osmoza-problem

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

osmoza-problem

Príspevok od používateľa shark »

Zdravím všechny,mám podle mě problem z membránou ale projistotu se raději optám jestli se stim někdo setkal a nebo to někde řešil.
Bydlím v paneláku a tak mám tlak na vstupu určitě oky.Dosud mi puvodní osmoza makala slušně ale rozhodl jsem se preventivně vyměnit ji za novou.přeci jen měla už dost odslouženo.Problem je ten že po zapojení nové osmozy se mi podaří nechat nakapat max 50 L vody za 24 hodin což mě dost vyřídilo.Ta nová osmoza má být 75ka.Kupoval jsem ji před cca rokem ale zapojil až nyní.Včil nemám tušení jestli se mi stim podaří něco udělat ale ten výkon je neskutečně malej.Podle mě je někde chyba a nevim kde.Membrána byla original zabalená tak nemohla být používaná-ikdyž nebyla uzavřená v igelitu neprodišně.Byla v něm dírka .JInak po mtom co jsem zjistil jak jede- nebo spíš nejede jsem se pokusil popovytahnout membránu jen o desetinu v domění že to pomuže že to asi nemá být doražený až uplně nadoraz ale nemělo to vliv.


Máte někdo radu?
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

na výstupu odpadní dody je zapojenej restriktor a do hadičky vsunutá jakási malinká trubička co je tam taky měla dát.tak předpokládám že je to správně.Jinak odpadové vody teče docela dost.Možná i o něco víc než na předchozí osmoze-ta měla být stejná tj taky 75ka.Ta puvodní ten váleček neměla a šlapala oky
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Príspevok od používateľa kominík »

když jsem kupoval osmozu a měl membránu zvlášť orig zabalenou,tak jsem chtěl,aby mi ji prodávající zkompletoval a on mě uvedl v omyl ,že membrána je ve stálé vlchkosti a kdyby mi ji vytáhl a upravil a já bych ji zapojil třeba za dva dny mohla by vyschnout a nepracovat tak jak by měla. Ty jsi napsal o dirce v obalu mohl by v tom být zakopaný pes.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

jj tušil jsem to že by toto mohl být ten pruser :cry:
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

ještě mám možnost vrazit tam zpět tu starou membránu-ještě váhám ale asi dlouho nebudu.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Príspevok od používateľa kominík »

nezastavoval jsi vodu ? při spuštění by se tam mohl dostat nějaký kus rzi z trubek a přicpat uzavírací ventil a tím ztrátu tlaku.Za zkoušku nic nedáš.
zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Príspevok od používateľa zencakd »

a není na tom restriktoru (oplachovací ventil membrány) takovej otáčecí knoflík? Zkoušel jsi ho úplně zavřít? Má to vliv na objem vody z R/O?

David
Používateľov profilový obrázok
strechar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 28 Okt 2007 12:01
Bydlisko: Bidovce

Príspevok od používateľa strechar »

ja by som videl problém v niečom inom. ta stará osmoza už svoje určite odmakala a tak tam nebola až taka dobrá tesnosť membrány. a tak si možno za deň nakapať aj viac vody. čo sa prejaví na výstupe s inou hodnotou ako by mala membrána dat( moja 75 dala na konci svojej životnosti na výstupe ovela viac tvrdosti ako mala mať.
po výmene predfiltrou a membrány sa kvalita vody zlepšila
, a aj mne klesla výroba na 50l za deň a to mám tiež 75-ku.



ešte by som ti chcel ukázať jeden test na množstvo odstranenia nežaducich prvkou z vody:
Reverzná osmóza

Prehľad vybraných prvkov a účinnosť ich odstraňovania reverznou osmózou: Prvok Účinnosť Prvok Účinnosť Prvok Účinnosť Prvok Účinnosť Ca 97,0% K 99,0% Mg 97,0% HCO3 98,7% CO3 99,9% CI 99,3% Ba 99,8% NH4 99,0% SO4 99,8% NO3 96,4% Sr 98,0% SiO2 99,0% Na 99,2% F 98,6% AI 88,0% Cr Ni 96,0% Cu 97,0% Pb 98,0% Fe 99,0% Cd 98,0% Ag 89,0% Baktérie 99,5% Pesticídy 99,0%

a dalši test ktorý určuje množstvo upravenej vody za 24 hodín pri určitom tlaku a teploty vody :
Množstvo upravenej vody reverznou osmózou v litroch za 24 hodín: tlak 2,5 bar 3 bar 4 bar 5 bar 6 bar teplota 10°C 25l 46l 69l 80l 101l teplota 15°C 32l 58l 80l 109l 124l teplota 20°C 37l 68l 92l 118l 138l teplota 25°C 42l 76l 112l 133l 155l teplota 30°C 48l 87l 121l 154l 173l
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Ty tabulky účinnosti RO najdeš u pepina na jeho stránkách : http://www.pepinuvutes.estranky.cz/stra ... zni-osmoza
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa chip »

ja udelam se dvema 75 seriovejma mebranama 20 L za cca 1,5 hodiny. Coz znamena, ze 20 l s jednou membranou bych mel zacca 3 hodiny a tebou zminenych 50 l za cca 8hodin...
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Označení membrány 75GPD neznamená nic jiného, než objem RO vody v gallonech za den ( gallon per day )...když vezmu velmi hrubě že gallon je kolem 4L tak to dělá cca 300L RO vody za 24h .... zbytek si dopočítáš....
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

vik_33 napísal:Označení membrány 75GPD neznamená nic jiného, než objem RO vody v gallonech za den ( gallon per day )...když vezmu velmi hrubě že gallon je kolem 4L tak to dělá cca 300L RO vody za 24h .... zbytek si dopočítáš....
mno právě proto se mi zdá ten muj výkon sakra málo. :evil:
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

já bych sázel na přeschlou membránu....
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

vik_33 napísal:Označení membrány 75GPD neznamená nic jiného, než objem RO vody v gallonech za den ( gallon per day )...když vezmu velmi hrubě že gallon je kolem 4L tak to dělá cca 300L RO vody za 24h .... zbytek si dopočítáš....
jeste jsem nevidel membranu o sile 75gpd ktera by dala skutecne tech 285l za den..
zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Príspevok od používateľa zencakd »

Já mám novou R/O 75GPD s vlastním čerpadlem, protože máme malý tlak vody a myslím, že nejsem daleko od této hodnoty.

David
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"