Steedy´s salt aquarium 540l

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Steedy´s salt aquarium 540l

Príspevok od používateľa gut »

Ajaj.tak bych si typnul,ze tohle je jednou s příčin tvých potíží.na dno akvária buď 3cm a méně(plně aerobní prostředí)tak aby to prohrábla kdejaká hvězdice,rybka,červ.nebo 15cm a více s využitím DSB účinku v nádrži.všechno mezi je špatně.to si asi nechtěl slyšet,ale pokud se něco nezměnilo přes noc tak...
No třeba to jde dlouhodobě provozovat i tak jak to máš.já bych to ale neriskoval.snad se ti tu vyjádří někdo kdo do toho vnese jasno.ať to není jen můj názor

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Steedy´s salt aquarium 540l

Príspevok od používateľa Steedy »

gut napísal:Ajaj.tak bych si typnul,ze tohle je jednou s příčin tvých potíží.na dno akvária buď 3cm a méně(plně aerobní prostředí)tak aby to prohrábla kdejaká hvězdice,rybka,červ.nebo 15cm a více s využitím DSB účinku v nádrži.všechno mezi je špatně.to si asi nechtěl slyšet,ale pokud se něco nezměnilo přes noc tak...
No třeba to jde dlouhodobě provozovat i tak jak to máš.já bych to ale neriskoval.snad se ti tu vyjádří někdo kdo do toho vnese jasno.ať to není jen můj názor

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
Diky, ono v tom pisku je mrte cerviku a kdejake haveti i hvezdice to pekne proryvaly.. dno je pravidelne odkalovano tak si nemyslim ze by to byl az takovy problem , myslim ze vice uzivatelu ma vyssi dno tady a zadny problem. V jinych nadrzich mnou provozovanych je taky dno okolo 5-6cm a vpohode zadny problem . Ale nechame at se nekdo k tomu vyjadri.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Steedy´s salt aquarium 540l

Príspevok od používateľa rybka »

To dno tak "napůl" může být problém. Prohloubit to mohlo i zvýšení teploty při nedávných vedrech (to jsem se radoval, že mán 1,5mg/l NO3). Pořádně odkalit dno (vysokým zvonem, bude tam spousta rezavě zbarveného sedimentu) a vyměnit cca 200 litrů vody. Pak bych řešil DSB.
Před třemi měsíci jsem startoval další sypané ze stejných komponentů a očkované Probidiem a už taky fachčí, jak má. (Bude o tom nové vlákno - uživatel Nobody s nádrží po uživateli Vasil s DIY vychytávkami).
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Steedy´s salt aquarium 540l

Príspevok od používateľa Steedy »

rybka napísal:To dno tak "napůl" může být problém. Prohloubit to mohlo i zvýšení teploty při nedávných vedrech (to jsem se radoval, že mán 1,5mg/l NO3). Pořádně odkalit dno (vysokým zvonem, bude tam spousta rezavě zbarveného sedimentu) a vyměnit cca 200 litrů vody. Pak bych řešil DSB.
Před třemi měsíci jsem startoval další sypané ze stejných komponentů a očkované Probidiem a už taky fachčí, jak má. (Bude o tom nové vlákno - uživatel Nobody s nádrží po uživateli Vasil s DIY vychytávkami).
Ivo diky za podnety , testnu to tedy na zitra si nachystam vodu a budu menit a menit a menit a odstavat , odsavam pri kazde vymene je pravda ze hnedy sediment z toho jde ale ne rezavy.. ono i pri tech vedrech se akva neprehralo mel jsem v akva max 28,5°C je pravda ze to je dost zvyseno ale ta hodnota No3 je i pri "kose".
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Steedy´s salt aquarium 540l

Príspevok od používateľa vik_33 »

