PH

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

PH

Príspevok od používateľa amsi »

chlapi, mám půjčenou PH sondu,je nezkalibrovaná, jak můžu nejjednodušeji zjistit jak je nastavená ? Je to možno bez kalibrace? Máte tip, co by mohlo mít známé PH ,kde bych se mohl chytit? Když ne, tak kde hned koupím ten kalibrační roztok ???? Děkuji moc . Ne že by mě to Ph tak zajímalo, ale už zkouším vše :wink: :wink: :wink: :wink: Ať nic nepodělám.
Giuseppe
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 15 Sep 2009 11:27
Bydlisko: Prievidza

Re: PH

Príspevok od používateľa Giuseppe »

Zdravym Amsi

Ph sondu musis nakalibrovat kalibracnim roztokom inak nenamerias spravnu hodnutu ph.Sonda by sa mala kalibrovat kazde 3 tyzdne.Na stabilizaciu ph v akva je najlepsia miesacka vapenatej vody.
Kalibracny roztok kupis na:

http://www.shopakva.cz/kalibracni-rozto ... -2490.html
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: PH

Príspevok od používateľa amsi »

ok, díky, když to musí být ....... :wink: našel jsem něco v Ostravě, ono to stojí 40kč a pošta z SK přes 200 :!: :!: :!: :!: :!: :evil:
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: PH

Príspevok od používateľa amsi »

Takže jsem to zkalibroval ..... nejsem vůbec nadšený, buď je to blbě zkalibrované, což nevím jestli blbě udělat jde, teplota sedí a roztok je nový ...... ale podstatné je to, že jsem naměřil PH 7 !!!!!!!! Když měl kolega ve sladkém akva problém s padajícím PH pod 6,2 tak jsem mu dal jeden kámen vápencový z Chorvatska a Ph mu drží taky na 7 ........ já tam mám vše vápenného původu a :cry:
Jak teda zvyšovat ???? Sehnat nehašené vápno ......... snad nebudu muset kupovat celý pytel ve stavebninách :twisted:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: PH

Príspevok od používateľa rybka »

Pokud kalibruješ pH metr jen jedním kalibračním roztokem, tak výsledky rychle zahoď a ten pH metr raději taky. kalibruje se na 2 roztoky a třetí je ještě kontrolní. Takže roztoky 3, slovy "tři".
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: PH

Príspevok od používateľa amsi »

no takže to teda vzdávám!!!!! Má se kalibrovat co 3 týdny, roztok stojí 40 kč, to máme co 3 týdny 120 kč ............................... Kašlu na to.
Ale díky za vysvětlení, co je špatně :D ....................... kalibrační roztok :lol: :lol: :lol:
Nebyl jsem, nejsem a nebudu chemik a laboratorník , musel bych se zbláznit. Dám dokupy PH, rozhodím KH ,budou mi lítat Ca a Mg a na pořádné měřáky stejně nemám ..... :cry: a jezdit měřit hodnoty 1x týdně aspoň do Valmezu ,což taky není kousek a stejně tam změřím jen PO4 :evil:
Jsem se blbě narodil :? :? :?
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: PH

Príspevok od používateľa rybka »

Prostě potřebuješ nakalibrovat přes pH buffer 4 a ph buffer 9,21 (zkus úpravnu vody nebo čističku, v laboratoři roztoky určitě mají), kontrolní kalibraci pak děláš co tři týdny na pH 7,01. jakmile se to po čase "rozjede" a ukazuje to při kontrolním měření jinou hodnotu než 7,01, znova kalibruješ na pH 4 a 9,21.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: PH

Príspevok od používateľa amsi »

ok jsem to projel ještě druhým a pohrál si s teplotou a ještě jedním čudlíkem, nebyl uprostřed,jak by měl být. Výsledek je PH 7,6 při teplotě 25stC. Seženu menší balení nehaš vápna ,než celý pytel ?? :roll:
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: PH

Príspevok od používateľa kominík »

pytel stojí 90,-Kč a máš to na hodně...dlouho
jinak kalibrační roztok nemáš na jedno měření ,ale x
Používateľov profilový obrázok
perkula
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 12 Okt 2008 18:39
Bydlisko: Ostrava Vratimov

Re: PH

Príspevok od používateľa perkula »

Jo jo Amsiku už víš proč mám všechny měřáky v šuplíku schované hodně hluboko? :oops:
měl jsem moře, už nikdy,ale bohužel je to jak droga!!začínám znova.

http://www.youtube.com/watch?v=uvxQebMjhAs&feature

www.reef.sk/viewtopic.php?f=4&t=2765
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: PH

Príspevok od používateľa Luděk »

No,tak vám nevím,kolik by se té vápenné vody do akva mělo lít. Mám Ph cca 7,84 a nejde mi zvednout. Nějaké kapání není funkční (ani po 2litrech se to prakticky nehne), tak jsem to začal dávat do doplňovače odparu a uvidím.Totiž,pokud bych potřeboval dolít třeba 5 l vody denně,tak zase rozhodím salinitu a to bych už stejně nemohl normálně doplňovat odpar :(
Snad by mohlo pomoci,jak píše Rybka silně vzduchovat ve filtru.
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: PH

Príspevok od používateľa Roman »

Luděk napísal:Totiž,pokud bych potřeboval dolít třeba 5 l vody denně,tak zase rozhodím salinitu a to bych už stejně nemohl normálně doplňovat odpar :(
a čo takto dopĺňať všetok odpar vápennou vodou ??
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: PH

Príspevok od používateľa Luděk »

Asi jsem to předtím napsal nesrozumitelně :oops: už to mám v kanistru a doplňuju :D
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: PH

Príspevok od používateľa shark »

perkula napísal:Jo jo Amsiku už víš proč mám všechny měřáky v šuplíku schované hodně hluboko? :oops:
a děláš dobře :wink: .Nic se nesmí přehánět nebo to skončí pruserem.
Musím říct že stoho co tady poslední dobou čtu mám pocit že se někteří snaží udělat z akvaria alchimistickou kuchyni Rudolfa II. :roll:
JA
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 04 Okt 2007 10:36

Re: PH

Príspevok od používateľa JA »

Celkom som nepochopil zmysel toho, ze preco merat Ph sondou, ked za 4-5 Eur sa daju kupit dostatocne kvalitne testy na Ph...... a na rozdiel od testov Kh sa ani casom nekazia :wink:

Pred tym ako hladat sposob ako zvysit Ph, by som hladal pricinu, ze preco je take nizke ....

Pouzivas Ca reaktor ? , pripadne aku chemiu pouzivas na doplnovanie kh, ca, mg ?
Nechem robit reklamu ale ionova chemia od tropic marin ma neutralne PH ! co sa bohuzial neda povedat o konkurencii, ktore ph znizuju......
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"