Aky kupit Ca reaktor?

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

lazo19
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 26 Jan 2008 22:30
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky kupit Ca reaktor?

Príspevok od používateľa lazo19 »

To Draceksopticek: Ten Ca reaktor co je z ciny ho maju myslim dvaja ludia a medzi nimi ma aj Roman ked sa nemylim je to na forume treba hladat a najdes, a kvalita je uplne inde ako su napr. Knop. Vyrobit by som ti neodporucal neviem ci si cital vobec tu temu celu ale jasne sa kolegovia vyjadrili ze robit urcite nie! Prv precitaj a potom prispievaj :wink:
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Aky kupit Ca reaktor?

Príspevok od používateľa Luděk »

lazo19 napísal:To Draceksopticek:Prv precitaj a potom prispievaj :wink:
To lazo19 : osobně nevidím důvod proč si toto tělěso nekoupit,je to obyč.válec jako u každého jiného vpodst.jakékoliv značky. určitý problém může nastat maxim. s čerpadlem ale to se dá vždy nahradit nějakým jiným (upravit trubky se taky dají). Kámen úrazu však bývá další a řekl bych důležitější součást ca reaktoru. Přívod a regulace vstupního CO2(tzn.hodiny,ventil atd.atd.). U neřízeného reaktoru doporučuji v každém případě mítdoma k dispozici funkční PH metr a kontrolovat,co se děje s vodou v akva.bohužel moje vlastní zkušenost.
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky kupit Ca reaktor?

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

lazo19 napísal:To Draceksopticek: Ten Ca reaktor co je z ciny ho maju myslim dvaja ludia a medzi nimi ma aj Roman ked sa nemylim je to na forume treba hladat a najdes, a kvalita je uplne inde ako su napr. Knop. Vyrobit by som ti neodporucal neviem ci si cital vobec tu temu celu ale jasne sa kolegovia vyjadrili ze robit urcite nie! Prv precitaj a potom prispievaj :wink:
Nemej starost co se CA reaktoru tyce tak skoro vse co se tu o tom pise jsem cetl jen jsem chtel vedet zda s tim nekdo ma zkusenosti. Jinak co se tyce PH tak nevim je tu o tom taky hodne psano ale vesmes spis merit PH testy nez sondama jelikot jejich zivotnost za moc nestoji tak nevim co je lepsi.
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Aky kupit Ca reaktor?

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Tak ohľadom morskej akvarisitky sa musím učiť vešte veľmi veľa, ale o pH sondách čo to viem, lebo ako chemik ich už používam v práci už 10 rokov.
Nie je problém aby priemerne kvalitná sonda vydržala aj 1,5 - 2 roky.
Základom, je nepoužívať jednu sondu na väčší rozsah ako 2,0 ph, lebo potom sa musí kalibrovať práve na očakaváný rozsah a práve vplyvom veľkých rozsahov (čo práve nie je prípad morskej akvaristiky) môže čoraz rýchlejšie vykazovať signifikantnú odchylku.
Druhá podmienka je používať pravidelne 1-2 týždenne kaliborvací puffer. Ale kľudne sa tento interval dá predĺžiť aj na dlhšie, treba vidieť aé sú odchýlky pred kalibrovaním práve na štandardizovanom pufri.
Osobne by som ju ale preventívne raz za týždeň prekalibroval tak či tak.
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Aky kupit Ca reaktor?

Príspevok od používateľa Luděk »

http://answers.yahoo.com/question/index ... 639AA07sJl

To je fajn,že je tady odborník přes PH metry. Koupil jsem taky jeden obyč asi za 1000,-kč a tady mi poslali i odkaz, jaký roztok namíchat k lepšímu uskladnění. Pak prý není problém sondu udržet i 2 roky. Mrkni na to,prosím a dej vědět. :wink:
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Aky kupit Ca reaktor?

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Ten postup je fajn, len si treba uvedomiť, že potom pred meraním musíš kalibrovať na príslušný najbližší líder napr. na pH 8. Ja by som v tomto pufri sondu aj udržiaval, pretože hneď zabiješ dve muchy jednou ranou. Nie je agresívny a máš nakalibrované. okrem toho je zčasu na čas očiatiť sondu v HCL od nánosov na dôjde, potom opláchnuť hneď vo vode s reveeznej osmózy. Potok nakalobrovať, lebo HCl má pH okolo 1, ďaleko od tých našich 8,5-8,8.
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"