Cimrmanologia v morskej akvaristike

Zaujímavosti, skratky používané v morskej akvaristike a všetko ostatné čo nieje zahrnuté v iných fórach, témach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

nastastie vacsina povodnych materskych kolonii je v obyvacke a v tom akva vplyvom teplot posli len nejake montipory, ostatne som uchranil

luto mi je hlavne tych LPS co som mal od pepina
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

teplo je svina, aj ked len par dni v roku :( v novom systeme v dome budem urcite ratat aj s chladiacim zariadenim. My sme teraz v byte na 9.p hned pod strechov aj ked je vonku len 28 dnu mame bezne 30 :(
koli tomu mi na akva fuka 12 hodin 5 ventilatorov a jeden mam este v backupe na tych 39 co spominal Roman :-) to je ten z Baumaxu na zemi o priemere vrtule 60cm. Toto ma samozrejme za nasledok kolisanie teploty cez den a v noci aj o 3-5 stupnou a VYPAROVANIE VODY AZ DO 20 litrov denne :( v 390 litrovom systeme.

Roman neboj zasoby doplnime :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

laomedon napísal:teplo je svina, aj ked len par dni v roku :( v novom systeme v dome budem urcite ratat aj s chladiacim zariadenim. My sme teraz v byte na 9.p hned pod strechov aj ked je vonku len 28 dnu mame bezne 30 :(
koli tomu mi na akva fuka 12 hodin 5 ventilatorov a jeden mam este v backupe na tych 39 co spominal Roman :-) to je ten z Baumaxu na zemi o priemere vrtule 60cm. Toto ma samozrejme za nasledok kolisanie teploty cez den a v noci aj o 3-5 stupnou a VYPAROVANIE VODY AZ DO 20 litrov denne :( v 390 litrovom systeme.

Roman neboj zasoby doplnime :-)

Ak si Adrian pametáš ked som bol naposledy u teba vravel som ti o tom mojom chladení.Ventilátor nad aq ,snímač na skle aq z vonku a digitálny regulátor teploty.Pri spomínaných teplotách 39 v aq nestúpla teplota nad 26,5 :D :D a všetky tvrdé korály v úplnom poriadku :D :D .Žiadne kolísanie teploty.Všetko to stálo 2500.- :D .Odpar vody za cca 3 dni 20L.Takže za málo penazí veľa muziky :wink:
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

roman je mi luto co sa ti stalo, ale ponaucenie i pre mna ja sa tiez planujem stahovat na jesen a presne ako vravis , uz som to zacal pomaly flakat i ked ja tam mam iba zoipar makkacov a rybiek, ale skoda by toho bolo.
ak budes mat zaujem nieco ti poskytnem.
snad ti to stahovanie dobre dopadne.
zajtra meriam hodnoty.
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Mě se povedla technická pitomost - stavím nové akva, kde je filtr ve sklepě a nádrž v obýváku, cca 2 metry výškového rozdílu. Objem akva v obýváku je zhruba 2000 litrů, objednal jsem IWAKI s výkonem 150 l/min. To je hodně, ale říkal jsem si, že raději více než méně. Část výkonu se vždy stratí v ohybech, při výtlaku atd., počítal jsem že budu kolem 100 l/min. což je tak akorát. Jenže jsem si neprohlédl specifikaci a nevšiml si, že oněch 150 l/min. dává toto čerpadlo v 15 metrech výšky výtlaku. V mých dvou metrech má kolem 400 l/min. a co to udělalo, to stálo za podívání. Niagara hadr. Přepad nestíhal, voda v akváriu připomínala umyvadlo s vytaženým špuntem, točila se, u vstupu do akvária (mám jej zhruba dva cm pod hladinou s skloněný pod 45° dolů) se vytvořil obrovský vír který přisával vzduch a po pár vteřinách se z akvária stal superodpěňovač se zvukem startujícího letadla. Takže poučení - číst datové listy :lol: :lol: :lol: .
Toto čerpadlo se dá naštěstí regulovat kohoutem na výstupu až do nějakých 30 l/min., takže teď už je vše v pořádku :D .
Pepa N. 360 reef mix.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Super komentar :D hlavne ta pasaz s odpenovacom a lietadlom !!
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Jestli bych mohl poradit - škrtit čerpadlo kohoutem není pro jeho životnost nejlepší a nic se tím také neušetří. Mnohem lepší je postavit u čerpadla "bajpas" - a po vyregulování kohouty pouštět nadbytečnou vodu z výstupu zpět na jeho vstup. Čerpadlo pak běži volně (téměř v optimální zátěži) a šetří se tak jeho lopatky i hřídelka.
U levnějších čerpadel je to jedno, ale vašeho "děla" by bylo škoda.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Hlavně se víc zahřívá vinutí,což je způsobené větším odběrem proudu = platit více za elektřinu.A časem čerpadlo může udělat pápa lála.
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Díky, dobrý nápad.
Pepa N. 360 reef mix.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Nechcel som zakladat nove vlakno, vlastne to sem ani davat, ale nemozem si pomoct
http://www.akva.sk/phpBB2/showpage.php?pic_id=25239

Ostatne foto od uzivatela tiez stoja za zhliadnutie. Ako vystrihnute z brozurky Giny Sandfordovej . Len podny filter som si nikde nevsimol. Mozno postupoval podla starsieho vydania.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

no to si dělá prdel :shock:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

tych fotiek je tam viac:

http://www.akva.sk/phpBB2/album_persona ... er_id=5666

odporucam dat si vedla obrazovky plastovy kybel
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Je to paráda. Ještě páreček Premnasů a hejno Chromisů......
....a bude to komplet.
:cry:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

mam drobne upozornenie pre tych, co davkuju ocot:

kedze nase hypermarkety ponukaju ocot a olej v prakticky identickych flaskach , nalepky su tiez taktrosku podobne, uistite sa ci do akvarka nelejete priamo z flasky Heliol namiesto octu :) nastastie som si to v poslednej sekunde vsimol :)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

:lol: :lol: tak tomu řikám štěstí.Pak by zbylo jen mrsknout na hladinu maketu tankeru,zapálit a filmovat :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné diskusie"