HQI optimální teplota světla

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

HQI optimální teplota světla

Príspevok od používateľa martin01 »

Zdravím, teď jsem dočetl jedno vlákno ohledně LED osvětlení a chtěl jsem požádat o vysvětlení, jak je to u HQI zdrojů. Měl jsem pocit, že čim silnější zdroj světla, tím je to pro korály lepší a že nikdy nedoženu intenzitu světla slunečního? Mám svítildo 3 x 250W HQI a 4 x T5 Blue 80W. HQI mám jedno 10 000k a dvě 14 000k. Světlo je zavěšené 30 cm na hladinou. Zdá se mi, že korály, které jsou pod 10 000 vkou, jsou světlejší. Mohlo by to být silným světlem nebo je to nesmysl? díky martin
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: HQI optimální teplota světla

Príspevok od používateľa gut »

Ahoj.jednou s příčin blednutí korálu může být příliš silné osvětlení.intenzitu slunečního světla nedoženeme pokud se o to pokusíme u vodního sloupce třeba 20m.v akváriu je to většinou do 1m a to je naprosto nesrovnatelná situace

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: HQI optimální teplota světla

Príspevok od používateľa martin01 »

No mám akvárium vysoké 80 cm, tak jsem to dával co nejníž, aby to dosvítilo i na dno, ale asi se tedy nic nestane, když to o pár cm zvednu a alespoň to nebude tolik ohřívat vodu. Útes začíná cca 20 cm pod hladinou. Díky
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: HQI optimální teplota světla

Príspevok od používateľa chip »

chlapi neblbnete... ten tozdil je jasny... a to teplota svetla ( chromaticnost), tj. 10 versus 14 k...
viz. http://cs.wikipedia.org/wiki/Barevn%C3%A1_teplota
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: HQI optimální teplota světla

Príspevok od používateľa martin01 »

Asi jsem trochu natvrdlý, to znamená, že tu barevnost vidím já jinak, pokud je jiná chromatičnost, nebo se korálům víc, v mém případě, líbí těch 14 000 k? díky
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: HQI optimální teplota světla

Príspevok od používateľa gut »

To znamená,že je každé světlo jinak barevné tudíž i cíl který osvítí se bude okem zdát jiný.tady je třeba rozlišit jestli k té negativní změně zbarvení korálů došlo postupně(pak se může jednat o jednu s příčin blednutí) a nebo je ta barevnost taková od začátku a pak je to jen rozdílem v chromatičnosti mezi 10k a 14k hqi

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: HQI optimální teplota světla

Príspevok od používateľa martin01 »

Postupně, jak říkáš, donesl jsem dvě Seriatopory a jedna zůstala do hněda a ta pod tou 10 000 kou se barví do hodně světlých barev, to samé i ta nazelenalá, která je kousek vedle jde hodně do světla a ztrácí ten zelený nádech. Kdyby to udělaly všechny, tak bych to spíš viděl na kvalitu vody. Zkusím světlo trochu zvednout a uvidím. Další věc je ta, že tahle je v provozu už skoro rok a budu jí už muset vyměnit, ale nevím, jestli mám koupit zase stejnou teplotu nebo raději tu studenější, jen se bojím abych to neměl moc modré.
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"