Extrémne nízke Mg

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

"Budem vás informovať o náslekoch mojich zásahov. "
Skús niečo o tom napísať , podarilo sa ti upraviť to Mg?A čo ostatné hodnoty?
Robo.
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Robo napísal:"Budem vás informovať o náslekoch mojich zásahov. "
Skús niečo o tom napísať , podarilo sa ti upraviť to Mg?A čo ostatné hodnoty?
Robo.
Prepáčte za omeškanie zabudol som sa k tomuto vrátiť. Magnézium mám po doliati 3L v poriadku. Od vtedy ho pravidelne dopĺňam prípravkom od Coral-Shop. Myslím že od tej doby sa mojím SPS darí lepšie. Viď aj príklad tej mojej nehody resp. situácie so Seriatoporou histirix. z 18 kúskov rozlámanej kolónie sa mi podarilo zachrániť až 11 :-) a darí sa im super aj po mojej 1 týždňovej dovolenky v chrovátsku. Vrátol som sa len včera. Veď sa k tomu ešte tu na fóre vrátim v samostatnej sekcii.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: Extrémne nízke Mg

Príspevok od používateľa motyl »

laomedon napísal:Cez výkend som meral asi po mesiaci hodnoty v nádrži. Bol som blbec že som to nezmeral skôr. Mg=800 mg/l neskutočne nízke. A to som celkom pravidelne dávkoval MG Profi Plus od Coral Shop. Sol (tropic marin)som menil 10% pred týždňom. Ca=400 mg /l. Keď som si to zrátal tak potrebujem pridať 3,1 Litra prípravku Mg Profi Plus od Coral-Shopu.

Firmu Coral-Shop.com môžem len pochváliť včera v Nedelu som im poslal z ich webstránky dotaz ohladne toho objemu (3,1L) či som to vyrátal správne zdalo sa mi to veľmi veľa na 390Litrové akvárium a dnes ráno ma už čakal email z Coral-Shopu s potvrdením že som to vyrátal správne. :-( 3.1 Litra no čo už som hneď aj objednal 3Litre jeden Liter doma ešte mám. Poradili mi to rozdávkovať to po 0,5 litra denne kým sa nedostanem na normálnu hodnotu.

Myslíte si že by som mal kúpiť ešte jeden test a odmerať hodnoty ešte raz? Aqua prosperuje a všetko rastie ale myslím že by mohlo lepšie. Jedine Discosomi sa všetky tvária nešťastne. Ostatné hodnoty: PH 7,6 teplota: 26 Kh:6 NO3: 0 NO2: 0 PH4: 0 Čo by ste mi poradili? Za všetky príspevky ďakujem.

No problém ktorý mal Adrian ( podľa príspevku už dávno ) mám aj ja.
Včera som menil 10% vody a dnes som meral magnesium ( SALIFERT ) a nameral som 960mg/l. Neviem či je to náhoda ale problém čo popisuje Adrian s Discosomami mám aj ja.Všetky koraly,montipora,seriatopora,acropora ,sarcophyton,zoanthus atd. vyditelne rastú a asi ím to až tak nevadí.Len discosome sa nedarí.Je potrebné ten nedostatok magnesia riešiť hneď :?:
Sol Red sea Salt.
Ostatné hodnoty:
Ca..............430
Kh..............6-7
PH..............8,5-9
PO4.............0
Mg...............960
Sr................0-3 čo je tiež málo
môže sa niektore s týchto hodôt zmeniť pri postupom zvišovaní Mg a Sr.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

ked je vsetko v poraadku a nerastie len diskosoma, problem moze byt v tom, ze mas velmi nizke hladiny NO3 a PO4 , takze skus malinko viac krmit, hadam sa im polepsi
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Príspevok od používateľa Martin »

Motyl podívej se na dávkování roztoku 1 Salifert pokud je rozdíl mezi překadem a originálem postupuj podle originálu. V některých baleních je špatný překlad od coral shop. Taky jsem z toho byl nervozní :? , tak to porovnal s novým testem Salifert a zjisti že hodnoty v akvarku jsou OK. :lol: Chyba není v testu jen CZ návod je mimo mísu.
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

Martin napísal:Motyl podívej se na dávkování roztoku 1 Salifert pokud je rozdíl mezi překadem a originálem postupuj podle originálu. V některých baleních je špatný překlad od coral shop. Taky jsem z toho byl nervozní :? , tak to porovnal s novým testem Salifert a zjisti že hodnoty v akvarku jsou OK. :lol: Chyba není v testu jen CZ návod je mimo mísu.
rozdiel v návode som zistil už dávno tak mi ho preložil Peťo z Partizánskeho.
Budem testovať ešte raz cez víkend a uvidím čo zmerám :wink:
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

PRO MOTYL:
Čím měříte pH ?
Udávaná hodnota pH 8,5 - 9 je extrémně vysoká. Velice složité (v zaběhlých akváriích) je dosáhnout pH 8,3 (obvykle je 7,8 - 8,1). Čím dosáhnout pH 9 a jak to může působit na obsádku, si nedovedu ani představit. Upřesněte to, prosím.
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

Jaroslav napísal:PRO MOTYL:
Čím měříte pH ?
Udávaná hodnota pH 8,5 - 9 je extrémně vysoká. Velice složité (v zaběhlých akváriích) je dosáhnout pH 8,3 (obvykle je 7,8 - 8,1). Čím dosáhnout pH 9 a jak to může působit na obsádku, si nedovedu ani představit. Upřesněte to, prosím.
test je od "Tetra test" a 8,5 a 9 preto lebo otestovaná voda je do modra a podla priloženej tabulky je ten modrý otien medzi 8.9 - 9 :roll: .
Takže teraz neviem.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Kolorimetricke merania su nepresne , podla akehokolvek testu...
To pH nema zmysel vobec merat ani uvadzat hodnoty, pokial to nie je merane pH sondou a okalibrovanou. Pokial nemame Kalciovy reaktor , tak to podla nema zmysel ani sledovat. To skor KH.

Peter
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Peter napísal:Kolorimetricke merania su nepresne , podla akehokolvek testu...
To pH nema zmysel vobec merat ani uvadzat hodnoty, pokial to nie je merane pH sondou a okalibrovanou. Pokial nemame Kalciovy reaktor , tak to podla nema zmysel ani sledovat. To skor KH.

Peter
Ano, asi to bude tím.
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"