Strana 1 z 2

Napísané: 07 Mar 2006 13:34
od používateľa Peter
Aktivne uhlie v morskej akvaristike by malo byt len v pripade havarie.. inac nie...Zacinam mat pocit ze tieto stranky zacinaju byt priestorom na reklamu.. Co na to admin ?

Napísané: 07 Mar 2006 14:03
od používateľa Roman
reklama nie je zakazana , ale mala by byt oznacena a oddelena od realnych dotazov, poradime sa s laomedonom a nejako to upraceme

Napísané: 07 Mar 2006 15:48
od používateľa shark
myslím , že fórum je odtoho , aby se šířily zkušenosti a ne reklama která je mnohdy zavádějící a začátečníky jen mate.Nakonec myslím , že je k mání daleko víc e-shopů které by jistě stály za zmínku , ale o tom v jiné sekci fóra.Pan Richard Tokušev si zřejmě spletl stránky :)

Napísané: 07 Mar 2006 18:38
od používateľa repik
Peter a shark máte u mna pivo na stretku. :lol: :lol: Treba vytvoriť zvlásť forum pre niekoho...., kto chce ponúkať tovar. Bez urážky ale je to tu už ako v teleshope, chýba už len borec s náušnicou. To to forum je o niečom inom.

aktívne uhlie

Napísané: 07 Mar 2006 19:56
od používateľa Majo
skoro vsetko co sa vyraba pre more je dost odlisne od kom .vyrobkov pre sladkú vodu. Nakupujem tovar čisto od firiem zaoberajucich sa morom!!!
aktivne uhli -KNOP,GROTECH -ODSKUSANé OVERENÉ MOZNé PROBLEMI U
UHLIA JE JEHO ČISTOTA A VZTAH K PH.

Napísané: 08 Mar 2006 05:59
od používateľa rybka
Není aktivní uhlí jako aktivní uhlí. Už na výrobu jsou dvě technologie - acidická a alkalická. V případě havárie je dobré jednorázově použít alkalicky vyrobené aktivní uhlí a následně provést opakovanou výměny vody - uhlí nenaváže pouze látky, které způsobily havárii, ale i veškeré stopové prvky z vody.

Napísané: 08 Mar 2006 13:24
od používateľa Richard Tokušev
Zrazu ste sa nejako rozhovorili.
Vy však hovoríte o všetkom možnom len nie k veci.

česť výnimkiám.

Na Slovensku je morská akvaristika iba v plienkach. Ani sme netušili akých tu máme profíkov a čo všetko vedia.

Napísané: 08 Mar 2006 13:38
od používateľa Roman
no my sme o mnohych CZ/SK odbornikoch vedeli uz davno a vzdy sme si ich rady vazili, a tesi nas ze uz aj P.T. Tokusev o nich vie :D

morska akvaristika bola u nas v plienkach v r 1992-1995 , odvtedy uz hodne vody pretieklo nasimi akvarkami

Napísané: 08 Mar 2006 13:48
od používateľa Richard Tokušev
Podľa toho čo tu čítam je jediným profíkom na tomto fóre MAJO.

Mám taký pocit, že je zo Žiliny.
Pokiaľ je to on tak toho si hlboko vážim, nakoľko má za sebou dobrú robotu.

Nieje cieľom vytvoriť pekný útes. Cieľom je roky fungujúca nádrž.

Napísané: 08 Mar 2006 15:22
od používateľa Lukáš
Mojim cieľom je vytvoriť roky fungujúci pekný útes za minimálne možné náklady :D
Aby sa však diskusia neuberala úplne mimo tému, môžem skonštatovať, že aktívne uhlie som použil len raz v živote, počas "havárijného stavu" sarcophytona, ktorý si teraz už spokojne lebedí v 27 litrovom AQ za oknom.

Napísané: 08 Mar 2006 18:55
od používateľa repik
Uhlie v akva sa má použiť maximálne na 48 hod. Potom už stráca svoju schopnosť absorbovať ale naopak. Nepochopím ak niekto má vo filtry uhlie rok a potom ho vymení lebo mu to doporučil "obchodník -odborník" Uhlie v morskej akva je posledná , štácia ked nezaberá ani "modlenie" :lol:

Aktivne uhlie

Napísané: 08 Mar 2006 19:20
od používateľa Majo
Aktivne uhlie použivam dlhodobo ale v malom množstve jednoducho pod filtračnov vatou najviac 1 týžden a jeho ulohu beriem ako odstranovaca tzv
prhlivých latok tieto latky tvoria živočichi na rozširovanie svojho teritoria ale mam nadrže kde ho vobec nepouživam a ide to tiez /tieto majú objem nad 500l/ tam stači výmena vody.

Napísané: 08 Mar 2006 20:24
od používateľa Lukáš
V tomto vidím riešenie pomocou uhlia trochu otáznym (ale nechám sa poučiť skúsenejším). Pŕhlivé látky, či už uvoľnené celé pŕhlivé bunky, obsah knidoblastov alebo aj iné pŕhlivé alelopatické častice účinkujú priamo v nádrži. Aktívne uhlie je zase súčasťou filtračnej zostavy. Takéto pŕhlivé elementy sú v dobrom filtri mechanicky zachytené, alebo biologicky zneškodnené. Význam aktívneho uhlia tu veľmi nevidím.
Naopak, veľmi užitočné je pri odstraňovaňí cirkulujúcich toxínov z mäkkých koralov. Taktiež, pri hustej osádke rýb môže zachytávať niektoré pomalšie rozložiteľné odpadové látky, ale to sa deje aj pri pravidelnej výmene vody.

Napísané: 08 Mar 2006 23:46
od používateľa Roman
hehe vidis Majo, uz si ceece oficialny "profik" ostatni maju sancu byt nanajvys "odbornici " :lol:

na margo pouzivania aktivneho uhlia, este jedna vec: aktivne uhlie dost zmeni aj farbu a svetelnu priepustnost vody, nakolko na seba naviaze huminy a triesloviny, ktore farbia vodu do zlta. Preto pozor na spalenie koralov, ak naraz pouzijete velke mnozstvo aktivneho uhlia na odstranenie nejakej pohromy, odporucam znizit osvetlenie (napr vypnut HQI na par dni) aby prudkym zlepsenim priezracnosti vody neutrpeli koraly svetelny sok.

Napísané: 09 Mar 2006 06:35
od používateľa Peter
Nieje cieľom vytvoriť pekný útes. Cieľom je roky fungujúca nádrž.[/quote] citujem Richarda
Obavam sa ze vacsine z nás , trúfam si tvrdit , ze min. 60 % je snaha vytvorit pekny utes..Nadrz môze fungovat roky napr . len s rybami alebo rybou..Ale je to trochu mimo temy....