biely zakal

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

biely zakal

Príspevok od používateľa gajduso »

pred 5 dnami som dokoncil moje 50l aqa s vnutornym filtrom a odpenovacom DIY. voda bola cira ako keby tam ani nebola dolial som teda cca 20% vody z uz zabehnutej nadrze, a do rana sa mi voda mierne zakalila, pripomina mi to ako nejake jemne oblaky hmly, zatial je to len v malom ale dufam ze to prejde, dost ma to znervoznuje, pretoze tam mam aj maleho klauna a neviem ci mu to neublizi :cry: skuste mi poradit cim skorej dakujem
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ak si použil čerstvo zarobenú morskú vodu (bez odstátia) a k nej pridal tú zo zabehnutého Aq, príčinou budú zrejme odumreté baktérie a prvoky, ktoré dostali "šok" z náhlej chemickej zmeny. Situácia sa behom pár dní zlepší.
Inak nenapísal si dokopy nič, čo by mohlo pomôcť riešiť tvoj problém. Napr. akú dekoráciu si použil, koľko kg živých kameňov (a či si ich pred použitím nejako ošetril), aká je filtrácia (ak máš iba vnútorný filter a chceš aj ryby, môže to byť , slušne povedané, problematické). No a pridávať ryby po 5 dňoch, to sa nerobí ani pri sladkovodnom Aq.
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

lukaš:
1:viem ze sa tak skoro ryby nedavaju ale nemal som inu moznost , kameratovi ostatni klauni tohoto uz teraz mojho neprijaly a stale dostaval vyprask, kamarat ho nemal kam dat a musel ist pezpodmienecne prec lebo by asi padol za maticku velku mlaku :arrow:

2:ako dekoraciu mam mrtve kamene dva tyzdne varene umyvane sprchovane a pucovane. a na dne mam koralovu drt asi 2-3 cm

3: filter mam bio molitan ,keramicke "dzindziky"(neviem ako sa tomu nadava) ,koralovu drt a odpenovač(vlastnej vyroby). Myslim si ze na 50l "skla" je filtracia celkom schopna ked neplanujem mat koraly iba parik klaunov.

4: pre zive kamene si idem cez veekend do Viedne cinanovi pretoze som bol v Biotope a bol som velmi sklamany comu tam hovoria zive kamene(bez svetla,bez odpenovaca,bez zivota, to moje mrtve sutre maju po 2-tyzdnovom cistiacom kupeli urcite viac zivota :P )

inak ja som si myslel ze by to mohli byt nalevniky, alebo nieco podobne ale niesom si isty ci to funguje aj u slanej vody, som dost znepokujeny nerad by som prisiel o "Nema"
Jan W.

Príspevok od používateľa Jan W. »

Dej vědět za týden, jesli to klaun přežil, neviděl jsem nové "mrtvé" AQ, které by bylo funkční za 5 dnů. Voda, kterou si dolil ti asi nepomůže, ta se používá do "mrtvého" AQ, aby systém rychleji naběhl, ale ne za 5 dnů.
Vzhledem k tomu, že ryba, kterou máš, produkuje odpadní látky(bílkoviny)/ při přidání vody došlo pravděpodobně k vysrážení těchto bílkovin/, které nemá kdo odbourávat. Ty se hromadí, jakmile se ale namnoží baktrie začnou se odbourávat na NH4+ a podle mě tě čeká do týdne katasrofa, ryba to nepřežije.
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Tažko ti radiť , ked si to všetko uponáhlal. More je o trpezlivosti, a nie preteky čím skôr prísť do ciela.Je to len otázka času kedy ti klakne.
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

