Tunze Compact Kit 16

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Morsky Kombjan
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20 Jan 2009 15:02
Bydlisko: Praha 9

Tunze Compact Kit 16

Príspevok od používateľa Morsky Kombjan »

Pani a Damy,

co si myslite o tomto: http://www.tunze.com/149.html?&L=0&C=DE ... oxunter004 - pre reef 360l ako jedina filtracia? Cena je sice nehorazne vysoka ale lepsie DYI refugium so vsetkymi komponentnami vyjde len mierne lacnejsie. Tu na fore nie je o nicom podobnom ani zmienka a aj google v tomto pripade zlyhal.

No a teraz Vas vsetkych poprosim o zhovovievost so zaciatocnikom pretoze sa chystam dotknut 1000x opakovanej temy ale...uz to tu bolo vo viacerych prispevkoch...moze niekto normalne napisat 2-3 vety Ake problemy ma cakaju ked nenavrtam prepad do akvaria (ano pouzil som vyhladavanie ale jednoznacnu odpoved nenasiel) a eventuelne to presunut do sekcie Navody? Mylim ze to pomoze vsetkym laikom. Dik, moru zdar, snad za to nedostanem Ban :roll:
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

bol by som nerad, ak by to vyznelo nejak arogantne, ale mozes nam povedat, ako si prisiel na nazor, ze Ta cele DIY riesenie bude stat IBA o NIECO lacnejsie? ake velke to akva vlastne budes mat (asi si to niekde spominal, len si to neviem vybavit).

co sa tyka toho nenavrtania akva: mas v zasade pri tejto volbe 2 moznosti (teda 3, ale moznost "samofiltracie" + nejaky pridavok texniky Ti neponukam):

1. ak Ti to priestor dovoli, predelis akva a spravis filter tam
2. pouzijes nejake HOB riesenie

od Tvojej volby sa bude odvijat potom debata. a ako uz Lukas na inom mieste poznamenal: ake osadenstvo tam mienis mat? dost podstatna otazka, na ktoru si treba odpovedat.
rozmery akva +/- predpokladane financie tiez nie su na skodu.
Morsky Kombjan
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20 Jan 2009 15:02
Bydlisko: Praha 9

Príspevok od používateľa Morsky Kombjan »

Zdar, povodne som na tuto temu chcel chcel zalozit nove vlakno ale asi nebude od veci napisat to aj sem. Velkost 360l - 120x50x60. Na zaciatok osadnestvo iba koraly:

sinularia
discosoma
Protopalythoa
Zoanthus
casom mozno tvrde - Acrporea
mozno krevetky

po pol roku su v plane ryby:
klauni a bodlokovití, mozno Chrysiptera - pocet zalezi na aktualnych podmienkach v nadzri.

Co sa tyka prepadu daju sa pouzit zavesne s U pipe (1,500 l/h) (napr. od Tunze OverFlow box).

Tak a preco Compakt Kit? Pretoze sa mi celkom pozdava mat vsetko v jednom a "plug&play". Ak by som pouzil rovnake komponenty do vlastneho refugia (DOC Skimmer 9010; Turbelle 1200/2; water sensor) budem sa pomaly ale iste priblizovat k cene samotneho kitu. Niesom odporca refugia ale mam dojem ze je to dost alchymia a na to nemam zatial potrebne skusenosti.

A nakoniec nie len na reef.sk sa tvrdi ze idealne je mat navrtany prepad do dna...ak nie moze to znamenat problemy - ale stale neviem ake...a kedze prave TERAZ to mam moznost este bez problemov zmenit tak sa pytam...
Používateľov profilový obrázok
corsaire
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 30 Mar 2006 17:51
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa corsaire »

Morsky Kombjan napísal:
Tak a preco Compakt Kit?.
Kdyz chces kratkou odpoved--to je predrazena hracka na nic.
Ostatne --jedine co dobre dela TUNZE to jsou proudovy cerpadla i doplnky k nim.Zbytek jejich katalogu muzes vyhodit.
Nove modele skimmeru Tunze vypadaji celkem slibne, ale nesmyslne drahe.Ti stare, co jdou v tom komplektu jsou vyhozene penize.
P.S.
Jo abych byl spavedlevej--ten U-prepad Tunze taky pouzivam bez problemu jiz 3 roky, ale radim Te--delej normalni vrtany prepad.
360L. SPSreef
http://www.reef.sk/album_mod/upload/78ade5df2a98944769970c457026d8fd.jpg
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Tunze Compact Kit 16

Príspevok od používateľa vik_33 »

Morsky Kombjan napísal:... Ake problemy ma cakaju ked nenavrtam prepad do akvaria ...
Hlavní problém je mastnota a další nečistoty na hladině - bez přepadu se jich nezbavíš ....
A pokud jde o reefpacky a podobné hračky ( nejen od Tunze ), tak jejich cena je nesrovnatelně vyšší, než cena DIY filtrace ( na refugium potřebuješ menší AQ-třeba i starší, pár sklíček na přepážky, něco trubek a lepidlo. K tomu nějaký odpěňovač (pokud ho tam chceš mít) a náplně )
A alchymie je spíš doplňování prvků a výměna vody, ale rozhodně ne starost o refugium. V něm provádíš pouze běžnou údržbu ( čištění ) a jednou za čas výměnu náplně/í.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

