Doplnovanie vody-automat

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Juro
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 02 Jún 2006 21:08
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Juro »

Samostatné plaváky viem dodať za 250.-SK/ks :wink:
> 170L REEF < zrušené
> v pláne 500l <
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

serus Juri , vies tie plavaky dodat aj s tymi laminatovymi drziakmi?
Používateľov profilový obrázok
Juro
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 02 Jún 2006 21:08
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Juro »

Ak myslíš tie z fotky v predaji, tak áno.

Držiak sondy v tvare L je určený do filtračky, 30.-SK/ks
Držiak sondy v tvare U je určený do zásobníku, 60.-SK/ks

Držiaky prilepíš na sklo silikónom.
> 170L REEF < zrušené
> v pláne 500l <
m.irong
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10 Júl 2007 14:58

Príspevok od používateľa m.irong »

corsaire napísal:Chtel bych se zeptat na opacny problem.Jake rele(nebo neco jineho?)musim dat mezi hladiovim senzorem na vypinani a zasuvkou, kduz chci aby mi to vypinalo cherpadlo?Hladinovi(plavakovi)senzor uz mam.Vid to razopinaci rele nemusi byt nic sloziteho?Senzor byde umesten nad hladinou.
jestli to budeš spinat pres jazičkove rele takti stači obič rele ktere koupiš v elektro prodejne a jestli tamchceš i časovku tak si kup asimetrickou časovku tama rele v sobe a snese spinat do 16amper :idea:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

m.irong napísal:
corsaire napísal:Chtel bych se zeptat na opacny problem.Jake rele(nebo neco jineho?)musim dat mezi hladiovim senzorem na vypinani a zasuvkou, kduz chci aby mi to vypinalo cherpadlo?Hladinovi(plavakovi)senzor uz mam.Vid to razopinaci rele nemusi byt nic sloziteho?Senzor byde umesten nad hladinou.
jestli to budeš spinat pres jazičkove rele takti stači obič rele ktere koupiš v elektro prodejne a jestli tamchceš i časovku tak si kup asimetrickou časovku tama rele v sobe a snese spinat do 16amper :idea:
Jedná se o obyčejné multifunkční relé.To jenom,že to šlo říci jednoduššeji :-).
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Chci se zeptat.Přemýšlel jsem nad vyměňováním odparu.Napadlo mě,že bych mohl udělat kontinuální vypouštění staré vody z akva a doplňování čerstvé vody společně se solí a prvky.Protože mám výměnu cca 10% / měsíc,vycházela by výměna vody 1litr / den.Co myslíte,mohlo by to mít smysl?.
Samozřejmě,výměna toho 1 litru by byla během dne,nikoliv nejednou.Tedy nepřetržitá výměna vody.
Alik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 08:59
Bydlisko: Letohrad

Príspevok od používateľa Alik »

Technicky zvládnutelné, ale řekl bych že nevhodné. Smysl výměny vody je odebrat "starou" a dodat čerstvou, pokud možno v co největším množství. Litr denně tě nevytrhne, ale třeba se mýlím. Ve sladkovodní akvaristice něco podobného fungovalo (jen jsem to četl jako zajímavé řešení), takový překapávací systém přímo z vodovodu a obsažený chlór ve vodě působil jako desinfekce (nebo alespoň v tak malém množství ničemu nevadil).
Jsem lenoch a všechno se mi doma napouští samo přes plovákové spínače. Proč by se tedy sama nevyměnila voda? Ale rizika havárie budou o to větší. Stačí když zapomeneš z jakéhokoliv důvodu dodat sůl :D
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

zaujimavy system spominal raz pri pive Corsaire....
mas v systeme nejaku 50l nadobu, voda cez nu iba preteka
v rovnakej nadobe si medzitym zarobis vodu na vymenu a v den vymeny iba prehodis hadice a voda je vymenena
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

moguai napísal:Chci se zeptat.Přemýšlel jsem nad vyměňováním odparu.Napadlo mě,že bych mohl udělat kontinuální vypouštění staré vody z akva a doplňování čerstvé vody společně se solí a prvky.Protože mám výměnu cca 10% / měsíc,vycházela by výměna vody 1litr / den.Co myslíte,mohlo by to mít smysl?.
Samozřejmě,výměna toho 1 litru by byla během dne,nikoliv nejednou.Tedy nepřetržitá výměna vody.
pri vymene vody nieco odkalim, ofukam utes atd, to by ti potom chybalo
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

