fish only 150l

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: fish only 150l

Príspevok od používateľa gut »

Martin napísal:To gut - V Zoo olomouc není zeolit je tam Mir mud = více než 90 % tvoří písek a zbytek neobsahuje zeolit - přesto to funguje bez odpěnovače - není to žádná extra třída ale zajímavé to je - jsou tam ryby makrořasy atd. Se ta zajdi kouknout
Ale to jsme se nepochopili.já jsem spíše zapochyboval o tom jak jsi psal že celou biofiltraci zajistí průtokový filtr(korálovka+zeolit)podle mě pokud tam nebude denitrifikační část(dsb nebo šutr aspoň 40cm v průměru)tak se o celistvosti biofiltrace nedá mluvit

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: fish only 150l

Príspevok od používateľa gut »

jskubak napísal:Ak by si to tak chcel, urcite by som jeden roh obetoval alebo vlepil komin, na jeho spodok by sielo vytlacne cerpadielko, do komina by som dal hrubozrnny bioakvacit, nad to koralovku s ryzou alebo pelatkami, nad to hrdzu alebo klince /trieda ocele 10/, nad to hlinikovy phos, navrch a medzi tym akvacit, hadica z cerpadla na dno nadrze a malo by to bez ujmy fungovat, dolezite je v takom pripade silne vzduchovanie napr. cez lipove drievko /zvysenie redox a okyslicenie.

Jaro
+421 905 750 050
Mám pocit,ze jsi nečetl o čem to má být.švíco chce přírodní systém s makrořasama.proto jsem navrhnul(když se ptal co na dno) DSB.popřípadě třeba s mangrovníkem v květinači.a ty mu doporučiš hlinikový fosex před kterým tě tu opakovaně varovalo několik lidí.a potupluješ to hřebíkama?:-S

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: fish only 150l

Príspevok od používateľa Martin »

Zavádějící je asi to označení průtokový někdo tomu také říká sedimentační nebo eco - filtr. Je to podlouhlá nádrž naplněná substrátem (např MM, jemným aragonitem) který funguje jako DSB ale mimo hlavní nádrž.

http://www.fishdomain.com/article_miraclemud.shtml

Je to překonané ale funguje to pro ryby i makrořasy.
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: fish only 150l

Príspevok od používateľa gut »

Tak to ano:-) to by šlo určitě.teď už jen si vybrat jestli to či ono.vraž tam ten mangrovnik.to tu nikdo nemá;-) tak hodně zdaru přeju

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: fish only 150l

Príspevok od používateľa vik_33 »

Mangrovník je hezkej - a tím to končí. Jeho filtrační užitečnost v AQ je nulová a pěstování přináší problém hlavně s osvětlením - AQ i mangrove potřebují světlo - jenže to moc nejde dohromady. Když dáš světlo nízko, bude to dobré pro AQ, ale usušíš nebo spálíš si stromek. Když bude světlo vysoko, mangrove bude ok, ale v AQ bude tma. V obou případech to nebude na pohled nic-moc. Vím o čem píšu - svého času jsem měl mangrovník v mini AQ s dsb - celé to bylo napojené na systém. Jediné slušné řešení je biotopové AQ s mangrove, kde bude kladen důraz na to co je nad vodou a ostatní bude více-méně podružné.
A o MiracleMud v dnešní době už snad nemá cenu uvažovat - je to krok zpět a navíc za dost velký peníz.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: fish only 150l

Príspevok od používateľa gut »

Martin spíše navrhnul směs korálovky a zeolitu.MM už dneska asi moc lidí nemá.jak píšeš je to přežitek.a ten mangrovnik jsem myslel jen jako hec;-)jasně že s ním je problém.viděl jsem moc hezkou nádrž.pár rybek,stromek a tři sutry na 25cm písku.světlo bylo nad stromkem zboku.je fakt ze nejvíc byl vidět mangrove a v akvarku šero.prostě květináč s rybama

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: fish only 150l

Príspevok od používateľa vik_33 »

gut napísal:...prostě květináč s rybama.
:D tak to je přesný :D
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: fish only 150l

Príspevok od používateľa Martin »

Chtěl jsem jen říct že sediment filtr pracuje podobně jako DSB jen mimo nádrž a to má výhody.
Nečistoty se usadí ve filtru a ne v nádrži pokud to osvětlíš a dáš tam makrořasy a čistící živočichy pracuje to jako refungium.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: fish only 150l

Príspevok od používateľa švíco »

Přátelé děkuji všem za přispěvky do diskuze. Ta myšlenka DSB se mi vcelku zamlouvá, zkusím toho o DSB nastudovat co nejvíce. Zatím jsem ve fázi teoretických příprav, realizace se bude konat v průběhu několika měsíců, takže to není tak horké. Každopádně informací není nikdy dost... pokud by měl někdo podnětné připomínky a náměty k chovu havýšu, tak prosím o informace.
Zdraví vás švíco :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"