Doplnovanie vody-automat

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Pepa napísal:Musim napsat svoji zkusenost s plovackama. Chce to urcite dva, jeden jako doplnovaci, a druhy jako bezpecnostni. Jeden zatoulanej snek mi takhle zasek doplnovaci plovak, takze to doplnovalo a doplnovalo a... :evil:
a?? plavajuca podlaha bola ??
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

anebo voda jak v Baltu :?: :twisted: :?: 1,008g/l
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Vyrobil som si DIY doplnovanie vody na úplne jednoduchej páke. Podľa obrázku Marka Haaga:
Obrázok

lacná a jednoduchá výroba, má to len jeden problém a to ten že nádoba s vodou musí byť nad úrovnňov žumpy alebo natlakovávaná vzduchovacím čerpadlo. JA mám nádrž s vodou úplne v druhej miestnosti cca. 30Litrov čo by mi malo vydržať na jede týždeň.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Výhoda takéhoto plaváku / páky je vysoká spoľahlivosť a malá pravdepodobnosť zablokovania nejakým živočíchom, riasov. To by musel byť poriadne veľký slimák čo by to zablokoval :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

rybka napísal:anebo voda jak v Baltu :?: :twisted: :?: 1,008g/l
Dopadlo to celkem dobre. Probudil me prskot elektriky do ktere to stekalo po jednom kabelu z akva, takze toho zas tak moc nevyteklo a hustota klesla jen na 34ppt (cca 1,025). Elektriku jsem predelal, aby k zateceni uz nemohlo dojit. Jinak co se mi osvedcilo je opticky snimac hladiny. Ten pri uplnem zaneseni, treba chuchvalcem rasy, nedoplnuje vodu. Tohle opticek cidlo se da taky koupit v elektrosoucastkach, ale ted nevim cenu.
Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

Príspevok od používateľa davud »

Já jsem tenhle problém vyřešil pomocí katody a anody.

Je to jednoduché, do nádobky vedle avária uděláte díru, do které prostrčíte hadici a postaráte se, aby voda z akvária samospádem natekla do nádobky a zastavila se asi 3 cm pod okrajem tak, aby hladina v akváriu odpovídala po celou dobu hladině v nádobce. Poté nádobku "uzemníte" katodou, anodu umístíte tak, aby se těsně dotýkala hladiny (použíte třeba špendlík nebo jehlu). Potom stačí sestavit nebo koupit jednoduché zařízení, které pustí vodu do avária, když se kontakt přeruší, a zastaví ji, když se kontakt zase obnoví.

Co na to říkáte?
Nehledejte v tom žádnou vědu. :D (Anoda = + , Katoda= -)
PS: Když si to sestavujete sami, tak nezapomeňte, že tam nesmíte pustit žádné vysoké napětí :!: :!: :!:
____________________
850l reef
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

A z ceho ty elektrody udelas, aby se nerozpustili?
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

davud napísal:Já jsem tenhle problém vyřešil pomocí katody a anody.

Je to jednoduché, do nádobky vedle avária uděláte díru, do které prostrčíte hadici a postaráte se, aby voda z akvária samospádem natekla do nádobky a zastavila se asi 3 cm pod okrajem tak, aby hladina v akváriu odpovídala po celou dobu hladině v nádobce. Poté nádobku "uzemníte" katodou, anodu umístíte tak, aby se těsně dotýkala hladiny (použíte třeba špendlík nebo jehlu). Potom stačí sestavit nebo koupit jednoduché zařízení, které pustí vodu do avária, když se kontakt přeruší, a zastaví ji, když se kontakt zase obnoví.

Co na to říkáte?
Nehledejte v tom žádnou vědu. :D (Anoda = + , Katoda= -)
PS: Když si to sestavujete sami, tak nezapomeňte, že tam nesmíte pustit žádné vysoké napětí :!: :!: :!:
____________________
850l reef
Odpar doplníš mořskou vodou, zvýšíš hustotu rozpuštěných solí (ony se totiž jaksi neodpaří), a končíš. To není doplňování odparu, takto by Ti stupnice na hustoměru za nějakou dobu nestačila. Sežeň si učebnice fyziky pro základní školy a mrkni na tyto elementární záležitosti, než tu začneš psát nesmysly...
Ten Tvůj reef 850 l bych rád viděl, žije tam vůbec něco :?:
Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

Príspevok od používateľa davud »

rybka napísal: Odpar doplníš mořskou vodou, zvýšíš hustotu rozpuštěných solí (ony se totiž jaksi neodpaří), a končíš. To není doplňování odparu, takto by Ti stupnice na hustoměru za nějakou dobu nestačila. Sežeň si učebnice fyziky pro základní školy a mrkni na tyto elementární záležitosti, než tu začneš psát nesmysly...
Ten Tvůj reef 850 l bych rád viděl, žije tam vůbec něco :?:
_______________________________________________________

