mam problem a nevim jaky

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

JA
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 04 Okt 2007 10:36

PLAZA

Príspevok od používateľa JA »

plaza napísal:romane,myslis ze silikaty nemuzou mit velky dopad na chod aq?nerad bych koncil touto debatou.jak rikam.me aq zacalo dost stradat a pritom mam No3 a Po4 na minimalnich hodnotach.uz to odnesly tri koraly.
Co znamena PO4 a NO3 na minimalnich hodnotach ?
Lebo ja ked som natrepal do filtra kopec Phoesx (chcel som sa zbavit vlasatej sinice na dne) tak to koralom dost poskodilo ...... vybledli, stiahli sa a som ich potom par mesiacov daval dokopy...... :|

Tie rozne PO4 absorberi totiz vychytavaju aj ine dolezite mikroprvky...
Prílohy
vergleich DIAKAT B PLUS.jpg
plaza
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 08 Okt 2007 19:40
Bydlisko: ,ČR

Re: silikaty a problemy s nimi

Príspevok od používateľa plaza »

no abych rekl pravdu,jeste jsem nesysel ze moc phosexu muze negativne pusobit na osadku aq.me laborator namerila 4,15 mg/l dusicnanu a <0,05 mg/l fosforecnanu.coz pdle meho jsou dobre vysledky.filtraci mam postavenou na biopeltky+odpenovac a ted pribyl tubus se silicarbon.protoze porad verim tomu ze muj problem spociva ve velkem obsahu silikatu.proto se tu snazim dozvedet co nejvic
JA
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 04 Okt 2007 10:36

Re: silikaty a problemy s nimi

Príspevok od používateľa JA »

a KH, Ca, Mg su v akom mnozstve a cim merias, lebo ja osobne by som test na KH od Salifert nezobral ani zadarmo !

Osobne si myslim, ze problem s koralmi co mas, nebude v silikatoch ! Ja mam v akvariu DSB z dolomitickeho vapenca od firmy agro z Baumaxu :) Neviem kolko je tam silikatov ale riasi zacali bujne rast (pred tym skoro vobec) a rovnako aj koraly sa davaju dokopy.....

Zaloz novu temu a napis tam konkretne problemy a co najviac o akvariu..
plaza
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 08 Okt 2007 19:40
Bydlisko: ,ČR

Re: silikaty a problemy s nimi

Príspevok od používateľa plaza »

pouzivam KH sera,na Ca aMg jsem pouzival salifer a to uz nemerim.merim pouze KH
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: silikaty a problemy s nimi

Príspevok od používateľa BODLOK »

[quote="plaza"]pouzivam KH sera,na Ca aMg jsem pouzival salifer a to uz nemerim.merim pouze KH[/quote]
Tak si myslím,promiň,že Tvé problémy nebudou silikáty,ale špatná hladina zásadních minerálů v Tvém AQ.Ca a Mg je nutné pravidelně měřit a úbytky doplňovat.
Ať se daří.
plaza
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 08 Okt 2007 19:40
Bydlisko: ,ČR

Re: mam problem a nevim jaky

Príspevok od používateľa plaza »

mam aq o rozmerech 100x50x60,4 roky v provozu.sosadkou:5xLPS,13xSPS,3 meky.2x vretenka,2x klaun,2xbodlok,1xhexetania,1xhlavac,6x chromis viridis,2x lismata debelius.25kg zivich sutru.filtrace:biopeletkovy filtr,odpenovac,CA reactor a ted i filtr na silicarbon.svetla 6x 39W T5.

ted o vanocich mi dve seriatopory chytli nejspis RTN.kamarad mi poradil at udelam velkou vymenu vody.vymenil jsem 2/3.a pak to zaclo.hned druhy den mi odesla jedna seriatopora ale nejspis kvuli spatnemu kropeni pri vimene.pak zacala belat montipora,pridala se druha a nakonec caulastrea.ted jsem koupil filtr od grotechu a nasypal do nej silicarbon.ten je v chodu asi tyden a myslim ze to zacalo stagnovat.vedel by nekdo rad co s tim dal?
Prílohy
DSC04860.JPG
DSC04791.JPG
plaza
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 08 Okt 2007 19:40
Bydlisko: ,ČR

