Který z nich???

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Který z nich???

Príspevok od používateľa Ivo »

Dobrý den.
Rád bych prohnal a rozproudil pořádně vodu v akta a přemýšlím o o použití následujících čerpadel.,která umístím přímo dovnitř nádrže. Čerpadlo Reef stream RS-5000-5000 l/hod,cena 800 Kč,nebo Tunze Turbelle® stream 6065-6000l/hod cena 2790 Kč a nebo Proudové čerpadlo NEWAVE® 5500-5500l/h,cena 2350 Kč.Chci použít pouze dvě,mám akta 400 litrů,zhruba čtvercový průměr.Jedná se mi hlavně o radu ohledně účinnosti,hlučnosti a funkčnosti-poruchovosti.Děkuji za každou radu.Moři zdar a nám všem samozřejmě taky:- )))Hezký den.
Moři zdar a nám všem taky.
vajda65
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Dec 2009 20:04
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vajda65 »

dnes som bol v shope a riešil presne túto otázku, akva bude 320 litrov.

V podstate tunze vela ludi kritizuje lebo sú hlučné
Grotech musí bežať zas furt lebo je neregulovatelný a je tam problém že niekedy ak budeš vypínať sa začne točiť opačne a može nasávať.

Mne dnes poradili že možno dobrá alternatíva je na jednej strane obehové čerpadlo (naplno ak to zvládne prepad) a na druhej strane ten grotech a je to lacné riešenie....

Som zvedavý na odborníkov ako by to riešili
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Dík za první radu.Toho GROTECHA BYCH TAM ASI DAL,JE TO OPRAVDU LACINÉ,ALE…..NENÍ TO HLUČNÉ???JINAK JSEM ODDĚLAL SPODNÍ ZEOLITOVOU FILTRACI,NASADIL JEN CA-REAKTOR,ODPĚŃOVAČ NA 1500 LITRŮ,FOSFÁTOVÝ FILTR A AKVA SE VYČISTILO ZA MĚSÍC ÚPLNĚ PARÁDNĚ S OHLEDEM ,JAKÉ PŘED TÍM,PO MENŠÍ KALAMITĚ BYLO.AKORÁT POTŘEBUJI ROZPROUDIT TU VODU UVNITŘ,ABY SEDIMENTY PROSTĚ NEBYLY,ABY SE ZVEDLY ,ODEŠLY A BYLY ODSTRANĚNY ODPĚŇOVAČEM A SPOL V TAKOVÉ MÍŘE,JAK TO JEN BUDE MOŽNÉ.TAKŽE PROSÍM O DALŠÍ RADY OHLEDNĚ VHODNÝCH A HLAVNĚ TICHÝCH VNITŘNÍCH ČERPADEL.DÍK.IVO
Moři zdar a nám všem taky.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Príspevok od používateľa kominík »

ze začátku se mi zdál grotech hlučný,ale asi po třech měsících provozu dvou ks jsemzjistil sklidnění a začínají být hlučnější čerpadla marea 6000 taky mám 2 ks a oba jsou hlučnější než grotech
grotech mám jeden přilepený na přísavkách a druhý přes magnet oba stejné lehké vrnění ,žádný rachot
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Príspevok od používateľa vasekg »

Ten Grotech jsem si koupil a mám ho v malé 160l nádrži z poměrně slabého skla - 6mm, je tichý, ale zdá se mi, že přenáší na sko hodně vibrací - zkoušel jsem jak variantu magnet, tak přísavky (dále podkládal vrstvou gumy)...a bylo to pořád stejné - mám ho dva měsíce a nemění se to.
nessie
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 12 Máj 2010 12:21

Re: Který z nich???

Príspevok od používateľa nessie »

Ahoj, mám akva 300l plus filtr 120l, v akva mám v současnosti 3 čerpadla, jedno od Grotech Reef Stream 5000l a dvě čerpadla Powerhead 1400, na které mám nasazené deflektory kvůli pohybu vody. Musím říct, že ta 5000 je neskutečně tichá. Jako jediná mi běží v noci. Dá se připevnit na magnet nebo na přísavky, mám ji na přísavkách. Nevýhody, co na ní vidím jsou ty, že pokud by jsi jí chtěl vypínat a zapínat, je možné, že ti tam zaleze nějaký živočich a pak... :( proto jí ani nevypínám, není důvod. Pokud chceš skutečně velký proud vody v akva, tak nevím, jestli je to to pravé, mám akva dlouhé 110cm a na druhé straně je už menší proud (je to způsobeno velkým otvorem), na druhou stranu je dost šetrné a i tak uvažuji o koupi ještě jednoho 5000l čerpadla této značky.
Lenka
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Díky všem za odpovědi.Mám už asi 14 dní Grotech Reef Stream 5000l a jsem s ním spokojený.Ještě do budoucna přidám možná ještě jedno čerpadlo a tím by to mělo být v pohodě.akva mám 90 na 90 cm,díky Grotechu to v něm hezky proudí,na noc vypínám.Hezký den a nám všem a moři taky co jiného,něž ať se daří:- )))Ivo
Moři zdar a nám všem taky.
nessie
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 12 Máj 2010 12:21

Re: Který z nich???

Príspevok od používateľa nessie »

Tak jsem začala tu 5000 na krmení vypínat a zapomněla jsem jí na noc zapnout, když jsem jí zapnula ráno, čekalo mne nemilé překvapení. Poustevník se uvnitř zabydlel a při zapnutí vyletěl jak z děla :( naštestí je v pořádku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"