Nové 270L AQ s 220L filtrem

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Nové 270L AQ s 220L filtrem

Príspevok od používateľa Aragornus »

Tak konečně jsem se pustil do návrhu nového AQ se samostatným filtrem.
Posílejte prosím rady a podněty pro zdokonalení....vše uvítám.
Zde je návrh jak bude AQ vypadat.
Potřeboval bych poradit jaké trubky a jakou techniku použít.
Hlavně bych potřeboval poradit ohledně filtrace (Rybka bude vědět co tím myslím a tímto předem děkuji :lol: ).
Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: Nové 270L AQ s 220L filtrem

Príspevok od používateľa Aragornus »

tak jsem z5. No chtěl bych udělat nějakou podobnou filtraci jako má Rybka, ale potřeboval bych poradit co použít a v jakém množství. Velikost sektoru pro DSB je 12V x 45H x 40D cm.
Nové AQ 270L.JPG
.

Ale vezmu to pěkně popořádku: Odpěňovač - zatím nevím jaký typ ( co doporučujete)
dále Zeolitový reaktor a vedle něj bio peletky. Pak DSB který přechází na akvacit a do komory pro výtlačné čerpadlo, kde asi frcnu ještě bio koule. Vedle budu mít další AQ na RO cca 45litrů na doplňování výparů.
Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: Nové 270L AQ s 220L filtrem

Príspevok od používateľa Aragornus »

jak říkám, zatím nevím moc o technice a jejich kvalitě, proto uvítám rady a nápady.
Jinak do hlavního AQ nejspíše 10 kilo živého písku, 10-15kilo živých kamenů.

Osádka: 2x Ocellaris
2x Lysmata amboinensis
asi nějaké poustevníčky
1ks Archaster typicus
2x Velenciennea puellaris
1x Zebrasoma xanthurum
1x Zebrasoma Flavescens

Korálnatci: Montipora digitata - violet blue
Acropora Secale
Montipora Red plate
Seriatopora caliendrum silver Blue
Pocillopora Verrucosa¨
Calaustrea
Nějakou Fávii
Fungia
Zoanthusy
Capnella Green kenya
xenie

Dále:
nějakou krásně modrou zevu, sasanky pro klauny - osvědčilo se mi zatím že 1 je málo. :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: Nové 270L AQ s 220L filtrem

Príspevok od používateľa Aragornus »

S realizací bych chtěl začít někdy kolem začátku nového roku, aby se přes zimu AQ zajelo. No a pak hurá.
Ale předtím budu muset hodně upravovat zeď. Žiji v panelovém domě=panel a armatury :evil: . Zbytek se dodělá a nastaví ytongem a nějakou traverzou pod AQ, aby to nežuchlo. :wink:
A toho čurbesu a prachu....manželka mě zabije, ale na druhou stranu se na to těší a schválila mi to :D . Jako kompenzaci jsem slíbil manželce novou koupelnu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
yxvord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 06 Jan 2010 21:42
Bydlisko: Ružomberok

Re: Nové 270L AQ s 220L filtrem

Príspevok od používateľa yxvord »

Aragornus napísal:tak jsem z5. No chtěl bych udělat nějakou podobnou filtraci jako má Rybka, ale potřeboval bych poradit co použít a v jakém množství. Velikost sektoru pro DSB je 12V x 45H x 40D cm.
Nové AQ 270L.JPG
.

Ale vezmu to pěkně popořádku: Odpěňovač - zatím nevím jaký typ ( co doporučujete)
dále Zeolitový reaktor a vedle něj bio peletky. Pak DSB který přechází na akvacit a do komory pro výtlačné čerpadlo, kde asi frcnu ještě bio koule. Vedle budu mít další AQ na RO cca 45litrů na doplňování výparů.
daj bud peletky alebo zeolit, reaktor na zeolit zbytocne vyhodene peniaze ale ja by som dal skor zeolit
yxvord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 06 Jan 2010 21:42
Bydlisko: Ružomberok

Re: Nové 270L AQ s 220L filtrem

Príspevok od používateľa yxvord »

Aragornus napísal:S realizací bych chtěl začít někdy kolem začátku nového roku, aby se přes zimu AQ zajelo. No a pak hurá.
Ale předtím budu muset hodně upravovat zeď. Žiji v panelovém domě=panel a armatury :evil: . Zbytek se dodělá a nastaví ytongem a nějakou traverzou pod AQ, aby to nežuchlo. :wink:
A toho čurbesu a prachu....manželka mě zabije, ale na druhou stranu se na to těší a schválila mi to :D . Jako kompenzaci jsem slíbil manželce novou koupelnu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ryby mozes dat za dva tyzdne tak 3-4 kusy s koralmy pockaj a nezabudni na Ca reaktor
Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: Nové 270L AQ s 220L filtrem

Príspevok od používateľa Aragornus »

Jo jo jasně, teď už nic nechci uspěchat.
Na začátku, až se mi přivezou kameny z Indonésie tak je dám do AQ a zhruba po 2 týdnech udělám výmněnu vody v celém AQ aby svinstvo z šutrů bylo fuč.
No a raději nechám AQ zaběhnou a tak po měsíci a půl bych tam frcnul Capnelu a ze 2 rybky.
Pak nechat opět delší dobu a pak pomalu přidávat LPS a SPS. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: Nové 270L AQ s 220L filtrem

Príspevok od používateľa Aragornus »

