filtrácia

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Zdar. Ja davam 150g zeolitu (hruba frakcia) na 150 litrove AQ. Menim ho kazde 3 az 4 mesiace. Ale zalezi od zatazenia AQ. Ja tam mam len ocelarisa, parasemu a vulpinusa. Na zaciatok mozes kludne dat aj viac zeolitu, ale po ustaleni by som ho znizil kvoli pridavanym koralom.
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Prave som si pomeral hodnoty vody ako funguje filtracia a zase to same uz takmer rok. Vsetky tri testy JBL na skontrolovanie produktov rozkladu - mam zase na nule. Chcel by som ovsem vodu trochu ´zaspinit´ aby sa mi tam lepsie darilo aj mekkacom ako napr. diskosomam.
Ktoru cas z mojej filtracie mam vyhodit, alebo zredukovat ?
Mam tam odpenovac ala miniflotor, vnutorny filter s asi 2l molitanu a zeolitom a fosexom po cca 1,5dl. Nieco mozno odfiltruje dno 5-7cm vysoke, dalej asi 10kg zivych a 10kg nezivych kamenov v 100L vody.
Poradte, pls.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Skus pravidelne ofukovat kamene. Ked nezaberie, daj menej zeolitu. S phosexom by som experimentoval asi trochu opatrnejsie. No a teoreticky, ked ti filtracia tak dobre slape, staci len zvysit prisun krmiva.
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Kamene bezne neofukujem, ani o detrit sa nejako specialne nestaram spolieham sa na to ze si snim system poradi. Takze ako prvy vyradim zeolit a dalej vecsiu cast molitanu nahradim uplne riedkym materialom, no a ako radis, tak aj zdvoj alebo strojnasobim mozstvo krmiva. Odpenovac nechcem skrtit lebo, uz som si nan zvikol a radsej sa pozeram na takmer priezracnu vodu, ako na zltu´žbrndu´ :) .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

andy napísal:Prave som si pomeral hodnoty vody ako funguje filtracia a zase to same uz takmer rok. Vsetky tri testy JBL na skontrolovanie produktov rozkladu - mam zase na nule. Chcel by som ovsem vodu trochu ´zaspinit´ aby sa mi tam lepsie darilo aj mekkacom ako napr. diskosomam.
Ktoru cas z mojej filtracie mam vyhodit, alebo zredukovat ?
Mam tam odpenovac ala miniflotor, vnutorny filter s asi 2l molitanu a zeolitom a fosexom po cca 1,5dl. Nieco mozno odfiltruje dno 5-7cm vysoke, dalej asi 10kg zivych a 10kg nezivych kamenov v 100L vody.
Poradte, pls.
No, na nule určite nie si ,aj ked si to nameral testami, takze ja by som neriskoval zasahy do systemu filtracie a ako napisal Lukáš radšej to krmivo...
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Ale bacha aby si to zase neprešvihol s krmivom. Daľšie riešenie nemen tak často vodu.... :wink:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Uz je to spasene, zeolit je von, polovica molitanu nahradena, tak uvidime. Zrejme tam dost velku rolu zohrava odpenovac, dostatocne prudenie, voda z RO, a hlavne male zatazenie systemu osadkou aj krmenim.
No a najlepsie riesenie je spravidla to najjednoduchsie, tak dam aj na repika a obmedzim vymenu vody.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Ja som robil tiez nieco podobne, ale ako hovoril Peter s filtraciou by som nesaskoval. Ja som najskor zacal doplnat odpar s obycajnou odstatou vodou a ked to este stale slapalo, tak som zdvihol davky krmenia na dvojnasobok. Ale dalej nic viac. Vymena vody pravidelna, do fungujucej filtracie nezasahovat.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

andy napísal:Uz je to spasene, zeolit je von, polovica molitanu nahradena, tak uvidime. Zrejme tam dost velku rolu zohrava odpenovac, dostatocne prudenie, voda z RO, a hlavne male zatazenie systemu osadkou aj krmenim.
No a najlepsie riesenie je spravidla to najjednoduchsie, tak dam aj na repika a obmedzim vymenu vody.
Obavam sa , ze si na najlepsej ceste k siniciam... / zeolit / .Dufam, ze sa mylim... :shock:
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Dufam ze sa mylis! :) , ak nie, tak mam smolu. Ale myslim si ze od leta ako som sa zbavil rias tak je to dost stabilne, dokonca som tam nahadzal uz aj zopar tych zahorackych travertinovych sutrov /po osetreni/, a nic, su stale take ako som ich tam hodil. Samozrejeme som ich dal zatial naspodok pod ostatne kamene aby na ne neprazilo svetlo a zatial sa z nich nic neluhuje tak uvidime.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Kamene bezne neofukujem, ani o detrit sa nejako specialne nestaram spolieham sa na to ze si snim system poradi.
Andy, ofukovanie kamenov som mal tento krat na mysli za ucelom krmenia makkych koralov bakteriami a prvokmi, ktore ten detrit osidluju.
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Ano, vsak potom mi to zaplo ako si to myslel, ale uz mi zacina byt akvarko male, a sibrinkovat tan este s hadicou alebo cerpadlom sa mi nechce, pokazdom polamem nejake montipore som asi nesika.
Uz by to chcelo zmajstrovat nejaky ten generator masivneho priboju, nech on cuka s tym detritom :) , ako si ty pokrocil?, alebo si to nechavas pre saba az na slavnostnu predvadzacku?
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
denis
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 18 Sep 2006 19:15
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa denis »

andy napísal:dokonca som tam nahadzal uz aj zopar tych zahorackych travertinovych sutrov /po osetreni/, a nic, su stale take ako som ich tam hodil. Samozrejeme som ich dal zatial naspodok pod ostatne kamene aby na ne neprazilo svetlo a zatial sa z nich nic neluhuje tak uvidime.
z vlastnej skusenosti... akva sice len v zabehu, ale na vlozenych travertinovych kamenoch sa mi spravila sinica. nevravim, ze aj tebe sa spravi ale Peter nieco uz naznacil aj ked nie k travertinu :wink:
na zivych kamenoch sa mi sinica nerobi...
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Ano, ale po mojich doterajsich peripetiach s riasou /a to len kvoli tom ze ako este amater som tam hodil nevyluhovane mrtve kamene/ ja uz neverim ziadnemu zarucenemu receptu, a kazde akva je individualne.
Mne sa zatial v mojich dvoch akvarkach sinica vyhyba, ked, tak sem tam ta fialova ale iba lokalne na malom kusku cca 4x4cm. Neviem cim to bude ci vodou?
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
riso
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 21 Sep 2006 18:05
Bydlisko: Piestany

Príspevok od používateľa riso »

Neposkytol by mi niekto par korenov caulepry do noveho refugia? najlepšie z okolia BA.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"