O com sa tu bavite? O refugiu (ktore nikde nevidim) alebo o sump-e = filtracnej nadrzi :?: :idea:
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Lukáš napísal:O com sa tu bavite? O refugiu (ktore nikde nevidim) alebo o sump-e = filtracnej nadrzi :?: :idea:
Pro DIY sump platí samozřejmě to samé, co jsem napsal o refugiu - menší AQ, pár sklíček, pár trubek atd.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

corsaire napísal:
Morsky Kombjan napísal:
Tak a preco Compakt Kit?.
Kdyz chces kratkou odpoved--to je predrazena hracka na nic.
Ostatne --jedine co dobre dela TUNZE to jsou proudovy cerpadla i .....quote]

tak ked sa to tu objavilo ja som s tunze nespokojny
asi co clovek to nazor, alebo zeby co kus tak iny?
lamanie drziakov to nebol problem urobil som nove a co sa tyka hluku tak to tiez poriesim ze si kupim nieco ine ako tunze :(
500L
discuss
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 05 Nov 2007 22:13
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

TUNZE

Príspevok od používateľa discuss »

Musím nesuhlasiť- mám taktiež 2x Tunze 6000 s multicontrolerom a vôbec ich nepočuť. a to mi Miki musíš potvrdiť. Dokonca aj ked vypnem odpenovač a vytl čerpadlo tak ich nepočuť.
500L
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Recenzie na Tunze streamy prosim rozoberat v prislusnej teme mimo sekcie filtracia.
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Príspevok od používateľa tomáš »

no prispejem aj ja troskou do mlyna. Chystam preklad mojho akva 150L do 290L. Nakolko mam akva bez vrtaneho otvoru a nejak nemozem najst majstra na vrtanie, rozhodol som sa poriesit to sposobom - prepazka na prepad s hrebenom a odtial overflow :wink: Problem s mastnotou na hladine je fuč :idea: Pozeral som na nete a overflow je dost pouzivany, akurat ja som tam pridal prepazku 8) Testoval som cely veekend rozne situacie, prietoky,odstavky a opatovne rozbehy a fungovalo to na 100% :!: Ak bude zaujem vlozim nakres... A pod akva normalna filtracka s refugiom. Inac mna vysla na 2000sk - DIY aj s naplnou http://www.reef.sk/album_mod/upload/de6 ... e12be4.jpg Nevypada ako z katalogu, ale funguje :wink:
....každý život si zaslúži respekt....
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Také se přidám. Momentálně používám odpěňovač TUNZE doc skimmer 9002.
viz:

http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-t ... -9002.html

a musím konstatovat naprostou spokojenost. Je tichý a funguje parádně. Je malý (což jsem potřeboval - větší by se nevešel) a uchycení je klasicky na magnet, takže ho člověk uchytí kdekoliv. Prostě pro AQ do 150 litrů je super.
easy.reef
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16 Dec 2006 16:32

Príspevok od používateľa easy.reef »

Původní nádrž jsem mněl postavenou celou na Tunze technice (čerpadla, filtrace, odpěňovač, dopouštění atd.). Vše mají technicky dokonalé, jako Mercedes. Velmi snadná údržba i pro začátečníka. Vyšší nejsou jenom pořizovací náklady, ale i provozní a s tím je nutno počítat.
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

ahoj rasto
co sa tyka tvojich tunze, i celkoveho hluku tak to ti moze ozej nejeden z nas zavidiet
v predchadzajucom prispevku som napisal vetu

"asi co clovek to nazor, alebo zeby co kus tak iny? "

tu mozem zodpovedne napisat ze moje dva ks su na ....
jrx teraz zapojil nove tunze s multicontrolerom. keby to hucalo tak mne ta neviem ci placem abo ho vyhodim. predajca vravi - vraj sa to zabehne -uvidime - neverim

vidis rasto asi mam smolu ved i tvoj eheim je tichy a moj bol na hovno - az som ho musel dat prec.

v kazdom pripade moje tunze pojdu prec :cry: momentalne su dokonca na silikonovej gume i tak je to na figu

este je mozne ze moje sa narodili daleko na vychode :cry:

mimochodom som zvedavy kedy sa zastavis
idem prec na 3 tyzdne tak by si mal prist na kontrolu
je mozne ze potom nebude co kontrolovat :wink:
500L
Morsky Kombjan
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20 Jan 2009 15:02
Bydlisko: Praha 9

Príspevok od používateľa Morsky Kombjan »

Dakujem vsetkym za odpovede :)

Povodne som sa chcel drzat hesla Keep it Simple, ale 9/10 zabehnutych akvaristov odporuca refugium. Takze tymto dramaticky menim svoj projekt.
Do nadrze necham navrtat na dno 2 diery a ako filter pouzijem sum+refugium.
Je tu uz zopar fajn napadov, ak by sa este niekto rad podelil zo svojim navrhom budem rad :). Nadrz pre refungium planujem 90 - 100 l, po pridani zivota pride urcite do jednej komory odpenovac. Takze este raz dik vsetkym, je dost pravdepodobne ze ste mi usetrili kopec starosti do buducna ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"