Mudre kecy

Zaujímavosti, skratky používané v morskej akvaristike a všetko ostatné čo nieje zahrnuté v iných fórach, témach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

skromny
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 02 Sep 2010 14:13
Bydlisko: Levoča

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa skromny »

Pre mňa to vik33 vysvetlil dokonale a taktne. Až teraz sa za niektoré svoje príspevky mierne hanbím a pokúsim sa polepšiť. Na obranu nás neposlušníkov, nie je vždy ľahké nájsť v tomto fóre odpoveď na hľadaný problém, no teraz sa pokúšam zadávať rôzne, aj menej pravdepodobné výrazy k tomu, čo tu hľadám.
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa maro »

Vždy keď som požiadal o radu, dostal som ju. Keď som nenašiel odpoveď na fóre, "tipol" som si skúsenejšieho užívateľa, o ktorého názor som mal záujem, ktorého skúsenostiam a hlavne výsledkom som dôveroval a poslal som mu SZ. Ani raz sa mi nestalo, že by mi niekto neodpísal.

Na reef.sk sme pre to, čo nás spája a nie čo nás rozdeľuje.

Navrhujem zamknúť tému a venovať sa morskej akvaristike, nič dobrého z toho aj tak nevzíde.

Ak by náhodou niekto registrovaný po 19.1.2006 (no offence) mal nutkanie reagovať a nedajbože naložiť aj mne, uvedomte si prosím rozdiel medzi počtom príspevkov a dobou príslušnosti k CS REEFarskej komunite.

Prosím nereagujte na môj príspevok, len o ňom popremýšľajte.

Šak sa blíža vánoce, svátky pokoja a miru, keď sa šeci luďá lúba :D .

Ďakujem.

maro
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa amsi »

Promiň musím zareagovat .....
maro napísal: Navrhujem zamknúť tému a venovať sa morskej akvaristike, nič dobrého z toho aj tak nevzíde.
Nezamykal bych !!!!!!!, to je to ,proč to tady je, aby si tu každý mohl napsat, co se mu třeba nelíbí. Jinak to bude zase co předtím. Je tady pár lidí, kteří mají tu možnost, smazat komukoliv cokoliv a mi se ,jak jsem už psal, stalo že mi někdo slíbil, že se vyjádří, až bude mít čas,a smazal něco co bylo pro mě tehdá důležité a ........ dodnes se nevyjádřil.
Obě strany to tady někdy přeženou a je třeba si někdy, něco vysvětlit. Proto je tady toto téma. Zamknout ho by zase byl krok k tomu, abych si myslel, že nesmím napsat svůj názor.
Nikdo tady nikoho nevraždí, nebije, jen si povídáme :wink:
Naposledy upravil/-a amsi v 20 Dec 2011 21:13, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa amsi »

Maro,a možná to je ten problém ....... :roll: přesně ..... nelíbí se mi tyto řádky, tyto názory, tak to zamknu, nebo smažu ..... tak to vzniká .....
Hele když se to někomu nelíbí, tak ať nereaguje ...... jednoduché. Když se Ti zdá, že se někdo hloupě ptá, nech ho být ...... a je klid.
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa tomáš »

amsi napísal:Maro,a možná to je ten problém ....... :roll: přesně ..... nelíbí se mi tyto řádky, tyto názory, tak to zamknu, nebo smažu ..... tak to vzniká .....
Hele když se to někomu nelíbí, tak ať nereaguje ...... jednoduché. Když se Ti zdá, že se někdo hloupě ptá, nech ho být ...... a je klid.
Neda mi nič iné - len suhlasit.
....každý život si zaslúži respekt....
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa Roman »

Amsi , ono to nie je az tak celkom tak...

treba si uvedomit 2 zakladne fakty:
1; toto je sukromne forum a jeho majitel si sam urci co na nom bude a co nie, na to neexistuje univerzalne pravidlo je to na cisto subjektivnom uvazeni majitela

2; v zmysle platnej legislativy SR , za prispevky zodpoveda MAJITEL fora , nie ich autori. Mame na to dokonca nedavny sudny precedens, ked majitel diskusneho fora musel zaplatit odskodne fyzickej osobe pre ohovaranie , pricom nevhodne prispevky na forum pridal neznamy prispievatel.

Takze asi tolko, 90% ludi su anonymni hrdinovia spoza klavesnice, buchaju po stole a maju plnu hubu demokracie a slobody slova. Ale v pripade pruseru ma maslo na hlave adrian.

takze trosku ucty k tomu, ze vam niekto na svoje triko dal priestor
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa amsi »

Romane,já neříkám, že pokud někdo píše něco , co by mělo způsobit nějaké problémy Adrianovi, že není třeba zasáhnout, ale to se tady motá vše okolo hloupých zbytečných otázek (pro někoho nejsou zbytečné) a o tom že by se ti zkušení, měli vyjádřit buďto jako že pomůžou, nebo to budou ignorovat , ne smazat a zamknout, jen o toto mi jde. Nejsem pro dohady, hádání se nadávky , vulgarismy.
Jsem rád za toto forum a jsem rád že toto nese Adrian na svých bedrech, teda že to dovolil :D
Jen jsem kapku smutný z určitých přístupů jak nováčků, tak matadorů :| vot eto vsjo :wink:
Rici_m
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 10:30
Bydlisko: Kyjov

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa Rici_m »

