Kukulinuv reef - (re)start

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kukulin
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 13 Feb 2011 19:49
Bydlisko: Chonburi, Thajsko

Kukulinuv reef - (re)start

Príspevok od používateľa kukulin »

Tak jsem se po roce laborování s malým 100l reefem rozhodl pro upgrade na větší nádrž.
Plánoval jsem tuto akci na léto, nicméně se zde objevila nabídka na odkup existujícího
akva za rozumnou cenu, takže jsem neodolal a mám ho již doma :D .

Akvárium je 350l 140x50x50cm s vrtaným přepadem, žádné LPS/SPS, rybí osádka:
Bodlok pestrý, Klaun ostnitý 2x, Parmovec pyžmový 2x, Sapín žlutomodrý, Pomec ohnivý,
Klipka Kleinova, Bradáč šupinoploutvý 2x.

Minulý víkend jsme s Vaskemg (tímto mu děkuji za obrovskou nezištnou pomoc) deinstalovali akva u původního majitele a převezli ho ke mně do Humpolce. První problém nastal když jsem zjistil že je set bez stojanu - majitel ho měl zabudován v obývací stěně. Takže jsme po příjezdu museli vyrobit stojan (baumax - trámky 5x7 cm).
Obrázok
Filtrace byla plná 4roky starého bahna - při otevření byl cítit čpavek - vše jsme před odvezením zlikvidovali, jen kameny jsem převezl v sudu s původní vodou, vypral v této vodě a po vyčištění filtru vrátil z5.
Obrázok
Obrázok

Rybí osádku jsme převezli v 60l sudu s původní vodou, zůstala v sudu se streamem a topítkem do nedělního večera, než bylo akva nainstalováno a napuštěno (50% původní voda, 50% nová).
Přivezené kameny jsme propláchli a postavili útes.
Bohužel stres z transportu nepřežil pomec , ostatní osazenstvo plave a žere, takže předpokládám že už by měli být v pohodě.
Původní voda byla "žlutá" jak z rybníka, takže ji budu postupně měnit za novou (půlku jsem vyměnil už při instalaci) dokud nebude OK.
Obrázok
Aktuální stav : ve filtru mám odpěňovač, topítko, živé kameny a aktivní uhlí,
dva streamy tunze nano 6045 v akva, chlazení teco TR10, čerpadlo NJ3000, osvětlení 4x T5 54W
Plánuji přidat bílý písek, osvětlení 6xT5 a do budoucna 2x T5+ Led, reactor na kemiru, hrubý zeolit do filtru + caluerpu, upravit přepad (momentálně mám v obýváku zvuk viktoriiných vodopádů) a samozřejmě dodělat opláštění podstavce.

V původním akva mám 2x klauna očkatého, Salariuse, 2x Lysmatu aboensis, Vřeténku okatou a 2x gobiodon okinawae. Tuto posádku plánuji přestěhovat do nového akva.

Můžete poradit, zda je možné tyto ryby kombinovat s aktuální osádkou akva?

Kukulin

Edit: přidány fotky
Naposledy upravil/-a kukulin v 14 Mar 2012 22:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Kukulinuv reef - (re)start

Príspevok od používateľa vasekg »

http://rybicky.net/atlasryb/klaun_ostnity

Jak píšou: je velice agresivní k ostatním klaunům...:-), mimochodem tvůj nový vypasený kousek váží asi 20xtolik co tví staří malí klauni...hehe

Nejdříve si řekni, co bys tam chtěl za rybky...vím, že se ti třeba líbí ten Japonicus, tak ho kup, a uvidíš, jak si bude vyprávět s vládcem tvého útesu obříkem klaunem....Když bude problém, japonicuse zatím odvezeš do Bělé a budeš muset toho klauna prodat. Ale tady nemám co radit, pan Jaroslav, Lukáš, Roman či Reicho ti poradí se snášenlivostí přesně. To je o zkušenostech, které my dva rozhodně nemáme.

Já jen vím, že bych takovýho klauna rozhodně nechtěl :-)

V.
Používateľov profilový obrázok
kukulin
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 13 Feb 2011 19:49
Bydlisko: Chonburi, Thajsko

Re: Kukulinuv reef - (re)start

Príspevok od používateľa kukulin »

Rybky uz se otrkaly:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
JiriLucius
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 22 Nov 2010 13:47
Bydlisko: Cesky Dub
Kontaktovať používateľa:

Re: Kukulinuv reef - (re)start

Príspevok od používateľa JiriLucius »

to je docela velka prepadova komora, parada, ta moje je tak trochu mala takze se tam ty moje ploutve ani nevesli pri utahovani trubek.
Používateľov profilový obrázok
kukulin
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 13 Feb 2011 19:49
Bydlisko: Chonburi, Thajsko

Re: Kukulinuv reef - (re)start

Príspevok od používateľa kukulin »

Vcera jsem do přidal jemný bílý písek. Budu muset přenastavit streamy - odfoukávají mi ho od předního skla.

