Světlovod

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

klaun22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 30 Sep 2010 14:09
Bydlisko: F-M

Světlovod

Príspevok od používateľa klaun22 »

Zdravím mořští bojovníci. Má někdo skušenost se světlovodem nad AQ, myslím tím tubusem ve střeše co funguje jako lapač slunečního světla. Myslím si ,že je to zajimavá myšlenka , ale neznám její použití v praxi. :shock:
Michal_xx
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15 Máj 2010 08:34
Bydlisko: Rybí
Kontaktovať používateľa:

Re: Světlovod

Príspevok od používateľa Michal_xx »

Jeden chlapek v americe tuto myšlenku vylepšil .Přišel na to jak vyrobit levnou plastovou parabolu ktera odraží slince přes radu filtu do jednoho bodu kde jsou umistěny optické vlakna , Parabola se samorřejmne natáčí za sluncem pomoci motorku řízenáho GPS . Bohužel jsem zapomnel jak se jmenoval :( .
zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Světlovod

Príspevok od používateľa zencakd »

Nedávno jsem o tom četl zajímavou diskuzi. Tady jsou zkušenosti včetně měření PAR:

http://forum.marinedepot.com/Topic90695-9-1.aspx

David
jeanxixao
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12 Mar 2013 15:02
Bydlisko: Ostrava

Re: Světlovod

Príspevok od používateľa jeanxixao »

Rád bych zde přispěl odkazem k tématu, jestli se to smí. Co se týče použitelnosti světlovodů, docela zajímavé informace najdeš o denním světle a jeho působení tady http://www.lightway.cz/denni-svetlo/co- ... vetlovody/. Jestli se to nesmí, omlouvám se za spam, ale co se týče použití těch světlovodů, je tam toho vcelku dost.
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Světlovod

Príspevok od používateľa Arčí »

Nemyslím, že by se korálům dařilo moc dobře při denním světle třeba jen 40 cm pod hladinou. Navíc v českých podmínkách použít světlovod pro aqua se mi také moc nezdá. Ale je to jen můj názor. Zkušenosti nemám žádné.
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Světlovod

Príspevok od používateľa gut »

Proč by ne?víceméně difůzní denní světlo je vynikající zdroj světla pro akvárium.a že jsou korály 40cm pod hladinou vůbec nevadí i když jsou 5cm pod hladinou nevidím v tom problém.světlovod nedistribuje přímé sluneční světlo.vždy je "filtrované" nějakou skleněnou střechou.nedávno jsme s amsim obdivovali jedno akvárium které bylo postavené v místnosti s komplet skleněnou střechou.na 2000l majitel přisvetloval 3x400w hqi

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Re: Světlovod

Príspevok od používateľa Miloslav »

videl jsem klasickym svetlovodem nasviceny sladkovodni akvarium a majitel nestihal protrhavat rostliny jak bujare to rostlo, mel na akv delky cca 160 cm dva svetlovody vedle sebe ...
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Světlovod

Príspevok od používateľa chip »

jako zdroj svetla pro rasy supr, jako zdroj svetla pro koraly je to spis jako doplnek... ale da se tim usetrit zas nejaky peniz za elektrinu...
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"