K Číňanovi nemusíš, v Symbióze sa polepšili a majú celkom slušné živé šutre (na rozdiel od Biotopu aj s makroskopickým životom), pričom ich držia v osvetlenom AQ. Aq každopádne nerozoberaj, ak klaun chcípne o mesiac alebo aj dlhšie si môžeš kúpiť nového do zabehnutejšej nádrže. Len tak na margo "príkladnej" trpezlivosti- ja som zakladal AQ v lete 2004 a prvá ryba tam išla až v máji 2005. Ty ak nechceš koraly môžeš aj skôr :D .
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

to Lukas: ako myslis ze nemam aqa rozoberat? ved ja he nechcem rozoberat

to all: ja som nemal v plane ponahlat sa pretoze viem ze to nema cenu ale ved to som uz napisal ale dotlacil ma do toho fakt ze ten klaunik by aj tak posiel uz tak jedneho zlincovali takze je to risk ktory mozno nevijde a nemam co stratit akurat ze mi to bude trochu dlhsie trvat a dam par stovak za novu vodu ale za cenu zachrany klauna mi to stoji

a nepomola by UV-c na ten zakal ,inak odpenovac ide na max. tak dufam ze to rozbeham. a nepomohlo by keby som dodal urgentne zive sutre ?a klauna krmim velmi velmi striedmo aby tam bolo co najmenej bordelu

skuste napisat ako z kola von? alebo je vsetko uz vopred prehrate ?
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

to Lukas: ako myslis ze nemam aqa rozoberat? ved ja he nechcem rozoberat
bolo to myslené skôr položartovne, aby si neskladal zbrane po prvom neúspechu a radšej sa z toho poučil :wink: .
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

50l není tak moc,co takhle zkusit sehnat ze zaběhlého AQ větší množství a vyměnit většinu nebo aspoň cca 2/3 vody za použitou.Když nic tak se asp.urychlí náběh a tušim že to bude i přijatelnější prostředí pro živý šutry.Já mám AQ 550l a měním 50l co 14 dní,určitě se někdo najde kdo ti vodu dodá :wink: Klauníkovi držím palce ,byla by ho škoda.
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Ak mas cestu do Trencina, cez vikend menim vodu, 20 litrov ti mozem poskytnut. Inak klauna krm ozaj striedmo tak 1-2x za dva tyzdne.
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

cestu do TN mam ale len pracovne a nemozem sa terigat s bandaskami ale vazim si tvojej ponuky, dakujem budem musiet vymenit vodu s tym kamaratom sak uvidim ale dnes rano sa mi zda ze to trosku povolilo, to je asi ticho pred burkou :roll: ale klaun je zatial vesely ale plava prevazne len na hladine alebo tesne pod nou hlbsie sa neodvazi ani kem mu tam spadne potrava, vie niekto povedat preco? neni to znak niecoho o com by som mal vediet? :idea:
Jan.W.

Príspevok od používateľa Jan.W. »

Ještě mě napadlo, zkus použít zeolit, dej ho do punčochy tu dej do nějaké odpadove trubky tu měj v AQ a přes čerpadlo tam pouštěj vodu /malý prutok do 100l/h / Na zeolit se navážou dusíkaté látky a tak nedochází k dalšímu odbourávání.
wolflike

!

Príspevok od používateľa wolflike »

gajduso:
drzim palce klaunovi i celej nadrzi. zaujima ma to, nakolko tiez uvazujem o podobnom jednoduchom akvariu - take cisto rybacie, bez zivych skal s priezracnou vodou - koraly a vsetky tie 'zive' kamene, to ma zatial nelaka, hoci je to krasne .... napis ako to dopadlo, som zvedavy.... zaujimalo by ma, ak niekto vi, nech povie, co by sa stalo keby to akvarium nechas bez dolievania tej zabehanej vody. sam hovoris ze voda bola cista, filtracia i penenie bezi, pokial by si pravidelne odkaloval a menil vodu, nemala by to ta rybka istejsie ako takto? je naozaj uplne nutne mat v nadrzi nieco 'zabehane' ??
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Dohodni se sněkým poblíž a dej klauna k němu, alespoň na 14-21 dnů. Třeba by jsi ho mohl dát k nějakému prodejci. Třeba u nás v Praze někteří prodejci takovou službu přímo nabízejí, proč by Ti nepomohli u vás?
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

dnes som zapojil UV-c na ten zakal a uvidim co sa stane prestal som krmit a meral som NO3-12 a NO2-0 tak to neni as take zle tusim to inak aj same prechadza, oproti vcerajsku je to urcite lepsie a klaun plava veselo nezda sa mi ze by nieco bolo :roll: ale zda sa mi ze sa zdrzuje na jednom mieste
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"