Ahojte lidi Předem bych chtěl poděkovat všem co přidaly nějaký příspěvek at již dobrý nebo neobjektivní je to vždy na čtenáři aby si udělal nějaký subjektivní názor na danou problematiku či dokonce na člověka!Forum je o diskuzi a hlavně funguje jako vodítko s nějaké zapeklité situace!!Tímto bych poprosil i v příštím roce zkušené mořáky aby neztráceli trpělivost a porozumění s nováčky a poskytovali i nadále své zkušenosti a popřípadě i novinky s námi tak milovaného mořského světa.Ještě bych poprosil o maličkost uberte na rýpání a zesměšňování některých jedincu jinak na foru budete samy.Richard
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa amsi »

Toto jsem narychlo našel,jen jako ukázku, co se určiě někomu třeba nelíbí ....
Podotýkám že si Lukáše vážím, určitě bych ho požádal o radu (pokud bych ji po dnešku dostal :-) )
JRX se ptal, konkrétně na něco......
Věřím, že Lukáš odpověď zná, takže kdyby odpověď byla : SI SE ZBLÁZNIL? TAKOVÝ POMĚR? TO TI KORÁL ZABIJE !!!!!
SPRÁVNÝ POMĚR MÁ BÝT ???? 1234:1 ...třeba....

Ale tak to je jen reakce, která někoho popudí a pak vzniklo co vzniko ....

OPAKUJI nechci ať se Lukáš naštve, že jsem použil zrovna toto :oops:

Re: Tank of the Reicho

Příspěvekod JRx » pát pro 16, 2011 6:27 pm
pomer
betadine 1:10 voda z aqa?

aj to mocis - ako dlho?
ci iba ostrekujes striekackou?

takto sa mozu osetrit aj LPS ci iba SPS ?

Dikez


Re: Tank of the Reicho

Příspěvekod Lukáš » pát pro 16, 2011 10:04 pm

JRx píše:pomer
betadine 1:10 voda z aqa?


Pri tomto pomere mas koral do hodiny krasne biely (pardon - hnedy)

A JESTLI PAK PROBĚHLY NĚJAKÉ SZ ........ tak možná byl důvod zasáhnout to co jsem si přečetl já i jiní ...... bylo jen že někdo něco napsal velkými písmeny a byl zrušen.

Snad jsem aspoň trochu vysvětlil o co mi jde ..... :roll:
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa reicho »

mozno keby JRX/dlhorocny akvarista/ viac cital forum,urcite by sa dozvedel ako osetrovat koraly v betadine.
Inac mna ta Lukašova odpoved celkom pobavila,myslim ze obaja sa aj osobne poznaju,takze tu odpoved bral urcite s rezervou,no potom sa spustila lavina.....aj by som mu odpovedal,ale uz tam bolo mnoho prispevkov na inu temu.
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa reicho »

vik_33 napísal: Touhu po informacích musí provázet vlastní snaha a ne lenost, arogance a napadání.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa BODLOK »

Reefaři,čtu a divím se a doslova "čumím"."Mudré kecy" jsou nejfrektovanější téma poslední doby.Není vám to divné! Ptám se kde jsou ty startovací dotazy začátečníků i trpělivé a odborné příspěvky zkušených?
Návrat do těchto dob,kdy tady vládla pohoda,přátelství,zaujetí pro našeho společného koníčka a ochota kamarádsky poradít, bych očekával od "starých"reefařů,se kterými jsem se setkal buď osobně nebo zde na REEF.SK
Vývoj současné diskuse nikam nevede.Jsem velmi pozorný čtenář a nerad to říkám,ale část reefařů,kteří tady drželi laťku hodně vysoko prakticky ztichli.To je zásadní věc.
Nerad bych měnil svoje letité heslo-
REEF JE PRIMA !!!
Tak prosím o zamyšlení.děkuji.
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

Bodlok- máš naprostou pravdu, ještě do nedávna tady vládl klid a pohoda....teď se tady musí řešit diskuze ,které nevedou k ničemu...
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa amsi »

nemusí se řešit ..... už se nebudu vyjadřovat. Je spousta lidí s názorem a zkrátka ho nevyjadřujou. Asi je to lepší.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa rybka »

V tom máš Amsi pravdu.
Začátečníci nám leniví a Ti zkušenější to vidí a přestávají reagovat. Každý druhý nově příchozí založí vlákno "Chci mít mořské akvárko, poraďte!" A v tomto duchu pokračuje i dál.
Vasekg ve svém příspěvku napsal, že tu nejsou jen vystudovaní chemici, zoologové atd. Ano nejsou, ale pokud nezvládnou elementární základy chemie, zoologie atd. potřebné pro tuto chovatelskou disciplínu, budou bohužel nahraní.
Péče o mořské akvárium je péčí o vodu, a ta je o chemii. Když v ní pokulhávám, musím se naučit pozorovat živočichy - sledovat etologii, a to je zase zoologie. A v principu ochota sebevzdělávání.
Roman vzpomněl legislativu SR o diskuzích na veřejném místě, přidám tu z ČR. 19 let tu máme Zákon o ochraně zvířat a s tím související další legislativní normy. Ty v sobě zahrnutí i pojmy "týrání zvířat", "týrání zvířat z nedbalosti" a "poskytnutí návodu (rady) k týrání zvířat z nedbalosti". Legislativa SR je na tom podobně, jen nemají písmeno "ř".
Blíží se Vánoce, přeji všem zdraví a hezké akvárium. Zároveň přeji i dostatek klidu ke zhodnocení sebe sama a stanovení maličkého předsevzetí, v čem se v tom nadcházejícím roce zlepším. A neřeším, jestli jsem začátečník nebo starý vlk.
Zamknuté

Návrat na "Ostatné diskusie"