čo použiť???

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
pepo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15 Mar 2006 00:16
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať používateľa:

čo použiť???

Príspevok od používateľa pepo »

Zdravim vsetkych! Chcem si zalozit male more o objeme cca 60l s pouzitim vonkajsej filtracie. Mam kupeny externy filter s objemom cca 5l s tromi kosikmi na filtracny material. Do serie za filter chcem zapojit UV-C lampu. Tak a teraz k veci, potrebujem poradit co a v akom mnozstve dat ako filtracnu hmotu do tych troch kosikov vo filtri. :?:
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Odpověď

Príspevok od používateľa Zdenda »

Prodám ti vše co potřebuješ za zlomkovou cenu včetně živočichů. Napiš mi na můj email o podrobnosti (máš -li zájem).
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: čo použiť???

Príspevok od používateľa Peter »

pepo napísal:Zdravim vsetkych! Chcem si zalozit male more o objeme cca 60l s pouzitim vonkajsej filtracie. Mam kupeny externy filter s objemom cca 5l s tromi kosikmi na filtracny material. Do serie za filter chcem zapojit UV-C lampu. Tak a teraz k veci, potrebujem poradit co a v akom mnozstve dat ako filtracnu hmotu do tych troch kosikov vo filtri. :?:
UV lampa nemusi byt nonstop len v pripade choroby ryb, do filtra asi bioakvacit/ mech.filtracia/ a koralovku ,/osidlenie bakteriami / , zeolit/ NO3 / Phosex /PO4 /...
Peter
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

UV lampu bych do systému se 60-ti litrovým akváriem vůbec neinstaloval při předpokladu maximálního možného zatížení rybami vyjádřeného 7 cm rybích délek. Filtr bych naplnil pouze korálovou drtí bez zeolitu a bez srážedel fosforečnanů pro případ chovu měkkých a kožnatých korálnatců. V případě chovu výlučně SPS korálnatců bych instaloval i srážedlo fosforečnanů, ale filtr bych nastavil na minimální průtok.

Jednu poznámku si přesto neodpustím, nanoreef není pro začátečníky. Zvážil bych instalaci nádrže o objemu cca 200 litrů s velkokapacitním externím filtrem.
Používateľov profilový obrázok
pepo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15 Mar 2006 00:16
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať používateľa:

čo použiť???

Príspevok od používateľa pepo »

Dik za rady, musim to este zvazit.
To rybka: chcel som povodne väčsie akva, cca 300l ale onedlho sa asi budem stahovat a doma by sa o to nemal kto starat. A neni to mala investicia, 30 000,- by mi lietalo v lufte :cry:
Preto si chcem spravit nieco male, par makkych koralov, 1-2 rybky. Svetlo uz mam spravene, rampa ma 8 x 11W DZ trubic (5x biela 10 000K a 3x modra). Takze kludne by som tam mohol mat aj tvrdy kusok ale to mozno casom. Pri zakladani pouzijem zivy aragonit, zive a mrtve kamene (cca 1:3), a zivu vodu zo zabehnuteho akva.
Viem ze v malom akva je dost problematicke udrzat nejaku tu biologicku rovnovahu v norme, preto sa chcem spytat niekoho kto ma skusenosti s nano nadrzami coho sa mam vyvarovat pri zriadovani.
Dakujem!
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...vzhledem k tomu, že hrncový filtr používám, dovolil bych si pár postřehů či závěrů, ke kterým jsem došel během doby použití...
Mé doporučení: nacpat filtr celý nějakým vysoce porézním materiálem vhodným pro filtraci slaných vod, já jsem teď na doporučení použil materiál Bioporon od Preis aq. a jsem s ním velice spokojen, mohu po cca jeden a půl měsíci provozu konstatovat, jinak odstranil jsem také veškeré mechanické předfiltry apod., je tam pouze výše zmíněný materiál; dále mám v odtokové, či přepadové komoře instalovaný odpěňovač, Miniflotor od AquaMedic a z této komory mám také sání do filtru, to pro dolévání odparu...
Veškerý matroš, který bych chtěl použít pro srážecí či chemickou filtraci (phosex, uhlí, apod.) dávám zvlášť do malého závěsného filtru...
Důležité je při najetí takovéto filtrace nepanikařit z možného "znečištění" filtrační náplně a nechat to běžet a nerýpat a nečistit náplň, a to vůbec...
Původně jsem měl ve filtru různorodý materiál, aq jsem zabíhal na živém písku a páru živých šutrů, takže se rozjelo v pohodě, dalo by se říci, ale myslím, že ta různorodost je zbytečná stačí jedna "hmota"...
Důležitá je voda, sůl a nějaké ty m-m prvky....
Používateľov profilový obrázok
corsaire
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 30 Mar 2006 17:51
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa corsaire »

Souhlasim s poslednim rybkovym komentarem.Presto, jesli do toho pujdes mel bys uvazovat o zivem kamene .Protoze tva nadrz bude mala a faktcky nema zadnou filtraci.Kamen musi byt vyhradne po karantene, kamen "z letiste" v tak malem objeme vody sam nepripravys.
Ale jste pred tim -napylni sistem sladkou vodou a zkus to v provozu par tydnu, zjistis jesli vubec dokazhes zajistit tepelny rezim.Jak UV tak i kanistrak jsou dost vykoni"topitka".
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

60 litrů je moc malé AQ na "mrtvé" kameny. V práci na stole mám AQ 60 x 30 x 40 cm a dal jsem tam jen živé.... Na takový objem to není žádná veliká investice (stačí jeden veliký a tři menší).
Používateľov profilový obrázok
Mart
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 01 Feb 2006 16:36
Bydlisko: Ostrava - Stará Bělá

Príspevok od používateľa Mart »

Ahoj,
kde se dá sehnat Preis Bioporon ? balení je 5kg nebo 10kg, ale nevím o distribuci do ČR nebo e-shop ? Dík Martin
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Nejblíž to budeš mít k J. Valovi na Merhautovu ul. v Brně
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

Cituji e-mail od See akva...
"Filtrační materiál bioporon prodáváme a máme i na skladě ve velikosti
10l za 1168.-,pokud budete mít zájem ,tak vám ho samozřejmě zašleme na
dobírku .Jinak v Brně ho prodává pan Ing. Vala 603579961. S pozdravem Akva Top Minaříková"
see@see-akvaristika.cz
Subject: Bioporon
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"