Re: silikaty a problemy s nimi

Príspevok od používateľa plaza »

Ca a MG doplni Ca reactor a myslis ze by to zacalo odchazet tyden po velke vymene?vzdit v soli je vse co ma byt.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: mam problem a nevim jaky

Príspevok od používateľa BODLOK »

Už jsem o tom psal v "silikátech" Kromě Kh je nutné změřit Ca a Mg. Spoléhat na to,že v nové soli je všechno ve správném poměru je bláhovost.Podle výsledků měření se dá něco dělat.Co se týče výměny 2/3 vody,pokud proběhla naráz,bych ani jiný výsledek v AQ nečekal.
S chladnou hlavou změřit hodnoty vody v AQ.Potom provést nápravu,ale p o z o r veeelmi pomalu,jak Kh tak Ca a Mg a dodržovat poměr těchto minerálů 1 : 3.
Žádné ukvapené zásahy do AQ.
plaza
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 08 Okt 2007 19:40
Bydlisko: ,ČR

Re: mam problem a nevim jaky

Príspevok od používateľa plaza »

jak to myslis 1:3.jinak dekuji.za rad.vzdy jsem meril KH,Ca MG ale potom co jsem koupil Ca reactor mi kamarad rekl.ze staci merit jen KH.je fakt ze Ca reactor mel asi dva dny vypadek protoze se mi vzpricila zatoulana peletka v cerpale.myslis ze by to mohlo mit tak fatalni nasledky?
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: silikaty a problemy s nimi

Príspevok od používateľa shark »

To KH už máš normální? zkus ještě porovnat výsledky testu jiným testem.Vypujčit si od někoho a testnout jestli ti to bude vycházet podobně.
plaza
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 08 Okt 2007 19:40
Bydlisko: ,ČR

Re: silikaty a problemy s nimi

Príspevok od používateľa plaza »

Kh merim kazdy den.ale asi koupim Ca a MG salifer a budu merit jak blazen.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: silikaty a problemy s nimi

Príspevok od používateľa shark »

jinak po té velké výměně vody předpokládám že hodtoty prvků určitě nebudou fatálně nízké.To i pokud neotestuješ Ca a Mg tak bych se odvážil tvrdit že nebude obsah tak nízký aby kolabovali koráli.
plaza
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 08 Okt 2007 19:40
Bydlisko: ,ČR

Re: silikaty a problemy s nimi

Príspevok od používateľa plaza »

myslim si to same.me fakt napadaji ty silikaty.protoze v RO/DI jsem mel pulroku starou napln prez kterou jsem natocil tech 200 ltru na vymenu
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: silikaty a problemy s nimi

Príspevok od používateľa shark »

ještě mě napadla jedna věc.Pišeš že jsi měl pozastavený Ca reaktor peletkou kerá se kousla v čerpadle a nešlo ti nic do AQ.Kleslo ti tim KH na hodně nízkou úroveň.Potom jsi uvolnil pruchod obohacené vody do AQ a tady vidim asi taky trochu střed prušvihu.Když se na to komplexně podivám tak zahaprovalo hned několik faktorů.
Moje uvaha:
Jednak začaly kolabovat SPS nízkým KH.Do toho se spustil reaktor do AQ a tim se prudce zahýbalo s PH a KH a navíc ve stejnou dobu se udělala ta vyměna vody.Celkově to asi dost zahejbalo s akvarkem .Možná ta výměna měla příd o nějakej den později aby to nebyl takovej skok a to zvednutí KH zřejmě melo být pozvolnější.
Nyní bych sledoval KH aby nelítalo a drželo se na třeba 8-9°a chvilku bych vydržel.Filtr na silikáty jsi už dal tak bych momentálně zkusil vyčkat co to udělá.
plaza
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 08 Okt 2007 19:40
Bydlisko: ,ČR

Re: silikaty a problemy s nimi

Príspevok od používateľa plaza »

marku to cerpalo reactoru se kouslo presne pri vymene.vyndal jsem celou filtraci a komplet to vycistil.kdyz jsem to pak zapnul jedna peletka zbloudila a zasekl ho
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"