Strana 1 z 1

Amboinensis vs Debelius

Napísané: 17 Nov 2005 20:12
od používateľa laomedon
ja som mal najprv 1x Amboinensis velmi rýchlo narástla a bola viac von ako schovaná, potom som sa dal zlákať farbou Debelius a tú som nevidel kým som nedal do nádrže Murénu :-) vtedy bola von a manávrovala úspešne asi týždeň. potom padla za obeť Picassovz alebo Muréne to úž neviem. Od vtedz tam mám Stenopus Hispidus - ktorý sa mi páči najviac. a zatial ostanem u neho.

Napísané: 09 Máj 2010 20:05
od používateľa vajda65
vie mi niekto zhrnút základne funkcie

lysmata debelius
lysmata amboinensis
wurdemani?

Predpokladám že wurdemanka je hlavne riasožravá (aiptasie)

debelius vs amboinensis?

Napísané: 10 Máj 2010 08:25
od používateľa Zvejkus
U té wurdermanky máš pravdu, žere hlavně řasy, přes den není skoro vidět, žije ve tmavých zákoutích nebo dírách v šutrech. Mě osobně vytancuje z díry jen když vidí že krmím a nějaká granulka jí přistane poblíž. Což se s mým bodlokem zas tak často nestane. Jinak mám ověřeno, že aiptásie žere, ale jak se někde usadí, tak už moc po akva neleze, takže likviduje jen v okolí své jeskyně.

Amboinensis by měl být především čistič, hlavně rády ozobávají parazity u ryb apod. Taky běhají po akva, čistí i sasanky. Pozor ale, aby neotravovaly zévy.

Debeliusky jsou vpodstatě podobné, taky čístí ryby. I když nejsou zas tolik vidět a taky nejsou tak pilné jako amboinensis. Taky není tak vidět.

Napísané: 10 Máj 2010 08:52
od používateľa vajda65
dík riešim totiž do novej 400ky kombináciu

či 2x debelius
2x amboinensis
2 x wurdemani

s tým že chcem 4 krevety teda 2 pári a neviem do ktorých ísť.

Napísané: 10 Máj 2010 09:25
od používateľa Zvejkus
Bacha na to, taky jsem si tam chtěl dát víc druhů krevet, ale byl jsem upozorněn, že by se mohly jednak mlátit mezi sebou a jednak, že pokud tam mám zévy, tak by je mohly otravovat tak, že by chcíply. Takže to dobře uvaž, podle toho, co tam budeš dávat za ostatní živočichy.

Jo a ještě jedna rada, wurdermanky by prý mohli mít problémy s debeliuskama, protože ty vyrůstají rychleji a taky jsou mohutnější, takže by je mohly převálcovat. Ale osobně to nemám odzkoušeno. Pokud tedy víc druhů krevet, asi bych šel spíš do kombinace amboinensis-wurdermanky nez do těch debeliusek.

Napísané: 10 Máj 2010 09:25
od používateľa Steedy
Klidne si tam dej vsechny...ale osobne bych volil spise amboniensis a debelius, ja mam v akva 2x amboniensis a 1x debelius.. ted budu prikupovat dalsi minimalne 3x debelius.

k Debeliim - je to placha kreveta , ale pokud jich je vice nez 1ks v akva tak se rada celkem pohybuje po akva nejen v noci ale i pres den.

Amboniensis - jak bylo receno prevazne cistic ryb , ohledne otravovani zevy nezaznamenal jsem zadne otravovani pouze mi otravuje sem tam ryby :-)

Wurdemani - no k tem moc nereknu protoze mi nejsou potrebne..a moc se mi ani nelibi ale mozna 1ks tam prihodim.

Napísané: 10 Máj 2010 10:16
od používateľa BODLOK
Lys Amb.-čističi do každého AQ.Wurd.vždy,když hrozí skl.sasany.S ostatními druhy nemám zkušenosti.
Pozor krevety nejsou jenom pěkní obyv.AQ,ale dovedou být i agresivní.

Napísané: 10 Máj 2010 13:53
od používateľa vajda65
no presne rozmýšlam 2 x debelius a 2x amb

teraz mám debeliusku a je to oblúbený člen akva wurdemanku som nemal takže neviem ale so sklennými čo dúfam že nebudú sa dá bojovať aj inak
(dúfal som že salarias pomôže ale ani sa ich nedotkol)

Napísané: 10 Máj 2010 14:14
od používateľa Specnaz
Mám 2x lysmata debelius, našli si úkryt, skoro nevylezou jen při krmení. Naposled v pátek plavali po AQ malé krevetky. Dnes jsem koukal a už zase nosí vajíčka. :lol:

Napísané: 10 Máj 2010 14:39
od používateľa vajda65
oni ak som dobre čítal tak sú hermafrodity takže netreba riešiť či samec či samica, že?
amboinensis to isté?

Napísané: 10 Máj 2010 19:02
od používateľa Roman
spravne, Lysmaty su hermafrodity

Napísané: 12 Máj 2010 13:33
od používateľa biger
Mal som v aqua naraz vsetky tri druhy. Navzajom sa poprehanali ak sa stretli, najsilnejsia Debeliuska, potom Amboniensis a najviac utekali Wundermani pred ostatnymi.

Debeliusku som videl asi raz za tyzden, inak stale schovana v utese, sem tam ocistila aj ryby. Amboniensis boli najaktivnejsie, ryby cistili castejsie. Wurdemani boli zalezene v utese ale pocet skelnych pomaly klesal.