vedel by si mi povedat cim ju treba chovat? A ako si myslel ze zo svetla? V obchode mi povedali ze je to uplne iny koral
Používateľov profilový obrázok
Marineman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 11 Jún 2011 08:15
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Cladiella

Príspevok od používateľa Marineman »

koraly končiace sa na -nephtya (Dendronephtya, Scleronephthya, Stereonephthya) sú mäkké koraly sýtych farieb, ktoré žijú na tmavých miestach útesu. Preto im v reefe vadí silnejšie svetlo. Pretože nežijú na svetle (logicky) nemajú zooxantely - živia sa planktónom, ktorý filtrujú z vody a v reefe je prakticky nemožné im túto potravu dopriať. De facto by sa dali chovať v reefe za predpokladu, že žiješ niekde pri mori a mohol by si im každý deň dať čerstvú morskú vodu. Ale v našich podmienkach sú prakticky neudržateľne, pár týždňov, prípadne (ak máš šťastie) mesiacov.
SOM LEN ZAČIATOČNÍK!!!
Plánujem 60l nano reef.
Plánované osadenstvo:
párik Synchiropus splendidus
mäkké koraly
Dúfam, že tento projekt zrealizujem čo najskôr.
NANO REEF JE PRIMA!!! :D
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Cladiella

Príspevok od používateľa vlčák »

pokud ti prodavac rekl ze je to cladiela tak ho dej do pytliku a odvez mu ho zpet.to je jedine co muzes.v opacnem pripade koukej jak se zmensuje az zmizi
Používateľov profilový obrázok
Gerry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 13 Apr 2008 12:38
Bydlisko: Carlow, Ireland

Re: Cladiella

Príspevok od používateľa Gerry »

nevedia co predavaju??? Roztrhnut v zuboch :evil:
Vedeli by ste mi poradit ake koraly by som vedel dat do 60l Nano. Uz mam sarcophyton a rhodactis. By som si pozrel na nete obrazky aby som sa znovu nedal nachytat, kedze sa este az tak velmi sa nerozumiem do koralov. Zajtra im ho pojdem vratit... Dufam, ze ho zoberu naspat
Vsetkym dakujem...
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: Cladiella

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Milý Gerry,
nebylo by lepší vyjít z anonymity a napsat do hlavičky svých příspěvků město (bydliště), odkud pocházíte ? Zcela jistě by se pak někde ve vašem okolí našel někdo, kdo se mořskou akvaristikou zabývá již delší dobu, má již sebrané jakési zkušenosti a také má funkční akvárium s ukázkami různých skupin korálů. S tímto člověkem se pak zkuste domluvit na návštěvě a mohu Vás ujistit, že hodinová návštěva Vám přinese mnohem více než měsíční dopisování si na netu. Jednou vidět je desetkrát lepší než slyšet a stokrát než psát. Zvláště pak v případě, že o problematice zatím nevíte vůbec nic. A přitom nemám vůbec nic proti dopisování si na specializovaných stránkách o odborných věcech.
Zdraví
Jaroslav
Používateľov profilový obrázok
Gerry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 13 Apr 2008 12:38
Bydlisko: Carlow, Ireland

Re: Cladiella

Príspevok od používateľa Gerry »

Jaroslav napísal:Milý Gerry,
nebylo by lepší vyjít z anonymity a napsat do hlavičky svých příspěvků město (bydliště), odkud pocházíte ? Zcela jistě by se pak někde ve vašem okolí našel někdo, kdo se mořskou akvaristikou zabývá již delší dobu, má již sebrané jakési zkušenosti a také má funkční akvárium s ukázkami různých skupin korálů. S tímto člověkem se pak zkuste domluvit na návštěvě a mohu Vás ujistit, že hodinová návštěva Vám přinese mnohem více než měsíční dopisování si na netu. Jednou vidět je desetkrát lepší než slyšet a stokrát než psát. Zvláště pak v případě, že o problematice zatím nevíte vůbec nic. A přitom nemám vůbec nic proti dopisování si na specializovaných stránkách o odborných věcech.
Zdraví
Jaroslav
No uz som to updatoval, a nemyslim, ze by tu bol niekto kto ma morske akvarko a zije v Irsku. Takze moja jedina metoda komunikacie je cez toto forum. Viem, ze navsteva u niekoho by pomohla omnoho viac.
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: Cladiella

