Stojan

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Stojan

Príspevok od používateľa amsi »

Zdravím chlapi,vím že už tu něco o tom napsáno bylo,ale pro klid duše mé a hlavně mé plovičky,se chci zeptat: akva 200x45x50 na dřevěném stojanu,z hranolů asi 6x5cm? bude mít 8 noh, a celá zadní stěna bude z lamina 1,8cm ,nebo z desek. podle mě stačí, co na to vy? Bude to 400l,hladina bude 45cm.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Hodně záleží na kvalitě truhlářských spojů, osobně mám raději jeklový svařenec obložený dřevem. Taky jej teď řeším, aktuálně sháním pomocníky na nastěhování stojanu do obýváku.
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Na 400l to bude stačit bez problémů.
biger
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 03 Júl 2007 14:48
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa biger »

Ja som pouzil hranol 6x6cm na 430 litrov, tiez 8 noh. Po roku nebadam ziadne problemy. Pokial to dobre natres vode odolnym lakom...budes v pohode :)
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Ako povedal Rybka, dôlezite su spoje. Drevo vydrzi vela. Ja osobne by som preferoval kvalitne lepenie v kombinacii zo skrutkami. Vynikajuce lepidla najdes tu:
http://www.agglu.sk/index.php?menu=prod ... id_priem=1
Dano
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Díky za odpovědi, mám v plánu to dát udělat povolaným. Máme tady firmu,která to hodí do pc a stroje to vyfrézují atd. uvidíme. :)
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

ja som vsetky spoje napatlal sanitarnym tmelom, voda nema sancu sa ku spojom dostat....
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Takže stojan jsme probrali, teď co na něj. Doteď jsem měl vždy (i sladkovodní) dřevotřísku,lamino. Teď si pohrávám s myšlenkou že to udělám ze dřeva. Laťovka. Neberu cenu,ta je jinde,ale nebude to dělat paseku? Ohýbat se atd, Je tam přece jenom velká vlhkost. Nechci po půl roce zjistit,že se tam nadělaly mezery apod. Když to důkladně namořím,nalakuju,nebo co já vím (poradte) tak by to mohlo být bez problémů? Má někdo z vás s tímto zkušenosti.
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Podívej se na toto, to je můj stojan, akva bune cca 320 l. http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=3665 Použitý material korpus klasické lamino 1,8 cm a vyztužené hranolkami 3x6 cm, které natřu lodním lakem. Jinak nic není lepené, celé to je pouze sešroubované a nemám strach, že to neudrží. Stejně největší tlak nebude uprostřed, ale na bocích tak jsem tam přidal ty hranolky a už to neřeším. :wink: :wink: :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

To jo,to je to lamino,taky ho mám už tři roky(na svařov.stojanu) ,bez problémů,ale jde mi o to dřevo,chci surové dřevo,obyčejný smrk(třeba) jak ho ošetřit aby vlhkost neměla šanci!!!! :evil:
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Ale já nemám svařený stojan, drží to je to lamino a ty hranolky.
P.S. Psal jsem, že ty hranolky z masivu natřu lodním lakem a hotovo...., jaé pak copak. :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

OK jen si malinko nerozumíme :( Nejde o trámky,ty mají pevnost dobrou,těm věřím a vím že se to z toho dělá běžně,ALE JDE O KRYCÍ DESKY. Jestli se mi nějak nezkroutí deska 220 cm dlouhá,50cm šiřka tl.1,6cm.To je vrchní deska na světlo. Ta hlavně,dvířka jsou menší,tam by SNAD neměl být problém. :?
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Ahoj, no skus sa pozriet na moj stojan: http://www.reef.sk/album.php?user_id=816
Mam to z bukovej skarovky 2mm hrubej., po Cesky moze byt latovka :D Je to vybrusene, poctivo nalakovane 4x sadolin. Fungovalo to 4roky na sladkom aq, bez problemov. Jednotlive kusy su skrutkami pripevnene na nosnu konstrukciu zo zeleza. Laminat v ziadnom pripade, aj ked to laka!!! Ideal je dubova latovka, ale ta cena. Smrek je tiez pouzitelny, je lahky, dobre sa s nim robi, akurat sa nezvikne vyrabat v kvalite aspon BB. Je to surovina, na ktoru stolar natahuje dyhu. Ale ked to poriadne vybrusis, tak to bude ok. Ale daj si to narezat u stolara na poriadnej masine, ziadne baumax vykusavatka :lol: Sadolin som pouzil exterier.
Skrucanie, ani nie. Skor sa to v strede mierne prehne, cca 2-3mm na 50cm.Ak to chces nad vodu, aj vtedy to poriadne natry. A potom to zvnutra polep tapetovou foliou. Ale nie zrkadlovou, ta je naprd,
Dano
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

[quote="Dano"]Ahoj, no skus sa pozriet na moj stojan: http://www.reef.sk/album.php?user_id=816
Mam to z bukovej skarovky 2mm hrubej., po Cesky moze byt latovka :D Je



Myslel jsi určitě 2cm hrubá . Takže je to dřevo,ničím nepotáhnuté,pouze nátěry,sadolin, to si najdu.
To vypadá pozitivně :twisted: :roll: :wink:
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

I ten kryt budu dělat z lamina. Skroucení bych se nebál. Já mám naplánované svítit HQI tzn., že stejně tam budu dávat PC větráky na odvětrávání tepla a zároveň to odvede i vlhkost. Snad jsem tě už pochopil.... :oops: :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"