Arduino - řízení přes PC

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Arduino - řízení přes PC

Príspevok od používateľa vasekg »

Heh tohle bude něco pro Chipa - kamarád si chce (protože ho to baví a je hračička) postavit kompletní řízení akva na systému Arduino. Chce ovládat vše od světel přes čerpadla, chce číst informace ze všech možných dostupných sond - PH, teplota atd...chce mít u akva řízenou webkameru atd...a to vše chce ovládat přes net. Já tomu vůbec nerozumím, jen jsem také podobný hračička. Znáte někdo tento systém?

Celkem se mi to líbí, našel jsem na to odkaz od kámoše v mailu před půl hodinou, tak jdu studovat, co to vlastně umí...Existuje pro to prý spousta periferií od nadšenců, kteří tento systém stále zdokonalují...

http://www.root.cz/clanky/arduino-s-jed ... -internet/

http://www.czechduino.cz

V:
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Arduino - řízení přes PC

Príspevok od používateľa BODLOK »

Bude mít také trochu času,aby se místo na monitor mohl podívat do AQ? Nebo tam bude veb kamera s připojením na telku v obýváku. Vašku vím,že rozumíš legraci.
Zdravím.
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Arduino - řízení přes PC

Príspevok od používateľa vasekg »

ooo :-) já jsem celkem hračička, ale kamarádi o mě říkají, že jsem manuální hovado. Proto podobné věci nechávám na kamarádech.


Co byl, je a bude můj velký sen, je mít v obýváku dvě web kamery a mít možnost je po netu ovládat a dívat se tak do akvária i odjinud (z cest, práce atd...)

A pravda je, že kdybych se mohl na netu connectnout na své akva, připojené USBčkem do compu a podívat se na základní údaje o funkčnosti systému a na polohu Salariuse, že by mi to nevadilo.

V.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Arduino - řízení přes PC

Príspevok od používateľa Roman »

až budeš mať webkameru v sprche a spálni, potom budeš celebrita... teda v určitých komunitách celkom isto
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Arduino - řízení přes PC

Príspevok od používateľa kominík »

řekni zrovna,že chceš doma šmírovat manželku ,když nebudeš doma a je to :lol:
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Arduino - řízení přes PC

Príspevok od používateľa vasekg »

To jsem čekal :-) nene, mám už jednu webkameru píchnutou přímo na router a je s tím celkem prča, představa, že bych si viděl přes net do akvárka, je fakt lákavější, než vidět, co se děje v bytě :-)

V.
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: Arduino - řízení přes PC

Príspevok od používateľa VF »

Hele já si myslím, že by mohl mít Salarius kameru na zádech a Ty bys pak viděl, jak skáče do filtrace!!
Jinak na arduniu se dá vyřešit téměř vše(hodně je o tom na Reefcentral v sekci DIY), ale protože nejsem schopen programování, tak používám pro časování, regulaci a v budoucnu i pro měření GHL Profilux.
Web kamera není problém, to je pouze záležitost připojení na internet se slušným uploadem.
Zkušenost je nesdělitelná!!
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Arduino - řízení přes PC

Príspevok od používateľa chip »

no ja ti nevim.... jsem sice technicky hracicka, ale tohle je na me i moc kach...

jinak ja webku uspesne pouzivam pouze kdyz jsem napr na dovolene, aspon vim co se s AQ deje...
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Arduino - řízení přes PC

Príspevok od používateľa vasekg »

Tak, kamarád opět popojel s tímto systémem - zatím mu to řídí plynulé roztmívání a stmívání trubic a diod (má tam 4xt5 24w na 180l. vody) - diody zatím na zkoušku, jestli to funguje, teď řeší počet diod a zapojení.

Měří mu to teplotu (bude to schopno ovládat větráky na základě teploty v systému) a už došla i PH sonda, takže to bude měřit PH a dělat graf v PC.

Celkem je to hodně používaný systém - viz diskuze na reefcentrále

Mě se to líbí a vzhledem k tomu, co to bude umět dobudoucna, až zapojí ostatní čidla a rozhraní, je to systém relativně za levné peníze. Navíc kamarád je hračička a programování dlouho do noci mu nevadí :-)

V.
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Arduino - řízení přes PC

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

kuurna to ste mě nasadili dobreho brouka do hlavy ... :-) casem se to pro me bude hodit

to VASEK- kde obednaval sondy na ebay ? tam se da poresit hodne takovych věciček za

směšné ceny oproti těm našim SUPERCENAM......
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Arduino - řízení přes PC

Príspevok od používateľa vasekg »

Kamarád je zde registrován, ale pouze čte, řeknu mu, aby sem napsal, kde a jak co sehnal. V9m, že jsou firmy, které dávají omezené množství kusů zdarma jako samply, něco bylo asi od nich a ostatní snad z ebay....počkej, on napíše
Používateľov profilový obrázok
kukulin
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 13 Feb 2011 19:49
Bydlisko: Chonburi, Thajsko

Re: Arduino - řízení přes PC

Príspevok od používateľa kukulin »

Ahoj, zatim neni co ukazovat, zatim jen plynule rozsvecim T5 dle nastaveneho casu a merim teplotu. O vikendu snad dodelam rele modul, abych mohl spinat cerpadla a krmeni.

