Spínací hodiny

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Někteří evropští výrobci opravdu končí s výrobou (Phillips, Osram a další), doprodej snad bude.
A ty spínací hodiny? Pokud mají aktivní tříkolíkový vstup a výstup, je na to norma. Stejně tak dvoukolíkové provedení je podle normy, v tomto případě ale nezáleží na "polaritě".
Používateľov profilový obrázok
kluko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18 Apr 2008 22:40
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kluko »

Sa mi zda ze zatial je zakonom zakazane predavat klasicke ziarovky len v Australii a EU o niecom takom uvazovala tiez, no neviem o tom, zeby to bolo schvalene. Aj ked sa produkcie klasickych ziaroviek budu postupne znizovat(co je logicke, vzhladom na poziadavky zakaznikov), stale na trhu budu este dost dlho (verim ze aj rok 2010 preziju). Ale sme uz uplne Out of topic.
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Roman napísal:
rb napísal:dobre, dobre ale aj tak mui nie je jasmé, prečo tie hodiny dostali Euro atest (je tam logo CE), keď sú de facto životu nebezpečné ?
tie hodiny nebezpecne nie su, skratka u pohyblivych privodov norma neurcuje ktory kolik je faza a tym padom prerusovanie pravej zdierky nie je v nesulade s normou. Z tohto dovodu na ne vyrobca sme nalepit znacku CE konformity.
ono tie hodiny nebezpecne su, lebo v pripade prerusenia nulaka mas spotrebic stale pod napatim a ako nahle sa ho dotknes uzavries obvod so zemou a prud zacne pretekat. Preto bola vypracovana aj norma STN 33-200 4-46 kde sa v stati 465 Funkcne spinanie (ovladanie), odst. 465.1.2. pise, ze jenopolovy spinaci pristroj (v nasom pripade SH) sa nesmie zaradit do neutralneho vodica.

Co sa tyka predlzovaciek, su nejake predpisy na dimenzie, dlzky a farby ale ako pise Roman nikto nepredpisuje ci ma byt faza v lavej alebo pravej dierke. To iste plati aj pre pevnu instalaciu, je len dobrym zvykom dodrziavat staru CSN 341010 (neplatnu) a davat fazu vlavo.

Este ma Roman aj pravdu v tom, ze ak spinate nulak alebo fazu - prud je stale ten isty - a preto kontakty sa opaluju rovnako. Ved na to je predpis, ze sa moze spinat max. 16A.
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

kubrt napísal:
Roman napísal:
rb napísal:dobre, dobre ale aj tak mui nie je jasmé, prečo tie hodiny dostali Euro atest (je tam logo CE), keď sú de facto životu nebezpečné ?
tie hodiny nebezpecne nie su, skratka u pohyblivych privodov norma neurcuje ktory kolik je faza a tym padom prerusovanie pravej zdierky nie je v nesulade s normou. Z tohto dovodu na ne vyrobca sme nalepit znacku CE konformity.
ono tie hodiny nebezpecne su, lebo v pripade prerusenia nulaka mas spotrebic stale pod napatim a ako nahle sa ho dotknes uzavries obvod so zemou a prud zacne pretekat. Preto bola vypracovana aj norma STN 33-200 4-46 kde sa v stati 465 Funkcne spinanie (ovladanie), odst. 465.1.2. pise, ze jenopolovy spinaci pristroj (v nasom pripade SH) sa nesmie zaradit do neutralneho vodica.

Co sa tyka predlzovaciek, su nejake predpisy na dimenzie, dlzky a farby ale ako pise Roman nikto nepredpisuje ci ma byt faza v lavej alebo pravej dierke. To iste plati aj pre pevnu instalaciu, je len dobrym zvykom dodrziavat staru CSN 341010 (neplatnu) a davat fazu vlavo.

Este ma Roman aj pravdu v tom, ze ak spinate nulak alebo fazu - prud je stale ten isty - a preto kontakty sa opaluju rovnako. Ved na to je predpis, ze sa moze spinat max. 16A.

Dobre sa to číta a kým mi dojdeš urobiť tu elektriku tak budem svietiť v nádrži aj ja miesto HQI
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"