Samozřejmě CA reaktor bude 100% :D
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Nové 270L AQ s 220L filtrem

Príspevok od používateľa Franky »

Tu filtraciu mas velmi prekombinovanu ale budis. Ked uz chces DSB, tak ho sprav presne tak ako ho popisal rybka vo svojej teme, potom daj odpenovac, myslim ze Beast 400 by bola pre teba ta prava volba + bud reaktor alebo ti staci len pancucha s phosexom + na vycistenie zlteho zakalu vody pancucha s aktivnym uhlim.
NIkde som nevidel, ze by si nieco pisal o svetle, co planujes ?
Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: Nové 270L AQ s 220L filtrem

Príspevok od používateľa Aragornus »

Franky...no na 100% jdu do CREE LED osvětlení, jako mám teď. Barevná škála barev a to třepetání je něco úžasného. Bude to nejspíše 27 LEDx3W s regulací spektra a se stmíváním, no a dolů do filtru frcnu asi klasickou 25W halogenku pro řasy. Ohledně filtrace....myslím že bude akorát. Uvažuji možná, že bych dal místo DSB jen biokoule, phosex a uhlí v punčoše(ale asi udělám rovnou reaktor na uhlí). A samozřejmě skimmer. Jo nad Beastem 400 jsem již uvažoval,.... no uvidíme. Rozhodně to již nebude odpěňovač na lipové dřívko. neříkám že je špatný ...nyní ho mám ve svém nanu a jede perfektně. Koupil jsem nové vzduchovadlo s větším výkonem a jede to skvěle. Ale u těch větších AQ to chce opravdu něco mnohem silnějšího. :wink:
majo771
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 02 Jan 2011 19:48
Bydlisko: SR

Re: Nové 270L AQ s 220L filtrem

Príspevok od používateľa majo771 »

Prečo pelety alebo zeolit Ja mam obe a ide to v pohode
yxvord napísal:
Aragornus napísal:tak jsem z5. No chtěl bych udělat nějakou podobnou filtraci jako má Rybka, ale potřeboval bych poradit co použít a v jakém množství. Velikost sektoru pro DSB je 12V x 45H x 40D cm.
Nové AQ 270L.JPG
.

Ale vezmu to pěkně popořádku: Odpěňovač - zatím nevím jaký typ ( co doporučujete)
dále Zeolitový reaktor a vedle něj bio peletky. Pak DSB který přechází na akvacit a do komory pro výtlačné čerpadlo, kde asi frcnu ještě bio koule. Vedle budu mít další AQ na RO cca 45litrů na doplňování výparů.
daj bud peletky alebo zeolit, reaktor na zeolit zbytocne vyhodene peniaze ale ja by som dal skor zeolit
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: Nové 270L AQ s 220L filtrem

Príspevok od používateľa Peter »

[DSB jen biokoule :D :D u nas je to v preklade biogule :D tak a od dnes biopeletam nepoviem inac ako biogule !! Super nazov...palec hore !
Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: Nové 270L AQ s 220L filtrem

Príspevok od používateľa Aragornus »

Peter napísal:[DSB jen biokoule :D :D u nas je to v preklade biogule :D tak a od dnes biopeletam nepoviem inac ako biogule !! Super nazov...palec hore !
Teď nevím jestli mluvíme o stejné věci.
Biokoule a biopeletky je velký rozdíl. Koukni na obr. Pak ti cvakne :wink: .
Bio balls - bio koule
Bio balls - bio koule
bio balls filter system.jpg (10.6 KiB) 2853 zobrazení
Bio pellets
Bio pellets
BioPellets-2.jpg (39.58 KiB) 2853 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Nové 270L AQ s 220L filtrem

Príspevok od používateľa Steedy »

majo771 napísal:Prečo pelety alebo zeolit Ja mam obe a ide to v pohode
yxvord napísal:
Aragornus napísal:tak jsem z5. No chtěl bych udělat nějakou podobnou filtraci jako má Rybka, ale potřeboval bych poradit co použít a v jakém množství. Velikost sektoru pro DSB je 12V x 45H x 40D cm.
Nové AQ 270L.JPG
.

Ale vezmu to pěkně popořádku: Odpěňovač - zatím nevím jaký typ ( co doporučujete)
dále Zeolitový reaktor a vedle něj bio peletky. Pak DSB který přechází na akvacit a do komory pro výtlačné čerpadlo, kde asi frcnu ještě bio koule. Vedle budu mít další AQ na RO cca 45litrů na doplňování výparů.
daj bud peletky alebo zeolit, reaktor na zeolit zbytocne vyhodene peniaze ale ja by som dal skor zeolit
osobne sem to mel taky tak, zeolit sem mel ve valci , peletky taky , peletky ale za dalsi dobu zpusobovali ucpani zeolitu.. je pravda ze zeolit byl mensiho prumeru,ale pak byl i vetsi a pozoroval jsem sliz na nem. tak jsem zeolit vyhodil ven z valce dal jsem ho do puncochy do prepadu a ok. jednou az dvakrat mesicne proplachnuti a no problema.
yxvord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 06 Jan 2010 21:42
Bydlisko: Ružomberok

Re: Nové 270L AQ s 220L filtrem

Príspevok od používateľa yxvord »

Niekde som tu čítal že použitie zeolitu rozhodí rovnováhu mikroprvkov čo na to vravia skusený.Preto daj pelety.
Zamknuté

Návrat na "Štart novej nádrže"