Mám dotaz, Klaun ostnitý zaboří ocas do písku a vrtí sebou až se prohrabe až na dno, dělají to oba, které mám, čímž mi dělají pěkné hromady. Ostatní ryby si písku nevšímají. Je to normální?

viz video (spatna kvalita -toceno telefonem) :
http://youtu.be/ap-op_elNSw
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Kukulinuv reef - (re)start

Príspevok od používateľa amsi »

kukulin napísal:
Mám dotaz, Klaun ostnitý zaboří ocas do písku a vrtí sebou až se prohrabe až na dno, dělají to oba, které mám, čímž mi dělají pěkné hromady. Ostatní ryby si písku nevšímají. Je to normální?
Pro ně asi ano , pro mě už méně a věř mi, že kdyby to jen trochu šlo, jdou z baráku ........ Jestli jim dáš sasanku, budou to čistiti u ní, udělají někde hromadu a nedej bůh, aby se Ti sasanka přesunula k oné hromadě, celá hromada se bude posunovat jinde ......
Přeju pevné nervy , nebo úspěšný lov. V akva toho moc nemáš , máš slušnou šanci. A to že nekoupíš sasanku, myslím nic nevyřeší ...... oni si to víření budou užívat i nadále, méně už koráli.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Kukulinuv reef - (re)start

Príspevok od používateľa VINTR »

Já mam Klárky, a když je dole sasanka nebo něco co za ni považují, či se jim tam líbí tak to dělají taky (normální stav). Omezit by se to dalo nějakou sasankou, která nepůjde do písku a bude se držet nahoře, ale je to bez záruky.
Naposledy upravil/-a VINTR v 18 Mar 2012 17:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
kukulin
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 13 Feb 2011 19:49
Bydlisko: Chonburi, Thajsko

Re: Kukulinuv reef - (re)start

Príspevok od používateľa kukulin »

Celkem velkou sasanku mám v druhém akva, tak ji příští víkend převezu a uvidím, každopádně dík za info. Aspoň to není nemoc :)
Používateľov profilový obrázok
JiriLucius
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 22 Nov 2010 13:47
Bydlisko: Cesky Dub
Kontaktovať používateľa:

Re: Kukulinuv reef - (re)start

Príspevok od používateľa JiriLucius »

kukulin napísal:Vcera jsem do přidal jemný bílý písek. Budu muset přenastavit streamy - odfoukávají mi ho od předního skla.

Mám dotaz, Klaun ostnitý zaboří ocas do písku a vrtí sebou až se prohrabe až na dno, dělají to oba, které mám, čímž mi dělají pěkné hromady. Ostatní ryby si písku nevšímají. Je to normální?

viz video (spatna kvalita -toceno telefonem) :
http://youtu.be/ap-op_elNSw
Zdar, ja mam doma jednoho http://rybicky.net/atlasryb/klaun_tmavy
a previt take viri pisek. Porad si cisti ten svuj roh u prepadu. Vcera jsem mu do te jamy nasypal hrubou koralovku, kterou ploutvi neodfoukne tak ty kaminky pomalu zacal premistovat v tlame previt jeden.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Kukulinuv reef - (re)start

Príspevok od používateľa rybka »

Mám nádrž postavenu do prostoru a dva útesy jsou vystavěny uprostřed. Na jednom jsou 2 E. quatricolor ve výšce asi 25 cm ode dna. Klauni však "čistí" nejen okolí kolem nich, ale hlavně odviřují veškerý písek z pod útesu. Aspoň tam nemám žádné nečistoty :wink:
Používateľov profilový obrázok
kukulin
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 13 Feb 2011 19:49
Bydlisko: Chonburi, Thajsko

Re: Kukulinuv reef - (re)start

Príspevok od používateľa kukulin »

Na písku se mi dělá pěknej povlak sinice, tam kde hrabou klauni, tak je čisto. To mne přivádí na myšlenku prohrnout každé ráno celé dno dokud se sinic nezbavím.
Používateľov profilový obrázok
JiriLucius
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 22 Nov 2010 13:47
Bydlisko: Cesky Dub
Kontaktovať používateľa:

Re: Kukulinuv reef - (re)start

Príspevok od používateľa JiriLucius »

kukulin napísal:Na písku se mi dělá pěknej povlak sinice, tam kde hrabou klauni, tak je čisto. To mne přivádí na myšlenku prohrnout každé ráno celé dno dokud se sinic nezbavím.
To az tak nepomuze, ja jsem to skousel na kousku apri nabehu pak jsem radeji cekal az to samo odeslo.

Jiri
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kukulinuv reef - (re)start

Príspevok od používateľa kačer »

Zkus si poridit nejakou hlavacku nebo pisecnou hvezdici. Ty dno rozhrabujou celej den, povlak se ti treba delat bude, ale ne tak silnej.
Používateľov profilový obrázok
Specnaz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 15 Aug 2008 09:03
Bydlisko: Teplice v Čechách

Re: Kukulinuv reef - (re)start

Príspevok od používateľa Specnaz »

ještě zřejmě nemáš naběhnutý systém, mě v tomto pomohla vodka + odpěňovač
320l system (250l AQ + 70l sump) » start 20.8.09
http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=4&t=2556
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Kukulinuv reef - (re)start

Príspevok od používateľa Steedy »

Jeste neni poradne nabehnuty system , drzeni sinice muze mit take za nasledek nizke nebo male proudeni v akvariu. Takze zvysit proudeni , davkovat vodku pripadne VSV a cekat.

At se dari i nadale jen k lepsimu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"