Stichodactila haddoni

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Stichodactila haddoni

Príspevok od používateľa Robo »

Túto sasanku som choval niekoľko krát v rôznych farebných formách a v rôznych veľkostiach. Môžem povedať že je to jedna z najľahšie chovaných sasaniek a tak isto má jednu obrovskú výhodu oproti ostatným častokrát dovážaným sasankám - neputuje toľko po akváriu . Samozrejme sú tu aj nevýhody S.haddoni je skutočne veľmi dobrý lovec a dokáže uloviť aj väčšiu rybu , to mám z vlastnej skúsenosti. Pozoroval som niekoľkokrát v akváriu že oslabená , alebo chorá ryba sa stala jej korysťou. Niekedy mi to pripadalo ako keby tá ryba spáchala samovraždu a dala sa proste zožrať. Neviem či má niekto ešte podobné skúsenosti , ak áno napíšte aké .

Robo.


PS: pridal som aj nejaké fotky S.haddoni do galérie
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Používateľov profilový obrázok
Pavel
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 19 Nov 2005 14:34
Bydlisko: Vrakuňa, Bratislava

Príspevok od používateľa Pavel »

Haddonka je skvelá presne v tom "nelození" ktoré opísal Robo, keď sa aj náhodou rozhodne presunúť dám ju na pôvodné miesto a tam zas mesiac trčí. Keď je pravidelne prikrmovaná (osobne jej dávam 1-2x týždenne surovú rybacinu) tak sa nikam neponáhľa. To Entacmaea quadricolor je riadne neposedný cestovaľ brázdiaci akva skoro každý deň.
sopa
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 17:02
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Stichodactila haddoni

Príspevok od používateľa sopa »

Robo napísal:Túto sasanku som choval niekoľko krát v rôznych farebných formách a v rôznych veľkostiach. Môžem povedať že je to jedna z najľahšie chovaných sasaniek a tak isto má jednu obrovskú výhodu oproti ostatným častokrát dovážaným sasankám - neputuje toľko po akváriu . Samozrejme sú tu aj nevýhody S.haddoni je skutočne veľmi dobrý lovec a dokáže uloviť aj väčšiu rybu , to mám z vlastnej skúsenosti. Pozoroval som niekoľkokrát v akváriu že oslabená , alebo chorá ryba sa stala jej korysťou. Niekedy mi to pripadalo ako keby tá ryba spáchala samovraždu a dala sa proste zožrať. Neviem či má niekto ešte podobné skúsenosti , ak áno napíšte aké .

Robo.


PS: pridal som aj nejaké fotky S.haddoni do galérie
jsem tu pomerne novy a na zadnou galerii nemuzu prijit, pradite mi prosim?
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Re: Stichodactila haddoni

Príspevok od používateľa kubrt »

sopa napísal:
Robo napísal:Túto sasanku som choval niekoľko krát v rôznych farebných formách a v rôznych veľkostiach. Môžem povedať že je to jedna z najľahšie chovaných sasaniek a tak isto má jednu obrovskú výhodu oproti ostatným častokrát dovážaným sasankám - neputuje toľko po akváriu . Samozrejme sú tu aj nevýhody S.haddoni je skutočne veľmi dobrý lovec a dokáže uloviť aj väčšiu rybu , to mám z vlastnej skúsenosti. Pozoroval som niekoľkokrát v akváriu že oslabená , alebo chorá ryba sa stala jej korysťou. Niekedy mi to pripadalo ako keby tá ryba spáchala samovraždu a dala sa proste zožrať. Neviem či má niekto ešte podobné skúsenosti , ak áno napíšte aké .

Robo.


PS: pridal som aj nejaké fotky S.haddoni do galérie
jsem tu pomerne novy a na zadnou galerii nemuzu prijit, pradite mi prosim?
galerie = album
sopa
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 17:02
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Stichodactila haddoni

Príspevok od používateľa sopa »

kubrt napísal:
sopa napísal:
Robo napísal:Túto sasanku som choval niekoľko krát v rôznych farebných formách a v rôznych veľkostiach. Môžem povedať že je to jedna z najľahšie chovaných sasaniek a tak isto má jednu obrovskú výhodu oproti ostatným častokrát dovážaným sasankám - neputuje toľko po akváriu . Samozrejme sú tu aj nevýhody S.haddoni je skutočne veľmi dobrý lovec a dokáže uloviť aj väčšiu rybu , to mám z vlastnej skúsenosti. Pozoroval som niekoľkokrát v akváriu že oslabená , alebo chorá ryba sa stala jej korysťou. Niekedy mi to pripadalo ako keby tá ryba spáchala samovraždu a dala sa proste zožrať. Neviem či má niekto ešte podobné skúsenosti , ak áno napíšte aké .

Robo.


PS: pridal som aj nejaké fotky S.haddoni do galérie
jsem tu pomerne novy a na zadnou galerii nemuzu prijit, pradite mi prosim?
galerie = album
Diky, ja to marne hledal pomoci CTR+F :)
PetrM
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 11:22

Príspevok od používateľa PetrM »

Pavel napísal:Haddonka je skvelá presne v tom "nelození" ktoré opísal Robo, keď sa aj náhodou rozhodne presunúť dám ju na pôvodné miesto a tam zas mesiac trčí. Keď je pravidelne prikrmovaná (osobne jej dávam 1-2x týždenne surovú rybacinu) tak sa nikam neponáhľa. To Entacmaea quadricolor je riadne neposedný cestovaľ brázdiaci akva skoro každý deň.
Ahojte, já mám dvě Quadricolorky a jsou na stejném místě - uprostřed nádrže kde je nejvíc světla a pod střídavým prouděním.
Jednou jsem u jedné sasanky zaznamenal pokus o přesun, ale jak jsem ji přiklopil šutrem, tak se zase hezky rychle vrátila do své rozsedliny.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Já mám tu třetí cestovatelku, trochu ji požvýkalo čerpadlo, rána se nezacelila, ale začaly z ní narůstat chapadla, teď se vytváří noha; bude nejspíš i čtvrtá :lol: . A to jsem se tolik trápil, proč ta třetí nepřijímá žádnou potravu :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"