Skrinka pod nadrz

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Tomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 11 Feb 2006 21:25
Bydlisko: Nový Jičín

Skrinka pod nadrz

Príspevok od používateľa Tomas »

Mate nekdo postrehy k vyrobe skrinky pod akva z lamina. Predpokladana delka 120cm, vyska 60cm, sirka 50cm. Ve skrince ulozeny filtr, takze nemelo by byt moc prepazek. Udrzi nadrz 300l? Jak zpevnit? Diky!
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

mmm,neviem co myslis pod pojmom lamino...
ja mam skrinku z drevotriesky s laminovanou bukovou foliou (bukas 04) , rozmery akva 120x60x60 , vaha skoro pol tony. Steny bocne+ 2 vystuhy +zadna stena su Dt 18mm , dno a vrch je DT 28mm . Ma cca 5 rokov a drzi jak pes jeza...

Vyrobili mi to v beznej nabytkarskej dielni , len som povedal, ze to bude na pol tony, tak dali trochu viac kolikov a lepidla nez na obycajnu skrinku.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Rostik_CZ
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 11 Feb 2007 19:14
Bydlisko: Český Těšín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Rostik_CZ »

Zdravim,bude mi pod akva 100*50*50 a filtr stacit udelat stojan z dreveneho hranolu o prumeru 5x6cm?Bude vypadat asi jako na tomto obr. http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=1344
Naposledy upravil/-a Rostik_CZ v 27 Apr 2007 09:37, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Jen drobnost - refugium ve skříňce umísti na nějaké hranolky n. nožky a vnitřní spáry skříňky přetáhni silikonem - při provozu to oceníš
:wink:
Naposledy upravil/-a vik_33 v 27 Apr 2007 10:31, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Díval jsem se do fotoalba a stojan stačit rozhodně bude.I kdyby v akva dyla D20.....tedy těžká voda :lol:
Moři zdar a nám všem taky.
Rostik_CZ
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 11 Feb 2007 19:14
Bydlisko: Český Těšín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Rostik_CZ »

Ivo napísal:Díval jsem se do fotoalba a stojan stačit rozhodně bude.I kdyby v akva dyla D20.....tedy těžká voda :lol:
Ok,diky za odpoved.Pokud bych mel doma 250l tezke vody,tak bych neuvazoval o reefu,ale o tom,kam to shodit :lol:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Rostik_CZ napísal:Zdravim,bude mi pod akva 100*50*50 a filtr stacit udelat stojan z dreveneho hranolu o prumeru 5x6cm?Bude vypadat asi jako na tomto obr. http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=1344
Tak tahle konstrukce přežije 3. světovou válku :-), na akvárko 100x50x50 ti to spolehlivě vydrží.Je to váha cca 6 kg na 1 dm2.Takže to vydží jako fík :-).Ať se daří,Franta
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

lamino

Príspevok od používateľa pepe »

Také vyrábím skříňku z lamina /=dřevotříska potažená laminovací umělou, dřevoimitující, folií/. Přesněji řečeno mi skříňu dělá bratr. Avšak straší mě tím, že se vlhkostí dřevotříska nabobtbná, ev. zkroutí. Je pravda, ře u něho v dílně, pokud má několik měsíců, zejména přes zimu, tyto desky, tak bobtnají.
Jaké s tím máte zkušenosti?? Co tak zevnitř skříň /stojan/ něčím natřít??
Dík za rady!
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Skříňku zevnitř vyspáruj transparentním silikonem a je to. Já mám navíc refugium uložené ve skříňce na dřevěných hranolech (také položených do silikonu) - když něco přeteče, je snadné to utřít. A navíc - lamino bobtná vlastně jen tam, kde lamino není :D takže nažehlovací hrany jsou nejen estetické, ale i nutné.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Ale i u hrany,kde je nažehlený bok s voda dostane do "syrového" a bobtná.Já mám poslední zkušenost s mým teráriem,které je částečně ze skla a částečně z dřevotřísky.Stačilo jenom,aby se mi rosila voda u dvířek a během půl roku mi vyteklo jezírko co jsem měl v teráriu ven :-(.Dřevo v tomhle stavu má ohromnou sací schopnost.Každopádně,tam kde budeš mít řez a nebude to v přímém kontaktu s vodou,nicméně vlhkost taky udělá své.Tedy,vše vyspáruj silikonem.
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"