Zalozeni cca 300L AQ

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

hm tak snad to zmizi samo a prestane se to mnozit me to rozciluje protoze to magnetem z predniho skla setru a za hodku tam jsou potvory zpatky :evil:
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Tak jsem si nechal v utery zmerit vodu v laborce a mám tu výsledky co na to povíte:
Ca 462
Mg 1270
PO4 0,02
NO2 0,01
NO3 0,04
KH 9

me jen zarazi to NO2 ze mam 0,01 vsude jen pisi ze to ma byt 0 ale to asi nikdy neni tak me zajimalo jestli 0,01 je hodne nebo jestli je to OK AQ jsem spustil 20. ledna.
Jo a dalsi vec, která je zajímava jeste prikladam co jsem nameril ve stejny den salifert testy nektere ty rozdily jsou celkem značné tak nevim jestli to dělam špatně nebo jestli jsou spatne testy.
Ca 400
Mg 1320
PO4 nemeřitelné
NO3 0,05
KH 10,2
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Peter »

neviem kolkokrat to treba na fore opakovat : kolometricke testy komercne predavane nie su presne..Z jednoducheho dovodu stoja v skladoch, stoja u obchodnika a az potom sa dostanu k pouzivatelovi..Pocas tejto doby starnu reagencie.V labakoch pri analyzach pouzivaju vzdy cerstve roztoky a tak sa vysledky pochopitelne musia lisit.
A to uz neberem do uvahy kto a ako tieto testy, pri akych teplotnych podmienkach, skladuje...
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Tak začínám mít trošku problém s udržením teploty pod 26 stupňů se nám venku trochu oteplilo a navíc jsem začal už plnohodnotně svítít protože už jsem tam dal pár korálů a tak už mi teplota odpoledne vyleze skoro k 27 stupňům trochu to udržuju vetrákama ve světle ale spíš to zatím udrží na těch 26 stupňu nebo něco nad ale niž ne tak jsem přemýšlel nad chlazením ze staré malé chladničky máte s tím někdo zkušenosti někde na RC jsem četl že to vůbec nemá smysl, že je to na nic účinnost nulová tak mě zajímalo jestli tu všichni chladí jen přes vetráky nebo přes originální chladící zařízení je to docela dost peněz za to co byste mi doporučili na 500l AQ.
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa chip »

pouziti chlazeni ze stare lednicky se da pouzit, ale vem si kolik ti sezere elektriny a jak vypada. Osobne mam chladic TITAN 250, ktery jsem pouzival pro sve puvodni AQ, ale ted pro moji 1000L nadobu nejak nestaci. Chladim kombinaci vetraku a chladice.
Rozhodne chladic doporucuju...
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Nevíte někdo proč mám v akváriu na kamenech takové sněhobílé fleky respektive bych rekl, že je to vlastně původně fialová řasa, která postupně vybělela až úplně do běla někde jsem četl, že je to způsobeno odumíráním té řasy na těch kamenech, ale nevím jestli to vadí nebo ne a co s tím dělat.
Prílohy
DSC04783.jpg
DSC04784.jpg
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa BODLOK »

Přeměř obsah Ca v AQ.
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

no obsah CA podle salifert testů 390-400 a podle laborky 460 tak to je pak dilema, ale tu laborku jsem mel naposled asi před 14 dněma zítra pošlu nové vzorky do laborky.
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

jinak davkuju 1 respektive posledni tyden 2 odmerky biocalcium od tropic marine možná se zkusím vratit k té jedné odměrce jestli to nebude tím.
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Tak jsem si včera přivezl od Pepina malou Ricordeu fl. tak se mi moc libi ty barvicky pod nocnim osvetlenim jsou super jen mam problem ji prichitit na nejake misto on ji totiz mel jen položenou na dne je fakt mala jen asi dve hlavicky to jsou a neni v podstate na zadnym kameni prichicena jen na takovych malych zrnickach a ja nemuzu najit zadny misto v AQ kde by ji proud proste neodfoukl tak nevim jestli ji mam prichitit gumickou na kaminek nebo jestli ji mam nejak prilepit za ten pidikaminek na kterym je prichicena problem je ze tu mam jen reefbond zadny jiny lepidlo ted po ruce nemam.
Prílohy
DSC04836s.jpg
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa kačer »

Ahoj. Nejlepší patent na přichycení ricordey tady napsal Lukáš.;-) http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=56&t=2930
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

tak to neni tak spatny napad no uvidime uz jsem ji prilepil tak nejak k jednomu kameni reef bondem uvidime do rana jestli na nem vydrzi. kdyztak to potom tak zkusim.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa vik_33 »

epoxidy nejsou na lepení korálů nic moc - při tuhnutí se zahřívají (často dolní část korálu odumře). S tímto omezením jsou použitelné pro lepení tvrdých korálů. Pro ostatní jsou epoxidy nevhodné ... Nejlepší je korál zasadit do vyvrtané díry ( bez lepení) - jenže to lze použít jen u některých korálů ( těch co rychle vytvářejí bázi ), anebo lepit sekundovým lepidlem ... Pro ricordei,rhodactisy a pod. je dobré použít Lukášův postup ( kelímek, kamen, korál ) ...
Naposledy upravil/-a vik_33 v 13 Apr 2011 22:25, upravené celkom 1 krát.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Tak přídávám pár fotek nových přírůstků do AQ. Zoanthusy musim mit v odříznuté petce s kamenama jinak by mi je proud odnesl tak čekám až se přichytí a taky jsem si troufl na alveoporu tak jsem zvedav jak dlouho vydrží pořád jí někam přendávám dočetl jsem se totiž, že nemá ráda moc velký proud tak jenže já mám asi moc silný proud v celém AQ mám tři reef streamy a dost silné oběhové čerpadlo takže v AQ to proudí hodně úplně všude tak jsem nakonec kvůli ní upravyl vývod od oběhového čerpadla a vysadil jedno proudové čerpadlo aby to bylo v AQ trochu klidnější ale i tak se mi zdá že se zatím tak moc neotevíra resp. otevírá ale ty polipy nejsou tak dlouhé. Jinak všechno ostatní je v pohodě.
Prílohy
DSC04867s.jpg
DSC04863s.jpg
DSC04859s.jpg
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Ještě Acanthastrea.
Prílohy
DSC04874s.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"