Davidovo moře

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Jojo, moc hezké akva. Trochu mi tím stylem osazení i akva samotného připomíná akva od Chingchaje z Thajska.

Můžu se zeptat, odkud máš ty živé kameny?
zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa zencakd »

Zvejkus napísal:Jojo, moc hezké akva. Trochu mi tím stylem osazení i akva samotného připomíná akva od Chingchaje z Thajska.

Můžu se zeptat, odkud máš ty živé kameny?
Díky, cílem bylo mít minimum mrtvých míst pro detrit. Živé kameny jsou od Pepina, jsou slepené reefbondem do tvaru, který je vidět na obrázku. Trochu jsem se u toho navztekal než jsem přišel jak to lepidlo má být tuhý, ale pak to šlo...

David
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Jsem si to myslel, podle té bílo-zelené tyčkovité řasy. Pepin občas má fakt super kameny, dva velké co mám v akva jsou už teď porostlé montiporama, co jsem si s nima přivezl.

Reefbond používám taky, ale nechávám to míchat manželku. Říká, že to musí mít konzistenci jako těsto, tak hold musí pomáhat, já jen lepím. :lol:
zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa zencakd »

Tak po delší době posílám update svého akva! 2,5 roku v provozu. Velké poděkování hlavně Pepinovi za jeho praktické rady a zkušenosti!
Prílohy
IMG_2107.jpg
Tady je vidět, že přepážka vpravo má vliv zásadní omezení proudění, takže spskům vpravo se moc nedaří, takže tam pomalu stěhuju LPS.
Tady je vidět, že přepážka vpravo má vliv zásadní omezení proudění, takže spskům vpravo se moc nedaří, takže tam pomalu stěhuju LPS.
Seriatopora i M. digitata rostou jako plevel a je nutné zkracovat, zato Stylophora nic moc, přitom jiné (zelená) se daří velmi dobře.
Seriatopora i M. digitata rostou jako plevel a je nutné zkracovat, zato Stylophora nic moc, přitom jiné (zelená) se daří velmi dobře.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa amsi »

parádička ....... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Takt sa s nami podeľ s užitočnými radami, pre tak krásne akvárko? :D
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Používateľov profilový obrázok
mirda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26 Feb 2011 19:20
Bydlisko: Dubňany

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa mirda »

Vypadá to užasně mooc hezké :D
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa rybka »

Stylopory obecně chtějí hodně stroncia, ale Pepinovi to neříkej (že to víš)... :D
Na svou tisícovku dávám týdně štamprličku lektvaru z chloridu strontnatého navíc a ona modrá mrška roste ostošest. Jen Montiporám to moc nesvědčí, jsou takové vytažené a křehké (neplatí pro plátové, těm je to fuk)
zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa zencakd »

rybka napísal:Stylopory obecně chtějí hodně stroncia
Stroncium přidávám asi půl roku, nicméně myslím, že tím to není. Už jsem se smířil s tím, že něčemu se daří bezvadně a něčemu ne. Stylophory mám 3 a daří se (tzn. pěkně roste, pěkná barva) jen jedné. Zatím všechny neúspěchy byly dané mojí neznalostí nebo lidskou chybou.

Moje chyby, ze kterých jsem se poučil:
- příliš silný proud na LPS
- omylem otočený vývod oběžného čerpadla na SPS
- omletý rotor u dávkovacího čerpadla z CA reaktoru, který způsobil propad alkalinity
- umístění sps do části s malým pohybem vody (plátová aktopora příliš nízko za přepážkou kde je minimální proudění), taky si všimnětě, že levé části se daří významně lépe, je to dané lepším prouděním vody v této části!
- prázdná flaška s CO2...
- nepravidelné čištění reaktoru s phosexem

