130l - vybavení

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

masterrr
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04 Mar 2012 15:35
Bydlisko: Kolin

130l - vybavení

Príspevok od používateľa masterrr »

Dobrý den,
chci předělat své sladkovodní akvárium na mořské. Rozměry 38(hloubka)*48(výška)*90(délka).
Chci do něj dát páreček Klauna zdobeného (Amphiprion percula) http://rybicky.net/atlasryb/klaun_zdobeny . K nim ještě dvě Lysmata amboinensis http://rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_pruhovana.

Přečetl jsem knížku od Hynka Dařbujna - Mořská akvaristika.

Četl jsem že by měli stačit 3 zářivky T8. Ale spíš bych potřeboval doporučit, co vše mám nakoupit? Někde jsem četl, že klauni dokáží v pohodě žít i bez sasanky. Chtěl jsem jim tam ale koupit Heteractis crispa. Jaké s tím máte zkušenosti?

Jaký mám volit filtr, osvětlení (se sasankou nebo bez), čerpadlo, je nutný odpěňovač? děkuji

PS: chci jim vytvořit ideální prostředí pro odchov Klauna zdobeného i těch krevetek
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: 130l - vybavení

Príspevok od používateľa vasekg »

Hned první příspěvek a tohle?

1. Přečti si toto fórum - knížky od H.D. jsou pro základní pochopení výborné, ale od dob jejich napsání se již mnoho věcí změnilo, zde na fóru se jaksi zaktualizuješ :-).

2. T8 - jistě půjdou použít pro fish only nádrž, ale dnes je přeci tolik jiných a daleko lepších možností (i finančně).

3. Odchovy....hehe.....pochop nejprve spousty zákonitostí v mořské akvaristice a až se přestaneš ptát na triviality ohledně odpěňovače a filtrace, ptej se některých zdejších zkušených na odchovy. Protože jsem fanda odchovů a chci se někdy o něco podobného pokusit, budu ti držet palce, ale cesta je trnitá - mnoho času a zkušeností to chce... Mám možnost své kroky konzultovat s pánem, který dělá pravidelné odchovy několika druhů každého čtvrt roku a čím více vím, tím více váhám nad svojí odchovnou.

Napsal jsem ti jen několik běžně známých fakt.......přečti si toto diskuzní fórum a pak se ptej. Více veřejně psát nehodlám, snad jen to, abys ve svém okolí navštívil někoho, kdo moře má. I Pepin v K.H. by ti jistě poradil zdarma a rád - přestože ho to živí.

V.
masterrr
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04 Mar 2012 15:35
Bydlisko: Kolin

Re: 130l - vybavení

Príspevok od používateľa masterrr »

JJ, se tam dojedu poradit nebo mu napíšu. Když mi s tím pomůže, tak bych mu tam pak udělal tržbu...
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"