Pochváľte sa, kto a aké tvrďáky máte vo svojom AQ

Small Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s malými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Pochváľte sa, kto a aké tvrďáky máte vo svojom AQ

Príspevok od používateľa Lukáš »

Celkom ma zaujíma, koľko ľudí na Slovensku chová (= že mu vydržia viac ako mesiac od nákupu) tvrdé koraly. Zopár takýchto šťastlivcov poznám aj osobne. Keďže chov týchto skvostov morského AQ nie je až taký náročný ako sa traduje, predpokladám, že nás bude viac.
Dôvod prečo zakladám túto tému je, aby sa aj u nás mohli niekedy v budúcnosti rozbehnúť výmenné transakcie s úlomkami z vlastných odchovov podobne ako to funguje napr. v USA alebo v Západnej Európe (aj keď samozrejme v menšom rozsahu). Takto by sa tvrdé koraly stali cenovo dostupnejšie širšiemu okruhu záujemcov, zároveň by sa zabránilo nadbytočným importom a tým malou kvapkou prispelo k ochrane prirodzených útesov. Takže v tejto téme môžme vytvoriť databázu chovného materiálu SPS a LPS koralov chovaných na Slovensku (príp. aj v ČR). Prosím, píšte sem len tieto stručné údaje, nech je zoznam prehľadný. O chove tvrdých koralov a skúsenostiach s nimi si podiskutujme radšej v osobitnej téme. :wink:

Začnem od seba, sám zatiaľ žiadne odchovy neponúkam, zatiaľ som len v štádiu experimentovania s rozmnožovaním tvrďasov.

A tu je zoznam druhov z môjho AQ:
Acropora valida (tricolor), A. millepora ružová & hnedá, Acropora yongei, Acropora sp. blue tip, Pocillopora damicornis žltozelená & ružová, Seriatopora hystrix, Seriatopora caliendrum, Montipora digitata oranžová, Montipora danae, Montipora sp. (capricornis, tuberculosa?), Porites spp., Pavona sp., Hydnophora sp., Plerogyra sinuosa.
Údaje budem samozrejme podľa potreby aktualizovať.
Naposledy upravil/-a Lukáš v 02 Apr 2006 19:23, upravené celkom 2 krát.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Ahoj, Ja mám tri druhy Acropor uz asi rok, rastú bez problemov, jedine trochu vybledli farby , mozno je to tým, že mám len jednu T5 rampu , ostatné sú T8, Pavona degussata rastie podstatne pomaly ale bez problémov, čo rastie ako bláznivé je Caulastrea furcata ale to asi každému, dobre sa darí Wellsophylii, Porites rastie tiež bez problemov a pomerne rýchlo ,mam ešte Physogyru ale tá sa spamätáva z Cu - šoku ,ale vyzerá že pôjde, čo sa mi vyslovene nedarí sú Fungie hynú veľmi rýhlo, Euphylie žijú ale nerastú a kupodivu Blastomussa len prežíva,
tak neviem...

Peter
Používateľov profilový obrázok
Pavel
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 19 Nov 2005 14:34
Bydlisko: Vrakuňa, Bratislava

Príspevok od používateľa Pavel »

Lukáš o mojich tvrďasoch vieš :wink:

LPS: Caulastrea furcata, Euphilia divisa

SPS: tmavozelená Acropora sp., krémová Acropora suharsonoi, tmavoružová Seriatopora hystrix

po nedávnej havárii v akva to nerozchodila tmavočervená Stylophora a Porites, ďalšiu Stylophoru napadla Ricordea, a transport nerozchodili dve Acropory

v akva je ešte hromada mäkkých koralov (Xenia, Ricordea, Zoanthus, rôzne Discosomy, ...)
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

SPS:
Asropora semoensis - hnědá s fialoými polypy - velmi pomalý růst
Acropora millepora - hnědá nebo zelená s hnědými polypy - jeden odchov ve 2 nádržích "chameleon" :roll:
Acropora pulchra - olivově zelená - přírůstky 1 cm/měsíc
Acropora sp. tricolor - zeleno-hnědo-fialová - pomalý růst
Montipora digitata - "violet" - zas je z vody ven :lol:
Montipora tuberculata - zelená - rychlý růst
Pavona cactus - zelená - rychlý růst
Pocillopora sp. - zelené polypy - roste středně rychle
LPS:
Montastrea sp.? - přírůstky nic moc, vypadá jako SPS, ale lovící vlákna jsou 2 až 3 cm dlouhá
Blastomussa - červenohnědá - roste, vytváří 3 větve
Favites sp. - sírově žlutý se světle zelenými středy polypů - nový, takže nevím
Majo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07 Feb 2006 18:24

SPS

Príspevok od používateľa Majo »

SPS:Akropora -Mileopora,Nana,Pulchra,Tenuis,Tricolor,Tumida,Valida,Yongej,
Formosa,Modra sp-2.
Montipora-Hoffmisteri/zelená/Capricornis/červena/Digiata /červena/Hispida,
Pelliformis,Zelená s mod lemom,Ťahavá červené polip.
Porites-lobata
Seriatopora-hystrix,calidreum
Stylopora-pistillata,subseriata
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly SPS"