Já myslím, že o výšce dna se tady popsalo už hodně stránek. Ale jak je vidět, tak i toto se občas někdo pokouší "ošulit". Stejně jako další zákonitosti. Velmi často potom nějakou dobu AQ funguje - a to svádí k tomu, že můžeme poučky od zkušených akvaristů hodit za hlavu, že "dneska už je všechno jinak". Jenže ono není. Příkladů jenom zde na reefu najdeme dost a dost ( a nejenom pokud jde o výšku dna :roll: )
Pokud chci mít písek v AQ, tak ve vrstvě 3-4cm ( v tomto případě méně je více ), anebo potom DSB - vrstva (12)-15-20cm ( v tomto případě je to naopak - čím více, tím lépe ). Těch 12cm bych použil jen jako úplné minimum (sám jsem to tak zkoušel při svých experimentech s DSB).
V prvním případě je žádoucí, aby dno přerývali různí živočichové ( červi, korýši, hvězdice, ryby ... ) a to v plné výšce.
Ve druhém případě velkému přerývání naopak musíme zabránit ( umístěním DSB mimo hlavní nádrž, vkládáním různých sítí pod svrchní část dna apod. ). Žádoucí je pouze pohyb mikro a mini života v substrátu - do velikosti červů. Pokud DSB rozhrabe např. ryba, je na katastrofu zaděláno. V hloubce dna probíhají anaerobní procesy - bakterie si dělají svojí práci. Pokud se ale náhle a ve větším množství dostanou na povrch - do aerobního prostředí a zároveň s nimi se uvolní plyny v dolních vrstvách DSB obsažené - může velmi lehce dojít k otravě celého systému.
Z výše uvedeného vyplývá, že pokud je výška dna "někde mezi", může tento kočkopes opakovaně vnášet do systému chaos - vyšší dno není dostatečně provzdušňováno a proto v něm začínají probíhat anaerobní procesy. Jenže tyto procesy jsou opakovaně narušovány, protože dno není zas tak vysoké a chráněné, aby se do něj ryby a bezobratlí nedostali. A kvůli výšce mohou i jindy užiteční červi v takovém dně i škodit. V nízkém dně zabezpečují přísun kyslíku do dolních vrstev. V DSB zase naopak způsobují drobné promíchávání substrátu, aniž by to znamenalo přísun kyslíku a tím narušení anaerobních procesů.

Musíme si tedy vybrat - DSB, nebo nízké dno ( případně dno holé, bez substrátu ).Zlatá střední cesta v tomto případě neexistuje.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Steedy´s salt aquarium 540l

Príspevok od používateľa Steedy »

Jen mimo téma - David Saxby prestavel svoje akva - pouzil i LED osvetleni AI Del Sol..
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Steedy´s salt aquarium 540l

Príspevok od používateľa amsi »

Taky jsem přešel z NĚČEHO MEZI ..... (refugium 6cm a v akva 4cm) na refugium max 3cm a zbytek vše i z akva(co bylo navíc) do DSB ...... ne moc velká plocha, ale výška 18cm ..... tím jsem snad nic nepos...tento :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Steedy´s salt aquarium 540l

Príspevok od používateľa Steedy »

rybka napísal:K tomu 1. videu.
Tahat si triko menším bráchou, to by Ti šlo :lol:
I to žehlící prkno odpovídá reálu :mrgreen:
Pochopeno a vysvetleno pre SS :D

pro ostatni : porovnani meho vide a Mr. Rybky :)
Kolik najdete schodnych veci :)

rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Steedy´s salt aquarium 540l

Príspevok od používateľa rybka »

rozdíl - mám akva o třetinu větší :mrgreen:
a o rok mladší
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Steedy´s salt aquarium 540l

Príspevok od používateľa Steedy »

rybka napísal:rozdíl - mám akva o třetinu větší :mrgreen:
a o rok mladší
Ano dekujeme za uvedeni rozdilu a ted shodnosti :D :lol: :lol:
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Steedy´s salt aquarium 540l

Príspevok od používateľa kominík »

chlapy kde jste koupili ty žehlící prkna :roll: :lol:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Steedy´s salt aquarium 540l

Príspevok od používateľa rybka »

Steedy, takže je to opačně. Já ten útes takto poskládal už v 7/2011 a Ty až v 11/2011 :wink:
viewtopic.php?f=2&t=3006&start=30
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Steedy´s salt aquarium 540l

Príspevok od používateľa Steedy »

rybka napísal:Steedy, takže je to opačně. Já ten útes takto poskládal už v 7/2011 a Ty až v 11/2011 :wink:
viewtopic.php?f=2&t=3006&start=30
Pravda :D ale tve video sem nevidel :D plati 50% z podilu ? :mrgreen: :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Steedy´s salt aquarium 540l

Príspevok od používateľa reicho »

tema prečistena a odomknutá,venujte sa prosim otázkam a radám súvisiacich s danou témou !
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Steedy´s salt aquarium 540l

Príspevok od používateľa Steedy »

Prodám svou scoly australis viz foto cena 2500,- . Z duvodu uvolneni mista na dne pro zevy.
Pokud by mel nekdo zajem necht pisne.
Prílohy
Scolymia Australiensis.jpg
Zamknuté

Návrat na "Vaše nádrže"