PH

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Michal_xx
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15 Máj 2010 08:34
Bydlisko: Rybí
Kontaktovať používateľa:

Re: PH

Príspevok od používateľa Michal_xx »

JA napísal:Celkom som nepochopil zmysel toho, ze preco merat Ph sondou, ked za 4-5 Eur sa daju kupit dostatocne kvalitne testy na Ph......
Možná se mílím ale nebylo tady na foru několikrát zmiňeno že kapalinové testy ph nejsou přesné a neodpovídají skutečným hodnotám .
Naposledy upravil/-a Michal_xx v 27 Jan 2011 23:03, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: PH

Príspevok od používateľa Lukáš »

JA napísal: Nechem robit reklamu ale ionova chemia od tropic marin ma neutralne PH ! co sa bohuzial neda povedat o konkurencii, ktore ph znizuju......
V tom pripade by to znamenalo, ze aj "ionova chemia" od TM pH znizuje.
JA
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 04 Okt 2007 10:36

Re: PH

Príspevok od používateľa JA »

Kvapalinove testy Ph su dostatocne presne nato aby sa s nimi dalo merat ph v akvariu ci uz v slatkovodnom, alebo v morskom ! a svoju presnost nestracaju ani casom co sa neda povedat o Kh testoch...... Tieto testy uz pouzivam 10 rokov z toho 8 v slatkovodnom rastlinnom akvariu.


Asi som to blbo napisal, to ze ma chemia Ph neutralne som myslel ze Ph po rozmiesani sa nemeni a nie ze ma ph 7 :wink:

Kazdy si to moze doma lachko odtestovat, hovorim o Tropic Marine magnezium a calcium.....
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: PH

Príspevok od používateľa Luděk »

[quote="JA"]Kvapalinove testy Ph su dostatocne presne ...
Tak v moři ani náhodou,pokud ti ale stačí několikastupňový rozdíl,pak tedy ano :lol:
V sladké jsou dostatečné a vcelku přesné.
550l reef mix
Vasil
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 02 Sep 2007 20:40
Bydlisko: Vsetín

Re: PH

Príspevok od používateľa Vasil »

JA napísal:Celkom som nepochopil zmysel toho, ze preco merat Ph sondou, ked za 4-5 Eur sa daju kupit dostatocne kvalitne testy na Ph...... a na rozdiel od testov Kh sa ani casom nekazia .....
Zapomeň na to. Taky jsem dávkoval vápennou vodu po kýblech... a zbytečně. Před měsícem jsem měřil Ph testy Salifert, jeden s datem expirace 5/2010 (roztok zcela zežloutl což odpovídá Ph tak 7.5 nebo míň), druhým s expirací 2013 (roztok světle zelený odpovídající Ph 7,8 až 8 ) Hodinu poté (cca v 16 hodin) jsem vzorek vody dovezl ke Smejkalovi a ten mi naměřil na měřáku Ph 8,35. Stačí?
Naposledy upravil/-a Vasil v 29 Jan 2011 09:17, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: PH

Príspevok od používateľa amsi »

Vasil napísal:
JA napísal:Celkom som nepochopil zmysel toho, ze preco merat Ph sondou, ked za 4-5 Eur sa daju kupit dostatocne kvalitne testy na Ph...... a na rozdiel od testov Kh sa ani casom nekazia .....
Zapomeň na to. Taky jsem dávkoval vápennou vodu po kýblech... a zbytečně. Před měsícem jsem měřil Ph testy Salifert, jeden s datem expirace 5/2010 (roztok zcela zežloutl což odpovídá Ph tak 7.5 nebo míň), druhým s expirací 2013 (roztok světle zelený odpovídající Ph 7,8 až 8 ) Hodinu poté (cca v 16 hodin) jsem vzorek vody dovezl ke Smejkalovi a ten mi naměřil na měřáku Ph 8,35. Stačí?

jak jsi tu vodu dělal, že jsi to PHčko nezvedl .......? po kýblech ...... :roll: nebo jsi měl malinké kyblíčky :wink:
Vasil
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 02 Sep 2007 20:40
Bydlisko: Vsetín

Re: PH

Príspevok od používateľa Vasil »

Ph se samozřejmě něco málo (díky pufrační schopnosti slané vody) zvýšilo. Dával jsem tehdy celý odpar tj. 3-4 litry váp. vody na 400l celkových denně. Nyní přidávám jen 1/3 do odparu a Ph se drží odpoledne kolem 8,2. Tato metoda samozřejmě funguje.
Mě šlo spíš znovu upozornit na to, že výsledky kolorimetrických testů není možno brát vždy vážne a dokázat nejen uživateli "JA" , že takový test může být na dvě věci již několik let před koncí expirace, tzn. asi hned při výrobě. Osobně bych si test na Ph už nikdy nekoupil.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: PH

Príspevok od používateľa vik_33 »

Vasil napísal:.....Osobně bych si test na Ph už nikdy nekoupil.
Osobně mám už několik let PH měřák v šuplíku ... moře mi má dělat radost a ne být jeho otrokem ( koho by bavilo pořád kalibrovat a kalibrovat a ...) ... takže kolorimetricky měřím KH, Ca, Mg + při výměně vody ještě kontroluji salinitu a jsem v klidu ... jo a na teplotu občas mrknu, ale to spíš v létě :wink:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: PH

Príspevok od používateľa Peter »

Vacsinou sa s Vikom_33 nezhodneme, ale teraz...100% Vik_33, plny suhlas !!spravny pristup, 7 rokov som nemeral pH iba to co uvadzas , na spravny chod akva to stacilo uplne.
drhumbert
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 05 Júl 2010 20:51
Bydlisko: Kravaře

PH

Príspevok od používateľa drhumbert »

Ahoj.
Po výměně peletek mi stouplo PH z 8 na 9,1 a drží se to už 14 dnů. Může mít tak velké PH vliv na ryby a korály.

David
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: PH

Príspevok od používateľa Luděk »

Takže se vracim k tématu PH. Mám dlouhodobě 7,8 až 7,9 .Měřím sondou. Chci mít přes 8, ale už nevím jak. Denní odpar cca 5ltr doplňuju vápenou vodou,která má cca 12,6,toto ale nestačí k tomu,aby se mi v akva (i s filtrem asi 700 litrů) zvedlo PH na požadovaných 8,5 . :cry: Je nějaké rasantnější způsob??? Chemici, hoďte mi nějaký návrh. Díky :)
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: PH

Príspevok od používateľa amsi »

ano ano ...... mám stejný,podobný problém ..... s tím že už teda neměřím :mrgreen:
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: PH

Príspevok od používateľa Luděk »

Závěrem tohoto tématu děkuji Amsimu za projevený zájem. Jinak vidím,že PH v moři je zcela nepodstatný faktor a nikdo to neřeší :( . Tímto děkuji za hodnotné a vyčerpávající příspěvky a opět se zase rád na něco zeptám. :oops: Chápu,že jsou tu mnohem důležitější dotazy :lol: :lol: :lol: . (Ivoši,alespoň od tebe jsem čekal,že napíšeš "blbče,nalij tam to a to a uvidíš,co to uděla") . Tak nic. :evil:
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: PH

Príspevok od používateľa JRx »

Ako dlho si vydrzal v davkovani vap. Vody? Tiez chcem navysit ph, tiez vap. Vodou... Kolko mas ryb?
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: PH

Príspevok od používateľa kominík »

dodávám Hydroxid vápenatý denní odpar Ph noc cca 7,9 - den cca 8,2
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"