Cilem je mit kompletne automatickou obsluhu reefu, protoze ho mam doma a behem tydne jsem pryc, jezdim jen na vikendy.

Takze v prvni rade svetla - zatim T5 brzo LED - az vyzkoumam jake
Mereni teploty a spousteni topitka
Doplnovani odparu - peristalticke cerpadlo a dva plovaky
Vypinani/zapinani cerpadel behem krmeni, spousteni krmitka.
Mereni PH a salinity - zatim jen pro statistiku
pripojeni na sit - pro vzdaleny pristup a kontrolu
Moznost nastavovani casu primo na controlleru bez nutnosti nahrat novy program

Jelikoz nejsem zadny elektronik (s tim jsem skoncil asi pred 15 lety :() tak jdu cinskou cestou - potrebuju rele modul? Najdu nejlevnejsi kompatibilni, najdu schema, dohledam kde sehnat stejne/zamenitelne soucastky, najdu nejlevnejsi variantu a kdyz to dojde tak bastlim.

Vetsina veci se da koupit na Ebay, chce to chvili hledat - dost veci se da objednat s dopravou zdarma - trva to zhruba tri tydny a funguje to :)

Dale jako zdroj pouzivam objednavky vzorku primo od vyrobcu - viz led drivery cat4101 - zaplatil jsem postovne 19USD a 10 ks driveru prislo do tydne....

Jinak hodne napadu a odkazu na navody je na reefcentral.com - tam cerpam inspiraci
ottlik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04 Feb 2011 21:58
Bydlisko: Benešov u Prahy

Re: Arduino - řízení přes PC

Príspevok od používateľa ottlik »

Příde mi to jako dobrej nápad. Mít všechno řízený přes PC a kontrolovat akvárium přes net. Jen by sem se bál toho, že na místech se slabším připojením by to asi moc nefungovalo. Obvzlášť ta webka. Bylo by to asi při pomalym uploadu dost trhaný. Ale jinak hodně štěstí, budu sledovat. :D
Používateľov profilový obrázok
championn
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 28 Nov 2010 14:41
Bydlisko: Brno

Re: Arduino - řízení přes PC

Príspevok od používateľa championn »

fandím, je to hodně zajímavé, tohle je budoucnost, která umožní mít více času na "mazlení" s akváriem :wink:
Používateľov profilový obrázok
Tomasn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 12 Nov 2008 16:07
Bydlisko: Brno

Re: Arduino - řízení přes PC

Príspevok od používateľa Tomasn »

hojky
tak jsme o tom premyslel ale podle to zatim ma vic problemu nez kladu :-D nejvic se mi zatim libilo rizeni prum.pc od chipa
1.by to chtelo nejaky ocesany linux BSD,Slax, aby jsi nedosel domu na monitoru blue death a akvarko death :-D
2. jenduche pcko s dotyk displejem v jendom kuse takovej sirsi lcd monitor s nejakym atomen a cf kartou misto HDD vse pasivni zadnej vetrak (pouzivame je praci na terminaly, slozitejsi veci clovek udela pres vzdalenou spravu ,plochu ,kde u akvarka skladovat klavesku mys atd. staci napajeni a UTP)
3. UPS musi mit zpetnou vazbu do pc aby pri vypadku poklesu na urcitou uroven, popripade pri vypadku , pc reagovalo urcitim zpusobem - jako snizeni otacek hl.cerpadla na ekonomik provoz aby ho jeho UPS udrzela co nejdele vypnula mene potrebne atd
4.presne definovani spusob chovani pri vypadku el a nasledem restartu (pokud by program a rizeni nenajelo korektne taky aby vse jelo treba na 70% atd. hlavne aby pri nejake chybe nezustalo vyple cerpadlo atd.
5. povolena vzdalena sprava umoznuje rizeni akva odkudkoly
6. propojeni na GSM branu uz je to posledni a posila sms v pripade vypadku el,hl cerpadla atd.
7 vyzualni kontrola je super Wireless Network Camera , Linksys router Linksys camera funguje 100% pristup je na routeru pres heslo
http://www.securcam.com/xcart/product.p ... 252&page=1

sorry za hrubky a preklepy
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"