Príspevok od používateľa Jaroslav »

V takovém případě je každá rada drahá.
Když jsem žil a pracoval ve Španělsku (1992-1993, Polytechnická Universita Madrid) a pochopil, že tam žádná zvířátka mít nemohu, věnoval jsem o to víc práci. Podařilo se mi tak vydělat a ušetřit dost peněz na to, abych po návratu mohl začít podnikat a mořská akvária jsem si pořídil až doma v roce 1995. Nicméně chápu, že každý člověk je jiný a každá země má také svá specifika. Když jsem kdysi dávno byl pár měsíců v Kanadě (Ottawa/Winnipeg) a hledal jsem tam chovatele exotických ptáků (tenkrát také moje hobby), pomohli mi místní kolegové najít jednoho člověka až v Edmontonu a hrozně se divili, že je to pro mne "daleko", když se tam dá doletět letadlem za pár hodin.
Ta moje rada ohledně výhodnosti osobních kontaktů ale platí všeobecně. Mnozí začínající akvaristé by si ušetřili mnohá zklamání, kdyby hledali informace a pomoc u svých "služebně" starších kolegů. A věřím, že i Vám se to podaří, byť až v Irsku. Asi bych začal hledáním kontaktů přes nějaký akvaristický portál v Británii, kde zcela jistě mezi přispěvateli budou i chovatelé z Irska. Druhou cestou by mohlo být hledání kontaktů přes obchodníka.
A pokud někdy přijedeta na návštěvu na Slovensko, věřím, že i tam najdete mnoho ochotných kolegů.
Přeji mnoho štěstí.
Používateľov profilový obrázok
Gerry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 13 Apr 2008 12:38
Bydlisko: Carlow, Ireland

Re: Cladiella

Príspevok od používateľa Gerry »

no a nakoniec mi ho v obchode vymenili, a zobral som xeniu a asi je to druh Brain Coral. Na kameni kde je Xenia sa mi zda ako by bola mala Sinularia, pozdejsie pridam foto ci je to ona
Používateľov profilový obrázok
Gerry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 13 Apr 2008 12:38
Bydlisko: Carlow, Ireland

Re: Cladiella

Príspevok od používateľa Gerry »

potreboval by som pomoct s tymto malym koralom, chcel by som ho premiestnit niekde inde lebo je velmi blizko xenie a sa mi zda ze nema tolko miesta kolko by potreboval, vedel by mi niekto povedat co je to za koral, sa mi zda ze je to sinularia. Bol na kameni ked som kupoval Xeniu, dakujem
Prílohy
DSC02125.jpg
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: Cladiella

Príspevok od používateľa Martin »

A co přemístit tu xenii ?
Používateľov profilový obrázok
Gerry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 13 Apr 2008 12:38
Bydlisko: Carlow, Ireland

Re: Cladiella

Príspevok od používateľa Gerry »

Martin napísal:A co přemístit tu xenii ?
nie ten maly koral co som odfotil
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Cladiella

Príspevok od používateľa gut »

to jste si trochu nerozuměli.Martin asi navrhoval přemístit tu xenii:-)
no to je jedno.každopádně ať je ten malej cokoli(podle fotky by to mohla být klidně i zatažená pocillopora.ale spíš ne)tak ho prostě přemísti kam chceš.pokud je kožnatý tak opatrně odříznout.v případě že je tvrdý tak se mužeš pokusit ho odlomit,ale počítej s tím,že kus ti tam zůstane
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Cladiella

Príspevok od používateľa reicho »

alebo rozlom ten kamen na ktorom su tie dva koraly....aspon tak sa mi zda,ze su na jednom kameni.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkké koraly"