NP biopellets

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa aquain »

HD by mněl mít průkazku stále ssebou
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa gut »

napsal jsem jen,že pelety stejně jako jiné systémy v nesprávném dávkování nebo použití mají podle mě podobná rizika i náklady na provoz.jinými slovy pokud někdo použije např. nesmáčený zeolit a navíc v dávce větší než doporučené je to stejné zlo jako kybl pelet na pětistovku.takoví se najdou a neváhal jsem se nazvat je "akvaristami"a ti si pak opravdu nemůžou stěžovat na marketing
To:Aquaine-přišlo mi užitečnější napsat co jsem napsal než vykřiknout"pelety jsou nebezpečné"toto forum čte spousta lidí kteří s mořskou akvaristikou začínají a na to je při psaní příspěvků třeba myslet. to,že jsi mezi těma uvozovkama viděl své jméno bylo nejspíše evokováno tím,že jsem použil tvůj komentář.

takže aby tenhle příspěvek byl aspoň trochu o peletách(a odpověděl Aquainovi)já mám ve zhruba 550l+110lfiltr+65l dsb jen tři deci pelet.DSBčko jsem přidal teprve nedávno a dávku pelet nebudu měnit.z ryb je největší(bordelář)Vulpinus-cca 15cm dále Hepatus-12cm,Scopaska-10cm,Acreichthys tomentosus-8cm a pak dvě kaurdenky,dvě magnifiky,dva sapíni a dvě lysmaty na můj vkus lehce přerybněno i když někteří mají ještě více.nicméně spíše teď řeším jak NOčka dostat trošku výše,ale bojím se pelety vypnout aby to neskočilo nad 5mg/l
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa aquain »

Ano,myslel jsem na ty, co začínají s mořskou akvaristikou(a to jsme skoro my všichni) ale doporučovat někomu bez skušeností pelety,DSB a další obtížně zvládnutelné systémy? Proč jim (vy co všem "nemarketingově" radíte) neřeknete-nalejte tam starou vodu,dejte tam dost živých kamenů a odpěňovač? A vymňente občas vodu? V čem je problém?
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa amsi »

zdenekzd napísal: A jak to tady neustále pročítám tak jsem došel k závěru, že ať udělám cokoliv, ať přidávám cokoliv, ať nepřidávám nic, ať to nastavím tak nebo tak......tak je všechno pomalá cesta do pekel např. vápenná voda na pH bylala dobrá...už není, pelety byly dobrý...už nejsou atd. atd
Moři zdar
Zdenek
jo jo jo ........... a proto můj návrat ke kořenům 8)
Ono toto je koníček , kde každý může dělat cokoliv a jakkoliv, nebo cokoliv a jakkoliv nedělat a vždy bude výsledek víceménně pochybný .... VŽDY se může něco pos.at. Většina se snaží okopírovat? napodobit? přiblížit? tomu co má ten druhý a jede mu to :wink: Výrobci koumají , co vymyslet, obchodníci nabízejí a mnou si ruce ........
Přítelkyně má koně, a světe div se dává mu vše, tak jak tisíce lidí po celém světě a kůň funguje, stejně tak pes.
Já jsem tady známý, jako překopávátor, toho už se nezbavím .... přitom si myslím, že i jiní překopávají a řeší, jen se tím nechlubí (už jsem taky zkončil 8) ) a byly doby, kdy jsem po každém setkání ve Valmezu předělával filtr ...... a ono to tehdá šlo. Komplet předělávka a akva jelo dále.
Ale dnes s tím vším co tam máme to nějak nejede .......
Ale co :D ko nec světa jsme přežili, tak snad bude někdy lépe ..... nebo taky ne.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa amsi »

aquain napísal:Ano,myslel jsem na ty, co začínají s mořskou akvaristikou(a to jsme skoro my všichni) ale doporučovat někomu bez skušeností pelety,DSB a další obtížně zvládnutelné systémy? Proč jim (vy co všem "nemarketingově" radíte) neřeknete-nalejte tam starou vodu,dejte tam dost živých kamenů a odpěňovač? A vymňente občas vodu? V čem je problém?
Nebo můžem doporučit odpěnovač na lipové dřívko,dva Atmany po 1500l/h, 6x T8 , 6 bodloků plus nějaké malé rybky ,výměna ...... co tři měsíce 30 litrů, bez doplnování čehokoliv. Jo a má to 300litrů. A jsou tam běžné spska a lpska které dnes nějak nešlapou. A spousta měkkých a Zoantusů a Xenií ..................

