Pieskový filter

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Caco
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28 Dec 2005 09:26
Bydlisko: Banská Bystrica

Pieskový filter

Príspevok od používateľa Caco »

Vie niekto poradiť kde sa dá zohnať médium(piesok) do pieskového filtra. Mám v akva LIFEGARD FLUIDIZED BED FILTER. Diki. :roll:
Používateľov profilový obrázok
wu-tan
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Apr 2006 12:12
Bydlisko: bratislava - petrzalka

Príspevok od používateľa wu-tan »

mna by zase zaujimali nejake info o tomto filte
beer or not to beer,
peto
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

co ja viem, podla mna staci jemna koralovka z biotopu
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

co by se stalo, kdybych tam použil ten jemný křemičitý písek co se dává do bazénovývh pískových filtrů - plocha pro bakterie je myslím dobrá - jen jestli ten křemičitý písek něco nevylučuje do soli
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Plocha pro bakterie je dost malá, křemičité písky se používají pro mechanickou filtraci. Navíc všechny postupně zvětrávají, uvolňují se koloidní křemičitany (částice bez iontového náboje), které jsou hlavní živinou diatom-řas nebo česky drkalek (křemičitých řas). Tudy cesta nevede.
Používateľov profilový obrázok
Caco
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28 Dec 2005 09:26
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa Caco »

Kremičitý piesok som už použil a myslím že rybka má pravdu, lebo sa začali v aqua robiť nejake divné povlaky na piesku :shock:. Budem musieť zohnať originál filtračné médium len ešte neviem kde :cry: Podľa mojho názoru je ten filter velmi dobrý. :arrow: http://www.pentairaquatics.com/pdfs/R27 ... ze_bed.pdf
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Aj mne sa tento typ filtra pozdava a laka ma ho vyskusat, ale este som sa nedostal k jeho oprobovaniu. Ja si myslim ze ma dost velky potencial, ale v nasich hodne konzervativnych koncinach sa malo zname veci tazko ujimaju :( .
A co sa tyka media tak asi lepsie bude original, alebo ultrajemna drt, myslim ze roman tu uvadzal link na jej vyrobcu.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no nie zasa moc jemna , lebo ti utecie cez vystup alebo zadres cerpadlo

ale podla mna je to aj tak cele hovadina, aj skrapacky aj FBF...su to nitrifikacne filtre , podla man maju opodstatnenie napr pri prerybnenych akvarkach s africkmi cichlidami..ale v reefe ,kde mam 8 ryb na 400l vody a metrak poreznych kamenov... tam toliter piesku co sa bude krutit vo flaske nevytrhne

cielom filtracie v reefe nie je oxidovat dusik na NO3 ale odstranit ho zo systemu, takze cesta su odpenovace, denitrifikatory a absorbenty dusika a nie FBF alebo wet-dry...ale samozrejme , ak ma niekto pocit ze treba investovat do nitrifikacie....je to jeho vec :)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"