Zalozeni cca 300L AQ

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa švíco »

Jen si přihřeji polívčičku... u nano mořského akvária je toto jedna ze základních výhod. Prostě stačí výměna vody a není ve většině případů potřeba nějak složitě měřit parametry a snažit se je dorovnávat nějakými vodičkami. Naopak by to s největší pravděpodobností akvárium rozhodilo.. to byla jen taková vsuvka. :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

tak jsem se vratil z dovolene vsechno v akvariu vypadá po týdenu v pohodě jen proste ty hodnoty me porad nesedi resp. jen vápník já nevím říkate, že mi musí stačit výměna vody na to co mam v akvariu ale já si to asi nemyslim nebo teda nevím jsem mel hodnoty pred dovolenou Ca 370, KH 9, Mg 1470 no a ted po týdnu přesně co jsem se vrátil mám hodnoty Ca 330, KH 8,3, Mg 1400 a celý týden mi to tchán každý den, do akvária přidával po jedné odměrce Bio-Ca, KH buffer a Bio-Mg a jak je vidět tak to bylo dost málo když mi Ca kleslo z 370 na 330 a to si myslim ze nemuzu srovnat tím, že vyměním 10 procent vody když jsem měnil vodu přesně před týdnem, než jsem jel na dovolenou.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa vik_33 »

Jsi zjevně ve fázi - ať tam sypu,co tam sypu, stejně to klesá ... S největší pravděpodobností máš rozhozenou rovnováhu - tady 100%-ně pomůže větší výměna vody, pokud možno opakovaná. Poprvé alespoň 30% a potom v krátkém odstupu ještě další výměny po cca 20-30-ti procentech objemu.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

nj v podstate to tak je si to taky myslim, že ať tam sypu co tam sypu tak je to porad malo nebo se v podstate nic moc nedeje. Zkusim to nejak udelat koupim sul a vymenim vic vody 30 procent je sice dost nemam na to tak velky nadoby to je uz 150l vody ale nejak to budu muset udelat.
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Tak jsem si objednal Marine Calcium tester od Hanna s tím že teda konečně budu mít trochu přesnější výsledek testu protoze dělám ten od salifert a nikdy nevím kdy přesně odečíst tu hodnotu kdy už je to vlastně modré nebo ještě růžové nebo něco mezi tím, ale mám s tím fotometrem trochu problém nevím jestli dělám něco špatně ale pořád mi vychází hodnota někde kolem 550 což je hrozně moc se salifert testem mě to vychází kolem 420. Ještě jsem schválně udělal test z čerstvě rozmíchané vody tam mi salifert vycházel cca 440 a s Hanna mi to vyšlo asi 580 což je blbost nemáte s tím někdo už zkušenosti s tímhle testerem?
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

tak jsem si jeste nechal udelat test pro jistotu v laborce v nemocnici a tam mi vyslo Ca 514 takze je asi videt ze at merim cim merim moc presny to stejne nikdy nebude. :evil:
jskubak
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 08 Júl 2010 15:19
Bydlisko: Modra
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa jskubak »

poradim
budete musiet pracovat s destilovanou vodou, najlepsie ak si ju kupite niekde na pumpe.
V prvom rade musite v destilovanej vode umyt kyvetu /nie v RO/a pipetu aspon 5x /umyjete, preplachnete, vyhodite, v dalsej dest. vode zopakujete/, potom zoberiete 1 ml roztoku s flasticky bielou striekackou s nasadenou nedelenou /silikonovou/spickou, doplnite pipetkou do 10 ml, zmeriate C1, potom zoberiete zelenu striekacku s nasadenou delenou/tvrdy plast/ spickou, preplacnete 10x vodou s akvaria. Naberete 1 ml, odpustite na na 0.8 ml,spicku obtriete o servitku tak aby ostala spicka bez bublinky alebo kvapky, z 0.8 stlacite na 0.7 ml, o sklo kyvety osusite spicku tak a aby ostala bez kvapky alebo bublinky. Pridane obsah sacka, dobre premiesate, tak aby sa vsetko rospustilo /je jedno ci nasypete 80 alebo 90 % sacka/, osusite vreckoukou a zmeriate C2.

PS predpokladam, ze ste umyvali kyvetu vo vode s vodovodu, alebo Vam prechadza Ca cez RO

Jaro
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Delal jsem to v podstate presne takhle ale vse jsem vyplachoval a delal z vody z RO ne z destilovane vody. Me slo spis o to prave zda je dulezite kolik presne se toho z toho sacku vysipe a kolik toho v nem zustane kdyz jsem delal test poprve asi pred dvema dni tak vyslo tech cca 550 to jsem sacek uplne rozriznul tak abych z neho vyklepal uplne vsechno co v nem bylo dneska jsem delal test znova stejnym postupem ale sacek jsem jen rozstrihl a vyklopil takze v nem neco malo asi zustalo a vyslo mi jen 450 coz je moc velky rozdil za dva dny. Zkusim jeste udelat test s tou destilovanou vodou a zkumavky vyplachnout destilovanou vodou nekolikrat.
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Tak mi to nedalo dojel jsem teda pro destilku na benzinku a udelal test znova presne jak pises vysledek Ca 422 ppm coz je teda uz hodnota srovnatelna s vysledkem klasickeho testu od salifert ale porad ve srovnani s hodnotou z laboratore to moc nehraje ale z laboratore jsem mel vzdycky hodnoty o neco vyssi nez co jsem dostal ze salifert testu ale rozdil skoro o 100 ppm to uz je docela dost tak nevim ted cemu verit nebo podle ceho se vlastne orientovat a podle ceho nastavit balinga :(
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Marian Gross »

A ako sa tvária tvoje Koraly? Ak sú tie spokojné, tak by som to tak nedramatizoval.
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Dneska me zaujal jeden malinkaty zivocich v akvariu nevite co to je pohybuje se to jako slimak ale na zadech takove zelene jakoby polypy nebo co nevite co to je?
Prílohy
DSC07224.jpg
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa rybka »

Říkej mu "koráložrout" a neměj s ním slitování...
On se ke Tvým financím za nakoupenou osádku reefu bude chovat stejně :?
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

a je možný že žere i zoanthusy mam totiz pocit ze mi jeden maly zoanthus sezral.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa rybka »

Přejmenovat ho na "Zoanthusožrout" asi nebude složité :lol:
Namoč špejli a můžeš grilovat :lol:
Jen bych jej asi nejedl, jeden nikdy neví :idea:
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

njn horší je že už je fuč teď jsem zvedav co sezere než se žase objeví. :(
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"