dotaz

Zaujímavosti, skratky používané v morskej akvaristike a všetko ostatné čo nieje zahrnuté v iných fórach, témach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Jhony
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 19:38
Bydlisko: Kosice

dotaz

Príspevok od používateľa Jhony »

Ako je to z prevozom morskych zivocichov cez hranice treba na to nejake povolenie alebo nieco podobne?
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

nie som isty ale asi iba doklad o kupe ved sme v EU, pokial to nechces priniest alebo vyniest s ineho kontinentu alebo pokial to nebude slepka H5N1 :lol:
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

V rámci EU si v pohode ale aj tak by ti každý správny predajca mal ochotne pribaliť k bločku aj CITES, v budapešti to bežne dávajú aj k živým kameňom čo ma len milo prekvapilo.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Jhony
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 19:38
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa Jhony »

ja sa len pitam do buducnosti zatial reef nemam je mi len 14 :D
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Jhony napísal:ja sa len pitam do buducnosti zatial reef nemam je mi len 14 :D
... ale začít můžeš. 50 litrové lepené akvárium, vápencové kameny, vnitřní filtr, mořská sůl, hustoměr a teploměr, osvětlení zářivkou s označením DayLight. Nenáročných živočichů je spousta - řasa Caulerpa, nesymbiotické sasanky (Anemonia, Actinodiscus), korálnatci (Sarcophyton) a i ryby (Chrysiptera) :lol:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

inak takto , bohovo dobry nazov prispevku ze "dotaz" , kazdemu je hned jasne o co ide ...

priatelia, prosim vas, davajte do nazvu temy jednoznacny popis , nech nie sme ako v Kocurkove

hned ako zistim ako sa v administratorskom paneli da zmenit nazov , dam tam nieco s relevantnym nazvom
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Jhony
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 19:38
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa Jhony »

ok roman
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ešte mi tak napadlo, ak by mal Jhony na mysli prevoz vlastnoručne nalovených živočíchov kdesi od mora, hlavne z krajín mimo EÚ, mohli by byť problémy. To len tak na margo, keďže aj ja som v jeho veku vymýšľal podobné plány. Ale vtedy stáli klauny 1500,- Sk (dnes 300-400).
Používateľov profilový obrázok
Jhony
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 19:38
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa Jhony »

kebi som mal na misli odlov klauna ta som truba bo noklady na dopravu bi ma visly podobne ako jeho cena.
Skôr som mal na misli dovoz ulovenej Máčky škvrnitej a to bi mohol bit problem.

Tom
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

:lol: , no trošku si mi možno nerozumel (alebo ja tvojej potenciálne vtipnej odpovedi). Tu ide o to, že vtedy som si kúpu morského tvora ani náhodou nemohol finančne dovoliť, teraz to pri troche sporenia a snáď aj s malým príspevkom rodičov zvládnu aj školopovinní (ako už písal rybka). Takže riskovať nemá veľký význam. Už zo spomínaných dôvodov som sem tam z bývalej Juhoslávie niečo priniesol, atď. Ale to sa na Slovensku ešte more nepredávalo (a aj vtedajších priekopníkov- chovateľov by bolo možné spočítať na prstoch jednej ruky). Ak by si sa predsa náhodou podujal na tú máčku, nenos žraloka, ale radšej jeho vajcia (a pre každého tu na fóre) :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jhony
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 19:38
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa Jhony »

Lukáš ak ti smiem tykat.
Tuto temu som zalozil len preto ze som si nebol isty ako je to z prevozom zivocichov cez hranice myslel som si ze sa to nesmie a bolo mi divne ze seci nakupujete Vo Viedni a neviem de vsade. Mylil som sa.

A z podporou rodicov velmi neratam takze si pockam par rokov budem davat ,,stupidne otazky" zebi som sa dozvedel co najviac a abi som nemal ,,milionove straty".

Sorry za pravopis 8) .




Tom
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Ještě dotaz ohledně dovozu mořských živočichů. V létě se snad dostanu na pár dní do Indonésie, konkrétně do Singapuru. Bude to pracovní cesta, sám bych si takovou cestu nemohl dovolit a naneštěstí tam budu mít pevný plán. Ale i tak plánuju dovoz trocha písku do reefu. Dovoz nějaké rybky mě ani nenapadl. Ale co takhle zkusit dovézt nějakou caularpu, či dokonce korál /ev. pouze úlomek/. Jak by se měl takový korál transportovat?Lze transportovat pouze úlomek? Jak ho zabalit a smím vůbec takto transportovat takového živočicha?? Kdyby byla šance na transport /jeho přežití/ mizivá, tak se o to samozřejmě nebudu ani pokoušet. Dík za postřehy.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no, ja by som v tom videl trosku problem...
do kabiny to po novom nevezmes, hlavne ak je to let , kt. smeruje do EU. Nove predppisy ohladom max 100ml tekutin su fakt prisne, skratka ti to nepustia.
Davat to do checknutej batoziny...no riskujes vselico, v najlepsom ti len vytecie voda do kufra jak s tym ti mantaci trieskaju, v horsom pripade si vyberu tvoj kufor na rengenovy screeening a ked sa im te piesok ci koral nebude pozdavat, tak ti majzlikom urvu zamok....
moj nazor : nebrat
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

písek by šel dovézt v půl litrové pet láhvi a to bez vody a pokud možno při max vlhkosti.Ale i tak je risk něco tahat z venku.
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Príspevok od používateľa Zdenda »

Myslím si, že dnes takhle něco vozit je nesmysl. Za to riziko to nestojí....
A co ušetříš? Nic.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné diskusie"