Mudre kecy

Zaujímavosti, skratky používané v morskej akvaristike a všetko ostatné čo nieje zahrnuté v iných fórach, témach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa Franky »

Jasne, ja viem o com vravis, pretoze ano je to tak, ze je tu hrstka ludi, ktore maju v hlave ovela viac nez len "zakladny kurz morskej akvaristiky" a urcite ich to otravuje/myslim tym aj teba lukas/ pisat sem veci x krat, ale prosim Vas, ked uz ten prispevok odoslete, tak nech ma aspon neaku informacnu hodnotu.
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa vasekg »

Toto fórum mi kromě několika neocenitelných informací dalo i pár dobrých přátel.

Také mi ale hodně vzalo. Naučil jsem se zde hledět si převážně svého topicu a v žádném případě veřejně neuvádět své "rady", či "názory" v tématech ostatních.

Arogance některých osob z řad oněch "profesionálů" mi vzala chuť k jakékoliv další diskuzi a já nemám potřebu se dohadovat, či být permanentně pranýřován za to, že jsem si náhodou někde něco nepřečetl, či že uvádím něco, o čem nemám ani potuchy atd...Na to už jsem fakt dost starej a je to pro mě škoda drahého času.

Na druhou stranu jsou správci fóra a zkušení akvaristé, se kterými si třeba vjedeme do vlasů, ale jsme následně schopni si to vyjasnit a to v klidu, bez debilní ironie a narážek.

Oni začátečníci a lidé, pátrající po informacích, jako třeba já, se také dělí do několika skupinek, s některými je lehčí vyjít, a někteří se opravdu neobtěžují dopátrat informací sami. O spamerech a prudičích nemluvím. Ovšem ti, kteří se skutečně snaží, nemusí vždy ani pomocí tlačítka search objevit informaci, kterou hledají (často v začátcích to byl můj případ). Pak jen kroutím hlavou, když čtu, jak jim nějaký místní "profík" místo stručné rady vysvětluje jejich neschopnost.

Proto bych nám všem, bez vyjímky, přál do nového roku více tolerance. Jen tak spolu v té malé komunitě můžeme vyjít. My začátečníci bychom se měli naučit ptát se méně a pokládat jasnější otázky. A vy zkušení válečníci přeci víte, že nejsme banda vystudovaných chemiků, biologů a zoologů, tak nás prosím tolerujte. Jinak toto fórum ztratí význam.

Hezké vánoce.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Tank of the Reicho

Príspevok od používateľa Roman »

yxword napísal:Ďakujem za podporu a napísanie pravdy poteší to.
uzivatel MAKO pravdu nema. Sice ta to mozno potesilo , ale nemeni to nic na podstate problemu
1; JRx polozil trivialnu otazku v nesuvisiacej teme, taky stary morsky vlk by si uz mal vediet odpoved vyhladat v existujucich temach aj sam, konieckoncov ty sam si odpoved nasiel - zatial stale OK
2; Lukas mu odpovedal sice usecne a polovicne, ale spravne , uvedeny pomer je nespravny. bodka. Mohol to spravit inak, ale stale OK
3; tvoja reakcia bola absolutne nemiestna v dvoch aspektoch: Pouzivanie CAPSLOCK sa v etikete diskusnych for povazuje za ekvivalent hulakania a nebudem ho na www.reef.sk tolerovat. Druha vec je,m ze este budes musiet vela slanej vody vypit aby si mohol na niekoho skakat a pouzivat vyrazy typu "mudre kecy". Pre info ostatnych , za toto by si na vacsine inych for uz dostal BAN, ja som ti len poslal slusne upozornenie.
4; tvoja sukromna sprava ktora nasledovala ti vysluzila BAN. Na tomto fore nebudem tolerovat urazky a utoky voci nikomu, nejde o moju osobu. Ziadne prejavy rasizmu, xenofobie, nadavanie do blbych blavakov, vychodnarov, eskimakov ci hotentotov tu NEBUDEM TOLEROVAT
5; druhy BAN si dostal za opakovanie bodu 4 pod novym nickom

davam ti teraz cas na sebareflexiu a konsolidaciu svojho spravania, ak sa budes spravat rovnako v pohode ako 2400 ostatnych zaregistrovanych clenov, mozes prispievat nadalej. Ak vsak znova sklznes do roviny popisanej vyssie, mas BAN znova, ja nemam problem to odkliknut, je to 30sekund prace.

Pre vsetkych: uvedote si, ze toto je sukromne forum beziace na sukromnom serveri a riadi sa pravidlami a usudkom sukromnych osob. Kazdy kto sem prispieva , robi to zadarmo a dobrovolne vo svojom volnom case, NIKTO nesmie NIKOHO nutit pisat elaboraty len preto ze je lenivy si nieco najst sam, NEBUDEM tolerovat blbe reci o tom, ze si niekto nenasiel cas pisat dookola to iste atd...

berte to kurva ako varovanie , nez sa vazne naseriem :twisted:





desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Tank of the Reicho

Príspevok od používateľa Roman »

Steedy napísal:Prominte panove bouzel je to tak vse jak pisete ..