Co naopak nejvíce pomohlo:
- měření kvality RO/DI
- DI kolona za RO
- pravdidelná výměna/odkalování
- proudění pomocí Vortechu MP40
- spolehlivá technika! Tj. CA reaktor Schuran (dokonalý), dávkovací čarpadlo Grotech (mají super rychlý supervis), čerpadla NewJet za super cenu (mám cekem 4), Vortechy MP40, odpěňovač ARP 3x.
- krmení LPS - bez diskuze KO podmínka, jakmile jsou LPS zdánlivě krásné nafouklé, vím, že mají hlad, bez krmení by do roka odešly. Dobře je to vidět třeba na Trachyphilii. Když nemám čas na krmení, je i přes den jako balón a má polypy venku. To sice vypadá cool, ale je jasné, že je hladová.
Používateľov profilový obrázok
zdenekzd
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06 Dec 2011 12:08
Bydlisko: Duchcov

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa zdenekzd »

Krásné AQ. A až budeš zase něco olamovat tak dej vědět. Po 3 měsících bych něco doplnil.
AQ 420 l., 80 l filtr - příprava na 1000 l.
zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa zencakd »

zdenekzd napísal:Krásné AQ. A až budeš zase něco olamovat tak dej vědět. Po 3 měsících bych něco doplnil.
Určitě není problém, hlavně musím olámat Seriatoporu hystrix (růžová) a caliendrum (zelená).

David
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Prešiel som si celé tvoje vlákno, ale mohol b si sem dať ešte foto ako to momentálne vyzerá v tvojej filtračke aj s popisom?
čo dávkuješ Grotechom a aké prípravky sa ti najviac osvedčili. K tomu Stronciu, dávkuješ len od oka, ale aj meriaš?
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa amsi »

zencakd napísal: - omylem otočený vývod oběžného čerpadla na SPS

- krmení LPS - bez diskuze KO podmínka, jakmile jsou LPS zdánlivě krásné nafouklé, vím, že mají hlad, bez krmení by do roka odešly. Dobře je to vidět třeba na Trachyphilii. Když nemám čas na krmení, je i přes den jako balón a má polypy venku. To sice vypadá cool, ale je jasné, že je hladová.
to čerpadlo proč?
LPS zatáhlé :-) tzn že moje je naprosto v pořádku,když je scvrklá :-) ?!?!?! a to nekrmím a např u Pavla jsou nafouklé (polypy ne nutně venku) vypadají skvěle a on krmí .... :?:
zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa zencakd »

to Amsi:

oběžné čerpadlo dává lineární silný proud jedním směrem, což moje sps naprosto nesnáší, mám čerpadlo o nominálním průtoku 6.000 litrů/hodinu a když výtok natočím na sps, tak do týdne začne odpadávat tkáň přesně na té straně, odkud přichází silný proud.

ohledně krmení LPS: to, jestli se daří LPS poznáš jen tak, že roste jejich "kostra", nikoliv jestli se zvětšuje měkká tkáň. LPS fungujou tak, že pokud mají hlad, nafouknou se, aby jednak zooxantely mohly získat více energie ze světla a vyrobit více cukrů a jednak LPS mělo větší šanci něco chytit a tak do sebe dostat základní stavební látky. V extrému se stane, že pokud i krmíš příliš velkou potravou, může se stát, že LPS jí není schopno strávit, musí jí vyvrhnout a to způsobí, že má ještě větší hlad a nafoukne se. To se ale akvaristovi zdá, že je LPS spokojené a odloží další krmení. Dlouhodobě tak LPS strádá a nakonec po 1-2 letech chcípne... Velikost krmení pro valnou většinu LSP by neměla přesáhnout velikost dospělé artemky. Toliko z přednášky Anthonyho Calfa a potvrzeno mým pozorováním.

Nic ale není tak jednoduché. U tebe mohou být LPS scvrklé i tím, že jsou na velkém proudu, což obecně nemusí. U Pavla mohou být nafouklé i když krmí, ale třeba velkou potravou a jsou hladové. Takže ideálně je dobré pozorovat jak roste jejich kostra!

D.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Davidovo moře

Príspevok od používateľa amsi »

ok :wink: prouděním ,velkým na LPS to u mě nebude :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"