Xenia a sarcophyton

Všetko o mäkkých koraloch (vaše skúsenosti a rady)

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Vadí si Sarcophyton s Anthelií (pokud jsou blízko u sebe, nebo se dotýkají)?
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Daniel Dostál napísal:Vadí si Sarcophyton s Anthelií (pokud jsou blízko u sebe, nebo se dotýkají)?
no v podstate kazde 2 koraly si vadia...aj ked, Anthony Calfo pisal o svojom koralovom skleniku zhruba:
" najlepsie vysledky boli v monokulture, kazdy typ koralu v samostatnej nadrzi, okrem sarcophytonov a xenii . Zmiesana kultura sarcophytonov a xenii vykazovala podstatne vyssi rast ako ciste osadky sarcophytonov ..."

takze ak to plati aj na antheliu , asi sa budu znasat

tak sa v tom vyznaj 8)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

mám 5 druhů rodu Sarcophyton a s Antheliemi a Heteroxeniemi není problém. Problém je u bílých Xenií (white pumping), válčí o jód se Sarcophytony, u béžových Xenia sp. Pepin tento problém ale není. Takže mám okamžitý přirozený indikátor obsahu jódu ve vodě.
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Príspevok od používateľa Zdenek »

Jak se projeví na Xenii nedostatek jódu
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

nedostatečné "napumpování" těla vodou, jedinci pravidelně "dýchají" pumpujícími pohyby, na jednotlivých ramenech však nejsou viditelné lamely.

Pozor, je to dost podobné jejich reakci na nevhodné podmínky, kdy přestávají pumpovat. V optimálním prostředí pumpují 30 až 40 stahy za minutu.
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

... :roll: tak nadpis tématu je "xenia&sarcophyton" a debata je vedena o antheliich, nicméně, s xéniema je v pohodě, dokonce mi xenie rostly i na jeno noze...., nemýlím-li se soužití Spth a Xe je i v přírodě běžným jevem...
jandiz
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 20:54
Bydlisko: Choceň ČR

Príspevok od používateľa jandiz »

rybka napísal:... Sarcophyton s Antheliemi a Heteroxeniemi není problém. Problém je u bílých Xenií (white pumping), válčí o jód se Sarcophytony, u béžových Xenia sp. Pepin tento problém ale není.
´

Vím, že téma je xenia&sarcophyton, ale jak je to se snášenlivostí Heteroxenie a Lobophytonu?
Heteroxenie se mi dostala asi na 8cm k Lobophytonu a ten od té doby nevytáhl polypy. Dokud byla 10cm a víc, měl polypy vytažené. Zajímalo by mne jestli to může být tou zmenšenou vzdáleností mezi nimi.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

jandiz napísal:
rybka napísal:... Sarcophyton s Antheliemi a Heteroxeniemi není problém. Problém je u bílých Xenií (white pumping), válčí o jód se Sarcophytony, u béžových Xenia sp. Pepin tento problém ale není.
´

Vím, že téma je xenia&sarcophyton, ale jak je to se snášenlivostí Heteroxenie a Lobophytonu?
Heteroxenie se mi dostala asi na 8cm k Lobophytonu a ten od té doby nevytáhl polypy. Dokud byla 10cm a víc, měl polypy vytažené. Zajímalo by mne jestli to může být tou zmenšenou vzdáleností mezi nimi.
Tak vám nevím, ale asi to soužití Heteroxenií a Sarcophytonu není vždy ideální.U mě jakmile se začnou povalovat Hetera po Sarkáči tak ten po chvíli zatáhne polypy a čeká až je okolo něj oškubu :twisted:
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkké koraly"