Ale proc neudelat tedy to forum prehledneji? tak aby to bylo jednoduhzi pro nove uzivatele,tak i pro stavajici.. co tak eliminovat proste zacatecnicke otazky udelat nejaky souhrn nekolika temat tech zakladnich a hotovka/takovy pokus tu byl pomohlo trochu ale ne uplne.
.
forum bude len natolko prehladne, ako ho naplnia uzivatelia a moderatori to stihaju cistit...

rubriky na zaciatocnicke otazky tu su, akurat je malo casu napisat uceleny text a zaplnit ich.

zacni od seba a napis ....
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa Steedy »

Romane bouzel jsem tam psal nejake poznatky a opravdu nebyly kratke.. bouzel ty temata nektere sou natolik moderovane ze se nezobrazuji ! tak pokud clovek k tomu nema pristupova prava nemuze nic psat. howk.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa vik_33 »

Už toho nechte. Tohle si opravdu může najít úplně každý, kdo už někdy viděl počítač a internet :
(jak psal Roman, lecos ještě chybí, ale hodné odpovědí už tam je a každý nově příchozí by si to měl přečíst, než bude pátrat a ptát se dál )
Výstřižek.JPG
Výstřižek1.JPG
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa Roman »

Steedy napísal:Romane bouzel jsem tam psal nejake poznatky a opravdu nebyly kratke.. bouzel ty temata nektere sou natolik moderovane ze se nezobrazuji ! tak pokud clovek k tomu nema pristupova prava nemuze nic psat. howk.
temy su moderovane aby v tom nebol bordel ako vsade inde, kazdy kto ma zaujem tam nieco pridat, nech kontaktuje najblizsieho moderatora a dohodne sa na uverejneni svojich literarnych pocinov
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
yxword
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 18 Dec 2011 22:11
Bydlisko: Ružomberok

Re: Tank of the Reicho

Príspevok od používateľa yxword »

vik_33 napísal:Zbytečná debata. Uživatel yxword (yxvord, yxvord1 a vydával se tu ještě za několik dalších nicků) tu svého času "řádil" např. v sekci prodej. Mnozí z nás, kteří pročítají všechny příspěvky, si to dobře pamatují. Takže - Romane, díky že jsi zasáhnul včas. Můj názor je, že takoví nepoučitelní uživatelé tu nemají co dělat. A hájit je může jen ten, kdo neví, o co jde.
Človek sa tu dozvedá na seba pekné veci že :D vik33 :D Pokial viem nick som mal len yxvord ostatné pribudli cez víkend ked som dostaval jeden ban za druhým.Moj nick je teraz yxword.A žeby som ja riadil v sekci predaj.Každy sa na to díva inak a každý ma svoju pravdu.Ak sa predaj komplet akva vratane techniky s perutýnom a LED osvetlenia považuje za riadenie tak v sekciji predaj riadi každy :D :D :D :D :D
To len že si to dobre pametáš :D :D :D :D
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa rybka »

vasekg napísal:Pak jen kroutím hlavou, když čtu, jak jim nějaký místní "profík" místo stručné rady vysvětluje jejich neschopnost.
On taky ten místní "profík" odpovídá na desítky SZ týdně a řeší problém s nádržemi od Košic přes Bohumín až někam na Šumavu.
Když už tedy hodnotíš komentář nějakého "profíka", uvědom si, že i on byl začátečník s jedinou příručkou v češtině od p. Kaplera v ruce, pár články v AT (p. Suchomel psal úsměvná pojednání, ale přidanou hodnotu měly vyšší než články lidí s titulem) a jednou publikací v němčině zabývající se i mořskou akvaristikou (Das Aquarien Buch, Teil I und II). Každá informace se musela ověřit, a to i tak zcestné, jako receptura na přípravu mořské vody Ing. Krčka v knize Akvarijní technika, kde se na 100 litrů vody přidávalo ne nepodstatné množství dusičnanu sodného. A stěžovat si mohl akorát na Národním výboru...
Dnes tu máme jinou elitu, překupník si dupne, že mu hned někdo neodpoví jak si představoval a je zle. Hned se z pléna "začátečníků" řeší "zkušení" a jejich "negativní postoje" vůči nim...

Jsme jednoocí mezi slepými, to možná ano; ale nejsme povinni odpovídat na všechny dotazy, i když odpověď možná známe; a pokud tu odpověď je, tak je taková, jaká je...
Důvod je prostý, zodpovědný odpovídající odpoví pouze v takovém rozsahu, aby si tázaný nezpůsobil škodu. A o tom to je :wink:
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa vasekg »

Rybko zbytečná debata. Pokud mě máš za elitu, která si dupne a pokud není po jejím, je zle, tak na mé budoucí příspěvky snad raději prosím ani nereaguj. Napsal jsem pouze svůj názor a myslím, že většina snad pochopila, co mám na mysli.