Ten Resun byl dodán po ohlasech, že dva Atmani jsou málo ..... :mrgreen: a stejně tak pak i Ca Reaktor, peletky, více světla ...... atd. A výsledek ? Vzhledem k investicím? Nic moc ... bych řekl.
Vývoj  11.jpg
ale už vidím ty reakce ...... :mrgreen:
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa švíco »

Joooo v jednoduchosti je síla a krása... přetechnizovat se dá všechno a stejně to většinou nikam nevede. To platí ve všem, co člověk dělá :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa rybka »

Lepší je využít rybí "pomocníky" na červy, na skelné sasanky, na řasy, na čištění písku...
zebrasoma elefantum.jpg
poslední kombimodel :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa vik_33 »

Slavná zebraslona se vrací :wink: :mrgreen:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa amsi »

navrhuji BAN velký, přímo sloní BAN pro uživatele rybka za prvé za znehodnocení (propagaci) ryby a za druhé ,že motá novým členům hlavy a ti budou tuto rybku marně shánět po obchodech (drahý benzín k De Jongovi) atd.
a taktéž minimálně VYSTRAHA pro uživatele vik33 za spojení slov ZEBRASLONA a SE VRACÍ člověk by nabyl dojmu, že tento živočich nejen existuje ale dokonce snad i řadu let !!!!!!! To je nehoráznost !!!
Naposledy upravil/-a amsi v 22 Dec 2012 13:11, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa amsi »

aquain napísal:Mohl by napsat GUT jaké dlouholeté zkušenosti má on s mořskou akvaristikou (a různými systémy),jak objemnou má nádrž,kolik a jakých má druhů ryb a bezobratlých ve své nádrži? Jak se mu prosperuje akvárium? Dík za informace
Myslím že zrovna co se týče peletek, není důležité, jak dlouholeté zkušenosti uživatel (kamarád) GUT má :wink:
Já mám akva o dost déle , pelety jsem měl dávno a mé zkušenosti jsou opačné než jeho. Správně napsal že záleží na každém akvariu, osádce atd. Tudíž jeho zkušenost mu říká ANO Peletky . Já ???? spíše NE :mrgreen:
Ale o jeho znalostech (dlouholetých zkušenostech) to není.
mimochodem ..... spoustu problémů jsem řešil s ním .soukromě u piva a ne tady.. a ku prospěchu :wink: to je takový směr (bohužel) jistě mnohými zaregistrovaný ...... :cry:
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Nemal by práve skimmer vyšľahať prebytočné sacharidy uvoľnený s peletkového reaktora. Kvoli tomu by mal byť pri peletkáchcaj silnejší skimmer. Ak to ale niekto s nimi preženie a dá ich veľa tak potom skimmer nestačí. Alebo?
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa aquain »

pro Amsi:Už nebudu asi psát ani číst příspěvky.Mám strach,že čím víc příspěvků,tím horší akvárium(teď to nemyslím konkrétně)
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa Steedy »

Ja mam s peletkama jen pozitivní zkusenosti.
Mel jsem ho v puvodní nádrži mám i ve stávající i v prodejní a žádný problém ba naopak.
Je pravda ale ze je potreba pouzívat kvalitní a výkonný skimmer.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa rybka »

amsi napísal:navrhuji BAN velký, přímo sloní BAN pro uživatele rybka za prvé za znehodnocení (propagaci) ryby a za druhé ,že motá novým členům hlavy a ti budou tuto rybku marně shánět po obchodech (drahý benzín k De Jongovi) atd.
a taktéž minimálně VYSTRAHA pro uživatele vik33 za spojení slov ZEBRASLONA a SE VRACÍ člověk by nabyl dojmu, že tento živočich nejen existuje ale dokonce snad i řadu let !!!!!!! To je nehoráznost !!!
Nato, že jsi na Google strávil půl hodiny, abys zjistil, kde ji sehnat, prskáš hezky :mrgreen:
karel
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24 Dec 2011 04:30
Bydlisko: Morava

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa karel »

Zdravím všechny mám dotaz jak je to z NO2 u pelet. Mám pelety rok a zvedá se mi NO2 z nuli na 0,04 při tom NO3 mám 10. díky za radu.
Zamknuté

Návrat na "Filtrácia"