To je právě ten problém s odpadem,který by se nedal odkalit.Ono,1 litr denně,to jsou opravdu malé drobné,za měsíc už je to nějaká kačka.Nicméně,jde mi o to,zdali by to mělo efekt i co se týče stability prvků v moři.Najíždím na Pro Reef of Tropicu,tak kvůli tomu takto uvažuji.Ale nejsem chemik a mám k tomu hodně daleko.Respektive,mohlo by to mít alespoň trochu smysl?, abych to mohl vyzkoušet jako všechno ostatní :-)
Používateľov profilový obrázok
challi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 30 Aug 2007 05:59
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa challi »

No ono by to mělo efekt ... protože by nedocházelo k náhlým změnám parametrů vody (rozdíl mezi novou a starou vodou) a také by se tím mohly rovnoměrněji dopňovat některé chybějící prvky dle naměřených hodnot ale to se dá i jinak. Otázka je jestli se to vyplatí u systému z větším objemem.... asi bych tento systém viděl lépe v menších nádržích, kde jednorázová výměna vody může některé parametry dost rozházet.
Další věc je to odkalování, protože to bych nerušil ...takže to vypadá že to má smysl, ale s tím že část vody se obmění rovnoměrně každý den a část vody vyměním jednorázově při odkalování. Tak to vidím já :)
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

challi napísal:No ono by to mělo efekt ... protože by nedocházelo k náhlým změnám parametrů vody (rozdíl mezi novou a starou vodou) a také by se tím mohly rovnoměrněji dopňovat některé chybějící prvky dle naměřených hodnot ale to se dá i jinak. Otázka je jestli se to vyplatí u systému z větším objemem.... asi bych tento systém viděl lépe v menších nádržích, kde jednorázová výměna vody může některé parametry dost rozházet.
Další věc je to odkalování, protože to bych nerušil ...takže to vypadá že to má smysl, ale s tím že část vody se obmění rovnoměrně každý den a část vody vyměním jednorázově při odkalování. Tak to vidím já :)
Ano,taky si myslím,že kontinuální výměna s kombinací odkalování by mohla být řešením.Tedy,měnit vodu průběžně a 1x za měsíc odkalit s návratem vody,kterou při tom odeberu.Odpad přefiltrovat třeba přes silon.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Stopove prvky obsiahnute v novo zarobenej vode sice su , ale vacsinou nie v takej miere,aby postacovala na kontinualne doplnie ich spotreby, vid . len Sr nema ani jedna sol ani na min.potrebnej urovni a Mg je vacsinou podobny pripad.

Samozrejme, otazka je ake je zatazenie konkr.akvarka koralmi a pod.
Ja osobne doplnam stopove prvky denne , cez autom.davkovanie,len Sr za 3mesiace napcham do akvarka 25g vo forme hexahydrátu SrCL2 x 6 H20.

Rozhodne by to bolo ku prospechu,ale ci to bude stacit na doplnanie spotreby stopovych prvkov je otazne.

Peter
Používateľov profilový obrázok
challi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 30 Aug 2007 05:59
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa challi »

Jj to je jasné ...myslel jsem to spíše jako dobrý způsob jak rovnoměrně doplnit některé deficity prvků....pěkně postupně bez náhlých změn.
Soly jsou kapitola sama pro sebe ... ta voda na postupnou výměnu by samozřejmě musela být obohacena o stopové prvky, které v ní nejsou obsaženy v takové míře jak bychom chtěli.
Prvky jako jód a některé další bude vždy lepší dávkovat denně samostatně.
Používateľov profilový obrázok
cheff
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 07 Apr 2007 09:59
Bydlisko: opava

Re: Doplnovanie vody-automat

Príspevok od používateľa cheff »

nic sem tu necet o ultrazvukovem senzoru pro doplnovani odparu. nikdo ho nemate? ma nejake nevyhody?
CIMG3929a.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"