Starým reefařům těžce vydobité zkušenosti neberu a vážím si jich. Když už jsi u pana Suchomela, od něj jsem také dostal pár rad a odpovědí na otázky, na které jsem nemohl nikde najít odpověď. Skromnějšího člověka bych jen těžko našel.

A být k sobě tady na reefu trošku tolerantnější, hned by se všem lépe dýchalo.


V.
Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa Aragornus »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No jak to tak čtu....tak budu raději 100x hledat a 100x číst, než abych se blbě ptal.
Také už jsem dostal ponaučení :wink: od těch co tu píši.
Takže závěr pro mne je: hledat - číst, hledat - číst. Pokud si vážně nejsem něčím jistým...založím vlákno v sekci, která je pro to vytvořena.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Lovu problematik zdar :wink:
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa Franky »

Podla mna niektori stale nepochopili co sa snazil Vasekg povedat, nejde o to, ze treba komentovat kazdu temu, ktora sa tu uz viac krat preberala, ide o to, ze neiktori uzivatelia to aj tak komentuju, pricom pouzivaju sakrazmus a to kazdeho novacika zamrzi, ked ho hned povazuju za spodinu ;)
Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa Aragornus »

Já to tak pochopil.
Proto jsem napsal, že jsem tím dostal ponaučení.

Co k tomu dodat?

AMEN :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Tank of the Reicho

Príspevok od používateľa amsi »

vik_33 napísal:Zbytečná debata. Uživatel yxword (yxvord, yxvord1 a vydával se tu ještě za několik dalších nicků) tu svého času "řádil" např. v sekci prodej. Mnozí z nás, kteří pročítají všechny příspěvky, si to dobře pamatují. Takže - Romane, díky že jsi zasáhnul včas. Můj názor je, že takoví nepoučitelní uživatelé tu nemají co dělat. A hájit je může jen ten, kdo neví, o co jde.
Jsem rád že vzniklo toto téma, měl jsem v ůmyslu ho založit sám, ale musel jsem ráno do práce.
Sám jem měl v určitých obdobích určité otázky, nevěděl jsem si rady .... a když jsem se zeptal, nedostalo se mi odpovědi, i pár dní ... i týdnů .... a někdy vůbec a jsem přesvědčen , že jsou tady tak zkušení .... že by věděli poradit. Mé příspěvky byly smazány s tím, že někde se se to probere ...... toto už je pryč více jak měsíc a skutek ..... utek :|
Osobně si nemyslím, že je to správné (nezastávám se notorických pisálků,pod různými jmény) zamknout tému, nebo smazat, dříve než se k tomu můžou vyjádřit i jiní ..... To se stalo mi, otázky smazány ,dřív než je někdo přečetl.
Tady snad bude na takové věci prostor ........ pokud nebude někdo vulgární , NEVIDÍM důvod mazat něčí názor, otázku, připomínku.
Někteří tady přispívají pouze v případech, kdy je třeba někomu zavřít hubu ...... (sorry) a samostatným konstruktivním přínosem, s osobní zkušeností, moc nepomohou ..... :wink:

..... no snad jsem se už pro letošek vykecal :roll: máme demokracii ..... tak mě snad někdo neprokleje.... a nesmaže :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Mudre kecy

Príspevok od používateľa vik_33 »

Pánové, myslím si, že rybka to vystihnul úplně přesně. Spousta informací od zdejších členů proudí i mimo toto fórum. Ať už v SZ, nebo pomocí různých kecálků ( ICQ,Skype atd. ), anebo osobních setkání. Potom, co strávím na ajsku řadu hodin vysvětlováním základů a záludností mořské akvaristiky, dorazí mne zde na reefu učené řeči uživatele, který ještě ani nemá AQ ( anebo ho má několik dní, týdnů ) o tom, jak jsou zdejší uživatelé neochotní, arogantní a povýšení ... Desatero pravidel diskuzí na fóru nikdo nezrušil a především na pravidlo č.7 mnozí uživatelé ( a nejen Ti nejnovější ) velmi rádi zapomínají.
7. Skôr než položím novú otázku sa vždy pokúsim nájsť odpoveď v skôr rozdiskutovaných témach. Aj tvoj čas je vzácny tak prečo nútiť ostatných aby svojím časom plytvali?
Žijeme v rychlé době, každý chce mít všechno nejpozději včera. Jenže přitom je často zapomínáno na slušnost, ohleduplnost. Touhu po informacích musí provázet vlastní snaha a ne lenost, arogance a napadání.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Zamknuté

Návrat na "Ostatné diskusie"