JÁ JSEM NIKDE NENAPSAL, ŽE TAM MÁ POUŠTĚT MOŘSKOU VODU !!!_______________________________________________________

TO SNAD KAŽDÝMU DOJDE, ŽE TAM NESMÍ POUŠTĚT MOŘSKOU VODU ALE SLADKOU :?:
_______________________________________________________

A kde jsi na to vůbec přišel :idea: :idea: :?:
_____________________
850l reef
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

"Je to jednoduché, do nádobky vedle avária uděláte díru, do které prostrčíte hadici a postaráte se, aby voda z akvária samospádem natekla do nádobky a zastavila se asi 3 cm pod okrajem ..." Toto jsou Tvá slova, nediv se. O doplnění nádobky sladkou vodou tam nemáš ani zmínku, o doplnění slanou celé pojednání.
Mořská voda je dobrý elektrolyt, jakou paseku v ní udělá stejnosměrné napětí zakončené elektrodami Ti určitě vysvětlí zde přítomní elektrikáři. Pouze z chemického hlediska 100% odstraníš všechny disociované ionty s vyšší elektroafinitou, tedy hodně zeširoka a obecně - téměř všechny stopové prvky. Zato vodu obohatíš sloučeninami uvolněnými do vody z té Tvé jehly s chromniklovou povrchovou úpravou (viz trefný dotaz Pepy).

Pokud ovšem ona nádobka má sloužit jako jímka pro vlastní spínač, lze to udělat i jednodušeji v čerpací komoře filtru, ale vždy bez stejnosměrného napětí přímo ve vodě.
Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

Príspevok od používateľa davud »

rybka napísal:Pokud ovšem ona nádobka má sloužit jako jímka pro vlastní spínač, lze to udělat i jednodušeji v čerpací komoře filtru, ale vždy bez stejnosměrného napětí přímo ve vodě.
Přesně tak jsem to myslel. A samozdřejmě, že tam nesmíš pustit stjnosměrné napětí.
__________________________________________________________

Právě jsem si uvědomil, kde jsem udělal chybu. Střídavé napětí vlastně nerozlišuje Katodu a Anodu, takže sorry. :oops:
___________________
850l reef
Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

Príspevok od používateľa davud »

Upravené:
_________________________________________
Já jsem tenhle problém vyřešil pomocí elektrody.

Je to jednoduché, do nádobky vedle avária uděláte díru, do které prostrčíte hadici a postaráte se, aby voda z akvária samospádem natekla do nádobky a zastavila se asi 3 cm pod okrajem tak, aby hladina v akváriu odpovídala po celou dobu hladině v nádobce. Poté nádobku uzemníte, elektrodu umístíte tak, aby se těsně dotýkala hladiny (použíte třeba špendlík nebo jehlu). Potom stačí sestavit nebo koupit zařízení, které pustí vodu do avária, když se kontakt přeruší, a zastaví ji, když se kontakt zase obnoví.

Co na to říkáte?
PS: Když si to sestavujete sami, tak nezapomeňte, že tam nesmíte pustit žádné vysoké napětí a musí být střídavé :!: :!: :!:

____________________
850l reef
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Laomedonův okopírovaný plovák (z Reefcentralu) je spolehlivější, pokud se použije v místě stlačování silikonová hadička. Hadička z PVC ani PE dlouho nevydrží - jeden materiál tvrdne, druhý křehne. Vytvářet indukční proudy v nádrži díky nekrytému spínacímu okruhu (při malém napětí je nutný celkem velký proud) se mi nejeví zrovna jako nejšťastnější řešení, i když vliv těchto indukčních polí na intenzivnější růst korálnatců již amíci prokázali.
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

nerozoberal som plavakovy ventil z WC
kakze predpokladam ze je tam gumene tesnenie(zo skodlivej gumy)
ktore sa da urcite nahradit silikonovou gumou.
stoji asi 200Sk.
preco sa neda pouzit tento ventil
Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

Príspevok od používateľa davud »

rybka napísal:Laomedonův okopírovaný plovák (z Reefcentralu) je spolehlivější, pokud se použije v místě stlačování silikonová hadička. Hadička z PVC ani PE dlouho nevydrží - jeden materiál tvrdne, druhý křehne. Vytvářet indukční proudy v nádrži díky nekrytému spínacímu okruhu (při malém napětí je nutný celkem velký proud) se mi nejeví zrovna jako nejšťastnější řešení, i když vliv těchto indukčních polí na intenzivnější růst korálnatců již amíci prokázali.
_____________________________________________

Já s tebou souhlasím. To s těma elektrodama byl nápad bratra, který to i sestavoval, já elektrice ani moc nerozumím, každopádně to funguje. :!:
_____________________________________________

Doufám, že u tebe nejsem za hlupáka.
_____________________
850l reef
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"